ПСОРІАЗ. ДОПОМОЖУТЬ МАЗІ Й ТРАВИ

Поділитися:
ПСОРІАЗ. ДОПОМОЖУТЬ МАЗІ Й ТРАВИ

За псоріазу суть хвороби полягає в тому, що клітини шкіри життєздатні не більш як п’ять днів (замість відведених тридцяти), після чого настає їхнє (дуже повільне) відмирання. Учені дотепер не можуть знайти пояснення факту такого короткого життя шкірних клітин. Звичайний псоріаз відрізняється висипаннями, що складаються з невеликих елементів, відмежованих від здорових ділянок шкіри. Висипання вкриті характерними крихкими лусочками сріблясто-білого кольору. Поява цих лусочок пов’язана з тим, що з глибших шарів «підходять» мертві клітини, які не встигають скидатися зі шкіри. Самі висипання мають насичено-червоний або рожево-червоний колір, локалізуються на різних ділянках шкіри, найчастіше на волосистій частині голови, ліктьових і колінних суглобах, нижній частині спини, сідницях. Для висипань характерна сверблячка, часто нестерпна. Крім цього, треба дотримуватися певних правил харчування. Харчуватися потрібно різноманітно й просто, вживаючи з їжею велику кількість вітамінів. Дієтичне харчування для хворих на псоріаз — це, насамперед, відмова від продуктів з великою кількістю холестерину, жирів, білків і вуглеводів. Варто обмежити себе у вживанні жирного м’яса, ковбас, печінки, нирок, вершкового масла. Через порушення обміну речовин рекомендується вживати не більш як 25 г цих продуктів на день. Також доведеться відмовитися від жирних сортів риби, яєчних жовтків. У задавнених випадках захворювання заборонено зловживання кухонною сіллю (не більш як 3 г на добу). Утримуйтеся від цитрусових, шоколаду й продуктів, які містять какао. Не варто вводити у свій раціон мед, незбиране молоко, сало і яйця. Скоротіть до мінімуму вживання гострої, солоної, солодкої, кислої й жирної їжі. Протипоказаний також алкоголь. Запорука успіху в застосуванні фітотерапії за псоріазу полягає у вивченні особливостей захворювання в конкретного хворого й індивідуальному та комплексному підході.

Лікарські рослини, застосовувані за псоріазу:

1. Трава чистотілу, квітки деревію, квітки нагідок, трава вероніки, трава ряски маленької — по 10 г. 2 ст. л. збору на 350—400 мл окропу, приготувати настій. Випити протягом дня за 3—4 прийоми за 30 хв до їди.

2. Листя суниці — 50 г, листя подорожника — 25 г, трава парила (рос. — репейничек) — 25 г, трава фіалки триколірної — 25 г, трава рутки лікарської — 25 г. 1 ст. л. збору настояти на склянці окропу. Випити протягом дня.

3. Трава медунки, листя обліпихи, листя смородини — по 25 г, корінь солодки — 10 г. 1 ст. л. збору на склянку окропу. Випити протягом дня.

4. Чай із кори в’яза гладенького. Пити по 1/4—1/2 склянки тричі на день. 5. Молоді пагони туї західної: 1 ст. л. на склянку окропу, настояти. Випити протягом дня за 3 прийоми за півгодини до їди.

6. Настоянка молодих пагонів туї західної на 70% спирті з розрахунку 1:10. Настояти 14 днів у темному теплому місці. Приймати по 10—15 крапель тричі на день. 7. Листя, квітки або бруньки бузку: 1 ст. л. на склянку окропу, настояти 6 годин. Приймати по 1—2 ст. л. настою тричі на день. 8. Трава підмаренника лікарського: 2 ч. л. на склянку окропу. Пити настій по 1/3 склянки тричі на день.

Зовнішнє застосування лікарських рослин:

1. Мазь солідолова з настоянкою елеутерококу у співвідношенні 5:1.

2. Мазь солідолова з порошком трави чистотілу у співвідношенні 5:1.

3. Мазь солідолова з порошком з молодих пагонів туї у співвідношенні 5:1.

4. Мазь на основі смальцю із попелом стебел шипшини у співвідношенні 5:1.

5. Сік плодів калини. Тушувати псоріатичні бляшки.

6. Бефунгін. Тушувати псоріатичні бляшки.

7. Сік свіжих ягід, відвар або настій сухих ягід черемхи. Тушувати псоріатичні бляшки. 8. Ванни з відваром трави чистотілу, або відваром кореня любистку, або відваром кори верби.

Віктор АЛЕКСЄЄВ, Тетяна АЛЕКСЄЄВА, Андрій АЛЕКСЄЄВ, Олексій АЛЕКСЄЄВ, лікарі протипухлинного фітоцентру «Народна медицина без кордонів».