ГЛІД – ЛІКИ ДЛЯ «СТАРЕЧОГО» СЕРЦЯ

Поділитися:
ГЛІД – ЛІКИ ДЛЯ «СТАРЕЧОГО» СЕРЦЯ

Яке чудове білопінне дерево глоду в пору цвітіння! А які заво рожливі пахощі струмують від нього! Постоявши кілька хвилин у його аурі, людина почувається здоровшою, бадьорішою, наснаженішою. Це не дивина, а ральність, бо ефірні олії, що створюють ауру дерева, заспокійливо діють на нервову систему. Узагалі-то, до складу цвіту глоду входить майже 50 біологічно активних речовин, чим пояснюється його різнобічна дія на людський організм.

А найперше достоїнство глоду – він лікує серце, цей потужний мотор життя. Воно перекачує кров приблизно 100 тисяч разів на добу на відстань 100 тисяч кілометрів, така прротяжність судин людського тіла. Проте його старить не робота, а хвилини стресу, напади страху, постійні роздратованість, невдоволення, заздрість. Якщо самому складно справитися з надмірним збудженням нервової системи, варто обпертися на міцне плече надійного друга. Ним і є глід за суттю і за назвою, бо назва Crataequs з латини перекладається як «міцний». І саме завдяки біофлавоноїдам, тритерпеновим сполукам, бета-ситостерину (він очищає кров від надмірного холестерину) розширюються судини серця (мозку теж), активізується в них кровообіг, а серцевий м’яз ніби молодшає й наливається енергією, уповільнюється швидкість пульсу у хворих на стенокардію, усувається перезбудження. Недарма відомий німецький фітотерапевт Г. Мадаус писав: «Глід – чудовий засіб, чи не найнеперевершеніший, у разі починальної слабості серцевого м’яза, головним чином, у старості». А ще раніше, в VII столітті, лейб-медик французького короля Генріха IV готував із нього для свого монарха «старечий сироп». Глід і нині цінують в Німеччині як ліки для людей старшого віку. Якщо глід має антихолестериновий потенціал, очищає й розширює судини, можна говоритти, що він запобігає розвитку атеросклерозу, що є важливою проблемою нашого часу. Окрім того, він дещо знижує артеріальний тиск, допомагає позбутися головного болю. Варто зазначити, що останнім часом учені виявили: відкладення холестерину – це благодатний грунт для живлення й розвитку ракових клітин. Отож препарати глоду важливі як профілактика пухлинних хвороб. У разі судинних спазмів ліки з глоду, розширюючи судини, усувають їх. Причому, як зазначає наш відомий фітотерапевт І. Чекман, «застосування настоянки цвіту глоду… значно ефективніше настоянки плодів». А настої цвіту, за його словами, зменшують нервову перенапруженість, зокрема, вони корисні в разі неврозів у жінок під час менопаузи, усувають запаморочення, сприяють глибокому, спокійному і тривалому сну. Важливою лікувальною властивістю рослини є здатність знижувати гіперфункцію щитоподібної залози. Цим глід лікує від багатьох негараздів у здоров’ї –супутників цієї патології.

ПОМІЧНІ РЕЦЕПТИ

-Відвар листя та квітів вживають у разі аритмії: 1 ст. л. залити 3 склянками окропу, настояти в теплі впродовж 3 годин. Пити по 1 склянці після їди тричі на день протягом 2-3 тижнів. -Наш відомий травознай М.А. Носаль радив дуже простий спосіб використання цвіту глоду: 3 ст. л. сировини залити 3 склянками окропу, обкутавши, настояти 45 хв, перецідити, сировину здушити. Уживати по склянці за півгодини до їди двічі-тричі на день за таких показань: захворювання серця, запаморочення, задуха, спричинена серцевою недостатністю, вегетоневроз, початкові прояви клімаксу. -Узяти квіти глоду, траву собачої кропиви, траву сухоцвіту багнового – по 15 г, цвіт ромашки – 5 г. Столову ложку подрібненої суміші залити склянкою окропу, настоювати 8 годин, перецідити. Пити по половині склянки тричі на день за годину після їди в разі нервових розладів та серцевої слабості із задухою та головокружінням. -Одну столову ложку суміші цвіту глоду, липи серцелистої, бузини чорної, ромашки лікарської (порівну) залити 1 склянкою окропу, настояти 1 годину, перецідити. Пити по 2 ст. л. 5-6 разів на день як потогінний та жарознижувальний засіб. -Чотири столові ложки подрібненої суміші (цвіт глоду, трава собачої кропиви звичайної, трава сухоцвіту багнового, гілки омели білої-порівну) залити 1 л окропу, настояти 8 годин, перецідити. Пити по половині склянки тричі на день за годину після їди в разі гіпертензії. - Повну столову ложку суміші цвіту глоду (10 г), трави кропиви собачої (20 г), маренки запашної (20 г), листя ожини сизої (25 г), трави сухоцвіту багнового (15 г) залити склянкою окропу, настояти впродовж 10 хв. Пити по 1 склянці тричі на день. Показання: дратівливість, істеричні напади, клімакс.