У РАЗІ СВЕРБЕЖУ ЗМАЩУЙТЕ ШКІРУ ГОЛОВИ ЯБЛУЧНИМ ОЦТОМ

Поділитися:
У РАЗІ СВЕРБЕЖУ ЗМАЩУЙТЕ ШКІРУ ГОЛОВИ ЯБЛУЧНИМ ОЦТОМ

Що робити, якщо вже майже рік майже постійно турбує свербіж шкіри голови?
З повагою Ігор Андрійович.
м. Вапнярка.

Лист коментує кандидат біологічних наук Любов ДУДЧЕНКО.

Щодо свербежу голови, то причини його можуть бути найрізноманітнішими. Зокрема, він може бути спричинений хронічною інтоксикацією, пов’язаною із захворюваннями печінки, крові, цукровим діабетом, закрепами, глистяними інвазіями, кандидозами тощо. Тож спочатку раджу звернутися до терапевта чи дерматолога, аби визначити першопричину цієї проблеми.
Щодо народної медицини, то вона рекомендує чимало різних рецептів від свербежу, зокрема олію чайного дерева, яка має потужні протигрибкові, протизапальні та антибактеріальні властивості. Можна додати від 10 до 20 крапель олії чайного дерева в половину склянки з дитячим шампунем і використовувати для миття доти, поки стан не поліпшиться. Спосіб 2: змішайте дві-три краплі олії чайного дерева з однією столовою ложкою олії й нанесіть суміш на шкіру голови масажними рухами. Якщо регулярно використовувати цей спосіб, сухість і свербіння минуть протягом тижня-двох.
Позбутися свербежу, сухості шкіри та лупи завдяки своїм антисептичним властивостям допоможе лимонний сік. Можете просто нанести свіжий лимонний сік на шкіру голови. Залиште на 5 хвилин, потім помийте волосся з шампунем. Якщо немає лупи, розведіть лимонний сік водою.
Крім того, можна змішати лимонний сік з йогуртом (без різних фруктових добавок) і нанести його на шкіру голови за кілька хвилин до миття волосся. Повторюйте цю процедуру постійно, поки не зникнуть свербіж і сухість.
Іншим легко доступним засобом, який може полегшити стан у разі свербежу шкіри голови, є харчова сода. Содова паста допомагає зменшити свербіж і позбутися лупи. Змішайте харчову соду й воду до утворення пастоподібної маси, нанесіть її безпосередньо на шкіру голови й залиште на 10-15 хвилин. Потім ретельно змийте водою. Бажано перед нанесенням пасти змастити шкіру голови маслиновою олією.
Потужні протизапальні властивості, які допомагають позбутися дріжджів і вірусів, що спричиняють свербіж, має яблучний оцет. Крім того, яблучний оцет балансує рівень рН шкіри голови, зменшуючи свербіж і сухість. Помийте волосся й шкіру голови водою, дайте висохнути. Змішайте в рівних частинах яблучний оцет і воду. Нанесіть цю суміш безпосередньо на шкіру голови (наприклад, за допомогою розпилювача) і втирайте шматочком вати, марлі чи ватними спонжиками. Через 10-15 хв вимийте голову водою з шампунем. Використовуйте цей засіб один чи два рази на тиждень.