ГРИБОК НА СТОПАХ ЗНИЩУЮТЬ ЛІКАРСЬКІ ТРАВИ ТА МАЗІ

Поділитися:
Грибок на стопах знищують лікарські трави та мазі

Якими народними засобами можна вилікувати грибок на ногах (уражені стопи й два пальці)?

З повагою О.С.

Вінницька обл.

Лист коментує фітотерапевт із м. Суми Любов Салій.

Мікотичні ураження стопи, нігтів, чи, як кажуть у народі, грибок, є досить поширеним захворюванням, що передається від однієї людини до іншої. Нині від цієї недуги страждає кожен п’ятий мешканець планети.

Якщо тріскається та лущиться шкіра стопи, спостерігається потовщення, розшарування й зміна кольору нігтів, поза сумнівом, це перші ознаки та симптоми грибка. Його можна «підхопити» де завгодно: в басейні, в спортзалі, в магазині, взявшись за ручку візка, яку до цього тримала інфікована людина, в ліфті, натиснувши на кнопку, та в інших громадських місцях. Крім того, грибок може виникнути внаслідок носіння незручного та неякісного взуття, в якому довгий час зберігається волога.

Слід пам’ятати, що грибок не зникає сам по собі, і якщо його не лікувати, то хвороба буде прогресувати. Із часом, скажімо, тріщини на шкірі стоп можуть перетворитися в ерозії та поширитися на руки.

У народній медицині існує чимало засобів, з допомогою яких можна подолати цю хворобу.

Так, гарний результат дає застосування теплих ванночок для ніг з міцного відвару трави чебрецю звичайного. Процедуру проводять по 10-15 хв упродовж 10-15 днів. За потреби після кількаденної перерви курс повторити.

Корисними є також обполіскування ніг перед сном сольовим розчином. Для його приготування в 1 л теплої води слід розчинити 1 ст. л. морської солі.

Добрий оздоровчий ефект дає мазь із вершкового масла й часнику. Потрібно розчавити зубки часнику й змішати порівно з вершковим маслом. Отриману мазь наносити на уражені ділянки стопи та нігтів.

Можна вдатися й до такого рецепта: натерти на тертушці дьогтярне мило й змішати його з такою ж кількістю кухонної солі. Одержану суміш розвести теплою перевареною водою до кашкоподібного стану. Цю мішанку наносити на стопи й зверху надівати бавовняні шкарпетки.

Випробуваними ліками для боротьби з грибком нігтів є настоянка йоду 5%. Нею слід протирати двічі на тиждень уражені місця. Процес тривалий – кілька місяців.

У своїй практиці для зцілення від грибкових уражень стопи та нігтів ми рекомендуємо комплексне оздоровлення. Воно складається з очисного збору трав і нашої мазі. Фітозбір, як мовиться, знищує грибка зсередини та зміцнює імунітет, а мазь лікує шкіру та нігті ззовні.