ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ ДЛЯ СЕРЦЯ ВІД РАННЬОЇ ВЕСНИ ДО ГЛИБОКОЇ ОСЕНІ. Ч. 3

Поділитися:
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ ДЛЯ СЕРЦЯ ВІД РАННЬОЇ ВЕСНИ ДО ГЛИБОКОЇ ОСЕНІ. Ч. 3

(Початок)

Серцевий ритм нормалізує календула

Квіти календули також досить ефективні за серцевої аритмії. Узяти 1 ст. л. сухих квітів на 0,5 л окропу, потримати в теплі приблизно годину, потім перецідити через сито. Рекомендується приймати по 0,5 склянки 4 рази на день. Цей настій сприяє нормалізації ритмічної роботи серцевого м’яза.
Екстрасистолія - найпоширеніша форма аритмії, яка характеризується позачерговим скороченням екстрасистоли (серцевого м’яза). Заливаємо 0,5 л окропу 2 ч. л. календули, напарюємо дві години. Приймаємо 4 рази на день по 0,5 склянки.
За ішемії можливий прояв стенокардії (біль, що тисне в грудях). Для боротьби з нею можна використовувати часник, який широко застосовують у народній медицині. Якщо розглядати, як він впливає  на серцево-судинну систему, то він має судинорозширювальну дію, збільшує амплітуду скорочень. Слід приймати часник, якщо є стенокардія чи неврози серця. Діє часник і на обмін речовин: сприяє виведенню холестерину, тим самим протистоїть утворенню атеросклеротичних бляшок.
Для приготування лікувальної суміші часник подрібнюють до отримання кашки, яку змішують із медом (співвідношення 1:1) і настоюють протягом 7 днів у темному місці, помішуючи суміш періодично. Приймати такий засіб за 30 хв до їди тричі на день по 1 ст. л.
Упоратися з аритмією допоможе якраз дозрілий вереск. Це красива й просто універсальна рослина. Готують відвар: на 50 г сухої трави знадобиться півлітра води. Потрібно кип’ятити  близько 20 хв, потім дати настоятися протягом доби в теплому місці. Після чого відвар проціджують і додають у чай ​​(близько 50 мл на кухлик).

Профілактична серцева суміш

Для профілактики інсульту можна скористатися рецептом, до складу якого входять коріння оману, солодки та женьшеню. Готуючи суміш, рекомендується брати рослини в такому співвідношенні - 2:5:1. Сировину ретельно подрібнюють і заливають водою (на 150 г суміші потрібно 1 л води). Кип’ятять на середньому вогні, дають охолонути, після чого додають 100 г меду й ретельно перемішують. Зберігають засіб у холодильнику. Протягом 7 днів потрібно вживати кожні дві-три години по 2 ст. л.
Миготлива аритмія - це порушення ритму скорочень серця, що є наслідком розладу діяльності передсердь. Найчастіше цей вид аритмії серця зустрічається в разі вад серця, ревмокардиту, кардіосклерозу, тиреотоксикозу. Саме в осінній час доцільно почати лікування миготливої ​​аритмії з використанням засобів народної медицини. Наводжу два рецепти з моєї практики.
Узяти три склянки калини звичайної, розтовкти й покласти в трилітрову банку, залити 1,5 л окропу, закрити кришкою, укутати, настояти ніч. Процідити настій, ягоди здушити, додати 0,5 л меду. Вживати тричі на день на голодний шлунок по третині склянки протягом місяця.
Другий рецепт: узяти 1 ч. л. сухих подрібнених плодів глоду, залити однією склянкою окропу, кип’ятити на слабкому вогні 20 хв, додати воду до початкового об’єму. Вживати тричі на день по 1 ст. л.

По два рецепти від стенокардії й тахікардії

Стенокардія - це одна з найпоширеніших клінічних  форм ішемічної хвороби серця. Залити 4 ст. л. глоду 1 л окропу, заварити в термосі й приймати як чай.
Астрагал знімає напади стенокардії та грудного болю. 1 ст. л. трави астрагала шерстистоквіткового заварити 1 склянкою окропу й настояти годину. Пити тричі на день по 2 ст. л. Такий настій знімає венозний тиск і підвищує швидкість кровоплину, усуває набряки,  тахікардію, нормалізує тиск. Після регулярного прийому астрагала минають напади стенокардії та грудний біль. Цим настоєм також лікують нирки.
Не дає розвинутися серцевому нападу часник. У разі появи болю в ділянці серця треба проковтнути дрібний обчищений зубок. Не раз мав можливість переконатися в дієвості такої часникової «швидкої допомоги».
Тахікардія - збільшення ударів серця на хвилину (90-120). В одних випадках тахікардія може бути спричинена фізичними навантаженнями, підвищенням температури навколишнього середовища, психічним напруженням, вживанням певних ліків, в інших - анемією, лихоманкою, серцевою недостатністю, неврастенією, злоякісною пухлиною. Використовуємо одну склянку меду, одну склянку соку цибулі ріпчастої, змішуємо, щільно закриваємо, зберігаємо в прохолодному місці. Приймаємо тричі на день натщесерце по 1 ст. л. Заливаємо 100 мл горілки 10 сухих плодів глоду, настоюємо 10 днів. Потім проціджуємо й приймаємо тричі на день по 30 крапель.

Знайомі «лікарі» з саду та городу

Для профілактики серцево-судинних захворювань, а також тим, у кого є захворювання серця, можна вдатися по допомогу до таких рослин.
Виноград. Вважається, що за будь-яких серцево-судинних захворювань корисний виноград. Потрібно кілька разів на день, найліпше вранці й увечері, випивати по 100-150 мл чистого виноградного соку. Виноградний сік бажано пити людям  літнього віку, коли стінки судин стають уже слабкими.
Петрушка. Приймають за різних захворювань серцево-судинної системи як загальнозміцнювальний засіб. Для приготування лікувальної суміші знадобиться 1 ст. л. свіжих стебел петрушки без листя, які залити 1 л сухого білого чи червоного вина з додаванням 2 ​​ ст. л. винного оцту. Кип’ятять на слабкому вогні. Після того як суміш почала кипіти, додають мед (300 г) і кип’ятять іще п’ять хвилин. Гарячий засіб розливають по пляшках і закупорюють. Після охолодження слід зберігати в холодильнику. Лікувальну суміш потрібно приймати по 1 ст. л. 4 рази на день.
Картопля. Вважається, що картопля благотворно впливає на серце, і в разі захворювань серцево-судинної системи хворому потрібно давати до 1 кг вареної картоплі (несолоної) на день, розділяючи на 5 порцій.
Любисток лікарський. Рослина  зміцнює серцевий м’яз. Для лікування використовують коріння, з якого готують настій.
Лимон. Благотворно на роботу серця впливає шкірка лимона, яку потрібно регулярно жувати.
Крім прийому всередину, можна порекомендувати дихати запахом таких рослин, як тополя, евкаліпт, бузок, глід. Ці рослини виділяють речовини, які благотворно впливають на серцево-судинну систему.

Червоний колір - хворобам заборона

Вважається, що всі рослини червоного кольору, чи то пагони чи плоди, цілюще впливають на серцево-судинну систему. Прикладами таких рослин можуть бути буряки, гранати, помідори, червона капуста, червона цибуля, яблука, глід та інші. Однак не забувайте, що найліпше використовувати для профілактики та лікування серцево-судинних захворювань ті рослини, які ви вирощували чи збирали самі. Це пов’язано з тим, що для високої врожайності овочівники, які вирощують рослини для продажу, використовують добрива, котрі можуть негативно позначитися на здоров’ї, а тим більше на роботі серця.

На закінчення. Для того щоб зняти раптовий біль серця, треба в 0,5 склянки перевареної теплої води розмішати 0,5 ч. л. питної соди й випити. Можна капнути 10 крапель ялицевої олії на долоню й утирати в серцеву ділянку дві хвилини, помасажувати мізинці. Обхопити правою рукою зап’ястя лівої руки й знайти великим пальцем пульс на лівій руці, потім натиснути на нього 10 разів, давши серцю поштовх. Тоді вказівним і великим пальцями добре потерти мізинець лівої руки вгору-вниз 10 разів. Спокійно посидіти, і через 5 хвилин ваше сердечко заспокоїться.
Лікуйтеся свіжими лікарськими рослинами протягом усього року. І будьте здорові!

В’ячеслав ВАРНАВСЬКИЙ,
лікар, фітотерапевт.