Аденома простати, простатит, зниження або й відсутність потенції. Часто якась із цих недуг або й усі разом починають атакувати чоловіків у віці. Вони не лише зменшують чоловічу самооцінку, а й не дають їм активно жити. Адже ці недуги часто-густо супроводжує нетримання сечі, часті позиви до туалету, відчуття недостатнього спорожнення, бувають різь, біль, печіння під час сечовипускання.
Із цими недугами та їх неприємними симптомами можна й треба боротися. Для цього природа підготувала цілий арсенал цілющих трав.
Чому виникають ці чоловічі «слабкості», які фітозасоби спроможні поліпшити потенцію й здоров’я представникам сильної статі, в інтерв’ю травозная Андрія Миколайовича з династії травозная Север’яна Боровика.
Простатит – супутник аденоми простати
- Лікарі часто кажуть, що простатит – це проблема молодших чоловіків. Та все ж, як часто він виникає після 50-ти та чи може провокувати появу аденоми простати?
- Простатит - це запалення простати, яке може бути спричинене бактеріальною або іншими інфекціями, приміром, вірусом чи іншими патогенами. Недолікований простатит може призвести до збільшення простати й у майбутньому до появи аденоми простати, тобто змін, що відбуваються в клітинах, які провокують розвиток доброякісної пухлини, що може перерости в злоякісну.
Простатит може спостерігатися в будь-якому віці. Тоді як аденома простати - це більш вікове захворювання, що з’являється після 50 років. Коли ставлять діагноз «аденома простати», то лікар може не писати, що є простатит, адже одна хвороба перетікає в іншу. Але два захворювання можуть існувати одночасно. Тому коли починаємо терапію за аденоми простати, то обов’язково призначаємо засоби від простатиту.
Зазвичай за простатиту відчувається біль, дискомфорт у тазовій ділянці, печіння чи біль при сечовипусканні. Простатит - одна з найчастіших причин частого чи нерегулярного сечовипускання, виникають проблеми з ерекцією, є загальна слабкість як відповідь на запальний процес і надмірну роботу імунної системи.
Погіршувати стан за простатиту може переохолодження, стрес, травми, що пов’язані з порушенням кровопостачання до органів малого таза, порушення гормонального балансу, супутні захворювання, які впливають на циркуляцію крові. Також, якщо ослаблений імунітет, то організм не може повноцінно боротися з патогенною мікрофлорою в організмі. Тож із цим також треба працювати.
Маніпуляції та страви на підтримку простати
- Як боротися з простатитом? Що найкраще допомагає, з Вашої практики?
- Серед зовнішніх методів – масаж простати. Цю процедуру зазвичай роблять лікарі-урологи, вводячи палець, змочений в олії, в анальний отвір і масажуючи там у напрямку простати.
Показані й теплові процедури: ванни з теплою водою чи гарячі компреси можуть знімати біль та полегшувати стан. Але не варто зловживати ними, бо це бактеріальне захворювання, тож краще, щоб такі процедури були під контролем лікаря.
Дуже важлива фізична активність: регулярно робити вправи, прогулюватися по годині на день. Це покращить кровообіг у тазовій ділянці та загальний стан.
Правильне харчування дуже впливає на чоловіче здоров’я. При простатиті, як і при аденомі простати, вкрай потрібно вилучити з харчування тугоплавкі жири: свинячий, баранячий, яловичий, віддавши перевагу нежирній вареній телятині, курятині, індичатині та кролятині. Не слід вживати м'ясні, рибні та грибні відвари, внутрішні органи тварин (печінка, мозок, нирки), всілякі копчення, консерви, спеції та соуси, а також продукти з великим вмістом крохмалю та цукру, здобну випічку.
Із перших страв добре споживати молочні, вегетаріанські овочеві, круп'яні та фруктові супи. На гарнір - каші й макаронні вироби та не більше одного курячого яйця на день.
Корисними будуть свіжі, варені або запечені овочі та зелень. А ось бобові, редис, редька, щавель, шпинат не рекомендуються.
Хочу наголосити, для профілактики та за аденоми передміхурової залози слід збагатити раціон продуктами, які багаті цинком і селеном. Це передусім морепродукти: креветки, оселедець, скумбрія, сардини, що забезпечують потребу організму в цих мінералах. Багато цинку й селену міститься в насінні соняшнику, гарбузів, у коренях селери, пастернаку, гречаних, вівсяних крупах, у морській капусті, оливковій олії.
За цих захворювань слід забути про алкоголь, газовані напої, міцні чаї, какао та каву. Замініть їх компотом, овочевими та фруктовими соками, молочними та кисломолочними напоями, відваром шипшини.
Слід контролювати масу тіла, не допускаючи її надмірного збільшення, що може вкрай негативно позначитися на перебігу захворювання. Навіть пацієнтам із нормальною масою, що не страждають від ожиріння, не слід наїдатися на ніч. Вечеря має бути легкою та не провокувати підвищене сечовиділення під час сну.
Крім того, за цієї патології потрібно стежити за регулярним спорожненням кишківника. Добре вводити в раціон продукти, що прискорюють випорожнення. Це страви з буряків, моркви, гарбузів, а також молочні, ягоди, свіжі та сушені фрукти (чорнослив, курага, родзинки, інжир), рослинні жири (лляна, оливкова, соняшникова, кукурудзяна олії) та крупи (гречані, перлові, пшоно).
Фітотерапія за простатиту
- Які фітозасоби помічні за простатиту та як їх вживати?
- Треба підібрати один чи комплекс фіточаїв залежно від стану чоловіка. У разі нескладних стадій захворювання достатньо фітозбору за простатиту, який заготовляємо та рекомендуємо пропити 2-3 курси. Він знімає запальні процеси, пригнічуючи бактеріальну або патогенну флору. У його складі є рослини-спазмолітики, що розслабляють м’язи простати та сечового міхура, полегшуючи неприємні симптоми під час сечовипускання, усувають біль та запальні процеси, поліпшують кровообіг у ділянці малого таза, людина набагато краще почувається.
До збору також входить листя брусниці, берези, ліщини, осики, іван-чай, трава буркуну, вересу, меленого вівса, споришу, хвоща польового, бруньки тополі, шишкоягоди ялівцю, квіти ромашки лікарської, кора ліщини, осики, корінь пирію. 1,5-2 ст. л. суміші залити 500 мл окропу, кип’ятити 1 хв, закутати та настояти протягом ночі. Зранку процідити. Пити по 100 мл 3 рази на день перед їдою, решту випити перед сном. Протипоказання: індивідуальна не переносність якихось компонентів.
У складніших випадках, коли простатит поєднаний із камінням у ділянці простати, додатково слід приймати фіточай при сечокам’яній хворобі. Цей збір трав сприяє розчиненню камінців та виведенню їх із сечею у вигляді піску. Нормалізує сольовий обмін та запобігає утворенню нових камінців, знімає запалення, полегшує сечовипускання, тамує біль у сечоводі.
Такий фітозбір складається з комплексу трав: квіти бузини, ромашки, листя дикої груші, смородини, клена, кропиви, берези, брусниць, чорниць, кукурудзяні приймочки, трава фіалки триколірної, споришу, вівса, парила, підмаренника чіпкого, розхіднику, вересу, хвоща, деревію, корінь кульбаби, пирію, лопуха, лушпиння квасолі, плоди дикої моркви та горобини. 3 ст. л. суміші залити 1 л окропу, кип’ятити 1 хв. Настояти ніч у термосі, зранку процідити. Пити теплим по склянці 4 рази на день за 30 хв перед їдою, решту - перед сном. Курс прийому 2 місяці, після 2-тижневої перерви повторити.
Якщо організм дуже уражений бактеріями, у цьому разі посилюємо дію рослинних засобів, призначаючи додатково антибактеріальний чай. Він має бактерицидну, протизапальну, загальнозміцнювальну властивості, сприяє пригніченню росту хвороботворних бактерій та посилює опірність організму.
Збір багатокомпонентний: квіти цмину, календули, конюшини, листя брусниці, гінкго, евкаліпта, кропиви, малини, ожини, трава вербозілля, меліси, парила, череди, кора верби, корені ехінацеї, стулки квасолі, плоди шипшини. Для приготування беруть 1,5 ст. л. фіточаю на 300-400 мл води. Кип’ятити 1 хв, потому можна додати 3 шт. подрібнених плодів шипшини. Настояти протягом ночі в термосі. Ранком процідити. Випити протягом дня після їди по 100-150 мл. Курс прийому - 2 місяці, місяць перерва. Зробити 2 і більше курсів. Протипоказання – індивідуальна непереносність окремих компонентів.
Пилок сосни – потужний помічний засіб
У проміжках між курсами приймають пилок сосни. Коли починає цвісти сосна й достигають шишки у вигляді жовтих колосків, тоді з них сиплеться пилок, який і заготовляють. Він за правильного вживання добре допомагає за проблем із простатитом та еректильною дисфункцією, вважається потужним енергетиком, омолоджувальним засобом, який використовують у Китаї понад 2 тисячі років. Пилок сосни містить чоловічий гормон тестостерон.
Заготовляти пилок слід, коли стиглість шишок сосни на межі достигання. Їх треба обірвати й залишити на досихання: вони відкриватимуться й пилок висипатиметься. Після того пильчак перетерти руками й просіяти через велике, а потім дуже дрібне ситечко, щоб відібрати домішки.
Приймати збагачений медом пилок (1 ст. л. пилку сосни та 0,5 л натурального меду перемішати до набуття рівномірного жовтого кольору. Якщо мед занадто густий, його можна злегка підігріти на водяній бані, за температури не вище 40 С) по 1 ч. л. 2-3 рази на день за 30 хв до їди або через 1 годину після їди. Останній прийом має бути не пізніше 19-ї години. Курс - 2 місяці, потім перерва на 2 тижні. Приймати до повного одужання.
Суміш пилку з медом можна зберігати за прохолодної кімнатної температури до 2 років. Протипоказання: гостре захворювання печінки та нирок, індивідуальна непереносність. Зловживати цим препаратом не варто, інакше це загрожує зниженням згортуваності крові та запаленням слизової оболонки кишківника й шлунка.
Комплексний підхід гальмує прогресування аденоми
- Часто описані вище симптоми, що зумовлюють проблеми із сечовипусканням, є й за аденоми простати. Чому простата збільшується в розмірах у віці? Як запобігти цьому за допомогою фітозасобів?
- Виникнення аденоми простати пов'язане із природними змінами в організмі чоловіка. Із віком у чоловіків також виникає менопауза, внаслідок чого зменшується рівень тестостерону. Зміна гормонального тла впливає на запуск процесів, які провокують появу аденоми простати. Вони перебігають не в усіх однаково. У когось це проявляється у вигляді болю, утруднення сечовипускання. Та є чоловіки, у яких усе перебігає практично безсимптомно, не завдаючи проблем.
На ці процеси можна впливати. Коли людина дотримується здорового способу життя, фізично активна, то такі дії дають хороший результат. Для поліпшення стану простати можна поєднувати різні методи: медикаментозні препарати, систематично пропивати олію гарбузового насіння, фітотерапію. Щоб організм не звикав до однієї з метод, їх добре чергувати, проводити курсами.
Гарантувати подолати аденому простати не можливо, але можна цей процес пригальмувати, вплинути на його перебіг. Важливо своєчасно проходити діагностику. Адже з віком процес прискорюється і, якщо уролог наполягає, що потрібно зробити операцію, варто дослухатися. Зараз є сучасні дієві методи оперативного лікування.
Але якщо фітотерапію почати застосовувати вчасно, вона допомагає запобігти розвитку ускладнень. З цією метою застосовується комплекс засобів.
Приміром, коли внаслідок аденоми простата збільшується й може стискати сечовий канал та призводити до труднощів із сечовиділенням, фітотерапія має низку засобів, щоб запобігти цьому: фіточай від простатиту, фітозбір від аденоми простати, обов’язково долучається фітовитяжка коренів червоної щітки, або родіоли чотиричленної.
Червона щітка – рідкісна рослина, що росте на Алтаї. Це природний фітогормон, що володіє унікальними оздоровчими властивостями. Її застосовують як за чоловічих, так і жіночих ендокринних та гормональних порушень, аденоми простати, при ослабленні потенції, для підвищення загальної опірності організму до вірусів, бактерій і грибків.
Приймати настоянку по 30-40 крапель, 3 рази на день, за 30-40 хвилин до їди. Курс – 1 місяць. Після перерви (2 тижні) курс повторити.
Не рекомендується вживати при підвищеному артеріальному тиску (понад 180/100 мм рт. ст.), лихоманці, психічному збудженні, індивідуальній непереносності. Не слід приймати червону щітку з рослинами, що містять фітогормони (хміль, солодка, конюшина, нетреба та ін.).
Коли аденома простати ускладнена наявністю бактерій чи інфекції сечового міхура (уретрит, цистит), добре одночасно з антибактеріальним фіточаєм приймати й фітозбір за циститу, який покращуватиме стан сечостатевої системи. Він сприятиме зменшенню частоти позивів і зніме неприємні відчуття при сечовипусканні.
До його складу входять: коріння ехінацеї, пирію, квіти акації, конюшини, ромашки, глухої кропиви, листя берези, брусниці, подорожника, чорниці, трава вересу, грижниці, підмаренника чіпкого, розхіднику, хвоща. 1,5 ст. л. збору залити 500 мл води, прокип’ятити 2 хв, настояти протягом ночі в термосі. Процідити. Пити по 0,5 склянки до прийому їди 3 рази на день, учетверте – випити все незадовго до сну. Курс – 2 місяці. Протипоказання: індивідуальна непереносність компонентів.
Як дбати про «чоловічу силу»
- Чоловіки у віці часто скаржаться на втрату «чоловічої сили». Як можна підтримати потенцію в такому разі? Які є методи, збори та підходи, що дають добрі результати?
- Із загальних проблем, що погіршують потенцію, найчастіші страх, депресія, інші психічні негаразди. Негативно на сексуальну функцію може впливати прийом препаратів (зокрема, антидепресанти, ліки для зниження тиску), бо деякі з них впливають на рецептори, які стосуються чоловічої функції. Знижувати сексуальну функцію можуть препарати для зниження рівня холестерину, протионкологічні. Серед інших негативних чинників – переважання сидячого способу життя, зловживання алкоголем.
Рівень тестостерону – одна з ключових проблем, що впливає на потенцію. Він знижується на тлі природних процесів старіння, які впливають на функцію гіпоталамуса й гіпофіза, які й регулюють вироблення тестостерону. Також із віком знижується функція яєчок. Вони починають працювати менш ефективно, що теж призводить до зменшення вироблення тестостерону. Неправильний спосіб життя та хронічні захворювання (цукровий діабет, ожиріння) також можуть зумовлювати зниження рівня цього чоловічого гормону.
Якщо чітко відома причина порушення потенції, якщо з’ясовано, що основна причина – це, приміром, простатит, аденома, проблеми в роботі нервової системи, то слід працювати з ними, щоб поліпшити «чоловічу силу».
Із засобів, які ми використовуємо за еректильної дисфункції, це фіточай, куди входять трави зі специфічними властивостями. Це й листя клена, розмарину, трава барвінку, еспарцету, миколайчиків, собачої кропиви, суріпиці, коріння лепехи, ехінацея. 1,5 ст. л. фітозбору залити 500 мл окропу, настояти ніч у термосі. Зранку процідити. Настій випити за 3-4 прийоми протягом дня по 150 мл за 30 хв до їди чи за 1 годину опісля. На ніч краще випивати з 1 ч. л. меду. Курс – 2 місяці. Зазвичай потрібно два й більше курсів. Протипоказання – індивідуальна непереносність компонентів.
Для посилення ефекту добре одночасно приймати пилок сосни та фітовитяжку родіоли рожевої та родіоли чотиричленної. Це природні адаптогени, що додадуть енергії, поліпшать загальне самопочуття.
Хороші енергетики - настоянка женьшеню та екстракт елеутерококу, що додають енергії й поліпшують потенцію. Капати по 20-30 крапель однієї з настоянок на 100 мл води. Приймати 2-3 рази в першій половині дня протягом 2-3 тижнів. Протипоказання: гіперчутливість до компонентів лікарського засобу, гіпертермічний синдром, артеріальна гіпертензія, підвищена збудливість, епілепсія, гострі інфекційні захворювання, інфаркт міокарда, аритмії, безсоння.
Перед застосуванням рекомендацій обов’язково порадьтеся з вашим лікарем.