Прошу вас розповісти про лікування кісти в печінці й нирках народним и методами.
З повагою Олексій Миколайович.
м. Київ.
Лист коментує лікар, фітотерапевт В’ячеслав ВАРНАВСЬКИЙ.
Кіста печінки — це порожнина, заповнена рідиною. Уміст кіст печінки — це світла прозора чи бура прозора рідина з домішками крові чи жовчі. Вони найчастіше бувають у лівій частині печінки. Якщо кіста невелика, не нагноюється, не стискує нерви, кровоносні судини, лімфатичні протоки, внутрішні структури самого органа чи сусіднього, то з такими кістами треба боротися народними засобами.
Зокрема, помічні соки чистотілу й лопуха. Зібрати чистотіл, як тільки з’являться на ньому перші квітки. Пропустити через млинок для м’яса. Відтиснути 1 л соку через кілька шарів марлі. Поставити в холодильник на тиждень. Прозору верхню частину злити. У частину соку, яка залишилася, долити горілки до 1 л. Приймати вранці натще за 30 хв до їди, розводячи наполовину відваром шипшини чи водою. Починати лікування з 10 крапель, додаючи щодня по 1 краплі, й довести цю дозу до 20 крапель, приймаючи ліки в такому дозуванні 10 днів, а потім знижувати дозу по 1 краплі й довести до початкових 10 крапель. По 10 крапель пити ще 10 днів. Потім зробити перерву на 10 днів і курс повторити.
До чистотілу добре додати калину. Залити 12 ст. л. ягід 1,5 л окропу й настояти 2 години. Випити настій калини протягом двох днів між прийомами їжі.
Після закінчення прийому соку чистотілу перейти до прийому соку лопуха. Його готують із листя й кореня лопуха, змоловши на млинку для м’яса й відтиснувши через марлю. Зберігати в холодильнику. Пити сік перед їдою по 1 ст. л. Приймати 10 днів, 10 днів - перерва, й знову 10 днів пити, так чинити, поки не випити 0,5 л соку. Зробити перерву на один місяць. Повторити такий само курс. Загалом випити один літр соку.
Листя найліпше збирати на початку нового Місяця, з раннього ранку й до полудня, а копати корінь, навпаки, в другій половині дня, ближче до заходу сонця, за тиждень до настання Молодика.
Для лікування кіст у нирках також використовують лопух, але за іншою методикою приготування й прийому. На 800 мл соку великих листків додати 200 мл горілки, збовтати й поставити в холодильник на один тиждень. Ця порція — на 1 курс лікування. Приймати по 1 ст. л. тричі на день за півгодини до їди, запиваючи 0,5 склянки води.
По закінченні курсу продовжити лікування, використовуючи листя молодого лопуха. Його миють і кладуть у холодильник. Цей сік придатний до вживання протягом 3 діб. Пийте чітко за схемою, не пропускаючи жодного дня: 1-го та 2-го дня — по 1 ч. л. двічі на день за 45 хв до їди; 3-го й 4-го — по 1 ч. л. тричі на день за 45 хв до їди. У наступні дні по 1 ст. л. тричі на день за 45 хв до їди. Усього треба випити не менш як 0,5 л цього соку.
Лікування лопухом рекомендую поєднувати із прийомом відповідно одного, а згодом іншого збору лікарських рослин. Для одержання першого збору треба взяти порівну такі трави: польовий хвощ, календулу, родовик, мучницю, подорожник і живокіст польовий. 1 ст. л. суміші подрібненої трави залити 300 мл окропу. Настояти 3 години, процідити й пити по 2 ст. л. тричі на день перед їдою. Курс лікування — 3—4 місяці.
Для другого збору беруть порівну плоди шипшини, корінь кульбаби, корінь цикорію, звіробій, парило. 1 ст. л. подрібненої суміші заливають 300 мл окропу, 5 хв кип’ятять на слабкому вогні, настоюють 2 години, проціджують, п’ють по 2 ст. л. тричі на день перед їдою. Курс лікування — 3—4 місяці. Після цього кіста або зменшується в розмірі, або розсмоктується.