ПАПІЛОМИ ЗМАЩУЙТЕ СОКОМ ЖУРАВЛИНИ ТА КИСЛИХ ЯБЛУК

Поділитися:
ПАПІЛОМИ ЗМАЩУЙТЕ СОКОМ ЖУРАВЛИНИ ТА КИСЛИХ ЯБЛУК

У мого чоловіка за останні два роки з’явилися папіломи по всьому тілу, щоправда, вони невеликого розміру. Чи не є вони онкологічними новоутвореннями? Як їх лікувати народними засобами?
З повагою Ярослава Максименко.
Житомирська обл.

Лист коментує лікар-дерматолог Анна ПИЛИПЧУК.

Папіломи – це незлоякісні розростання, які складаються із судин і сполучної тканини, покритої епітелієм. Вони бувають на ніжці чи з широкою основою. Папіломи можуть бути як зовні на тілі, так і на внутрішніх органах. Народна медицина радить змащувати папіломи 5-6 разів на день соком чистотілу, кислих яблук, журавлини. Також можна акуратно, не торкаючись здорової шкіри, змащувати папілому 10-20% настоянкою подофіліну (аптечна форма рослини подофіл).
Крім того, для лікування папілом вживають внутрішньо сік чистотілу, який заготовляють у травні під час цвітіння рослини. Консервують сік за допомогою спирту, отримуючи 20% спиртову настоянку (якщо використовують горілку, то пропорція 1:1). Починають пити з однієї краплі тричі на день, збільшуючи дозу на одну краплю щодня аж до 20-30 (залежно від індивідуальної переносності). Приймають після їди на воді, але запивають молоком, аби не було подразнення нирок (оскільки чистотіл - отруйна рослина). Під час лікування спостерігають за кількістю білка в сечі, аби запобігти його збільшенню. У разі появи нудоти на 2-3 дні припинити лікування й почати вживати сік знову, зменшуючи кількість крапель по одній щодня.
Папіломи видаляють також оперативним шляхом, застосовуючи лазеро - та кріодеструкцію, електрокоагуляцію. Це мають виконувати лише спеціалісти клінік, і в жодному разі не косметичних салонів.