ЯК ДІАГНОСТУВАТИ ХВОРОБУ ЛАЙМА ТА БОРОТИСЯ З НЕЮ

Поділитися:
Як діагностувати хворобу Лайма та боротися з нею

Досить часто трапляється, що людину зненацька починають атакувати серйозні захворювання, вона йде до лікаря, та після консультацій у багатьох профільних спеціалістів причину недуг виявити так і  не можуть. А згодом виявляється, що артрит, хвороби серця, як то аритмія чи гіпертонія, проблеми з нервовою системою, сном, спричинені укусом  кліща.
Нерідко людина може навіть не помітити, що її укусила ця комаха. Або навіть, помітивши  кліща, виймає його і ставиться до такого інциденту безтурботно. У багатьох випадках це минає безслідно. Але, на жаль, далеко не завжди. Бо комаха може бути розносником багатьох інфекцій, зокрема тих, які атакують організм і можуть призводити до всіх перелічений вище недуг.  Про це свідчить історія киянки  Ольги Кір’ян, що 12 років потерпала від руйнівної дії на організм хвороби Лайма, або бореліозу.
Трапляється, що людина живе з хворобою Лайма багато років, і вона не проявляється. Та в більшості випадків борелії (рід бактерій, що спричиняють цю хворобу) починають розмножуватися, й уже за кілька тижнів чи місяців людина відчуває системний збій у роботі організму. Визначити й усунути недугу та її ускладнення доволі непросто.

Як жінка захворіла на хворобу Лайма

У 2011 році Ольгу Нилівну на дачній ділянці вкусив кліщ. Укусу жінка не відчула й виявила комаху аж увечері під пахвою та самотужки витягла. Потому в неї набрякла рука, було почервоніння ураженої частини тіла. Після звернення до інфекціоніста їй призначили на 5 днів антибіотик і сказали спостерігатися. Після лікування жінці стало легше й вона забула про цей випадок. Але через пів року почалися такі симптоми: біль у суглобах,  у лікті, що аж було важко підняти сковорідку, запалення ахілового сухожилля, гомілковостопного суглоба, стало важко ходити.
Полегшення наставало лише на певний час.
Жінка знову звернулася до лікарів. Та вони не розуміли причин цього. Спершу поставили діагноз «ахілоденіт», коли ж звернулася до ревматолога, він сказав, що в неї просто вікові зміни, можливо, є інфекція, тонзиліт, і спрямував до лор-лікаря. Жінці навіть видалили мигдалики, щоб убезпечити від інфекції, але хвороба продовжувала розхитувати організм.
Невдовзі почало боліти серце, тазостегнові суглоби, виник артрит, німіли руки від ліктя до мізинця. Після МРТ від лікарів почула, що доведеться невдовзі міняти тазостегновий суглоб. Потому з’явилися безсоння, слабкість, безсилля таке, що складно й руку підняти, втрата пам’яті.
За ці роки Ольга Кір’ян зі здорової жінки перетворилася на інваліда:  боліли всі суглоби. Та жоден лікар, каже жінка, їй не порадив здати аналіз на бореліоз. Пані Ольга, пам’ятаючи про укус, сама почала цікавитися, які ж бувають його наслідки, та здала аналіз, і було виявлено антитіла, які підтвердили діагноз бореліозу. Жінка звернулася у відділення нейроінфекції, і її місяць лікували антибіотиками. Це дало полегшення лише на 2 тижні, потому їй знову стало гірше. Жінка на своєму  досвіді пересвідчилася, що, на жаль, ця хвороба погано піддається лікуванню. Хоча таких хворих чимало. Тільки серед її знайомих кілька.   Людям після прийому медикаментів на певний час стає краще, та потім симптоми повертаються.  І вони «йдуть по колу».

Бджолина отрута – науково доведений засіб від борелії

Щоб вийти з цієї коловерті недуг, жінка почала  вивчати  наукові дослідження щодо хвороби Лайма та  знайшла дослідження Єви Сапі, американського молекулярного біолога. Сапі з'ясувала, що традиційні антибіотики насправді не вбивають бактерії, а лише змушують їх мутувати в більш латентну форму. Щойно пацієнт припиняє приймати антибіотики, як бактерії знову стають активними. Дослідниця виявила речовину, яка успішно бореться з небезпечними бореліями - це пептид мелітин, який є основним компонентом бджолиної отрути. Після контакту з мелітином бактерію фактично паралізує: вона втрачає здатність рухатися, а в цей час пептид руйнує зовнішню мембрану, вона починає розпадатися - й бактерія гине. Згідно із зафіксованими  дослідженнями, люди, яким застосовували бджолину  отруту  тривалий час, одужували, що засвідчували й аналізи.
В Україні спеціалістів апітерапевтів, які цим займаються, небагато. Пані Ользі пощастило потрапити на прийом до Юрія  Нечипоренка, лікаря  народної та нетрадиційної медицини, що активно практикує апітерапію. Уже за пів року, коли тричі на тиждень жінка приймає по 10-13 бджоловжалювань, у неї на 40% зникли симптоми. Немає нестерпного болю в тілі, від якого потерпала роками. Артрит ще залишився, але з ним уже теж борються  за допомогою бджілок.

Перші дії після укусу кліща, щоб запобігти інфікуванню

Юрій Борисович  має величезний досвід роботи щодо  усунення різноманітних недуг за допомогою апітерапії. Лікар каже, що хвороба Лайма може ставати все поширенішою, бо наші військові постійно перебувають на природі, в окопах і можуть контактувати з кліщами, та й цивільні ходять до лісу,  на луки, де повно кліщів. А, як свідчать дослідження епідеміологів, 20-30% кліщів у нашій місцевості можуть бути переносниками хвороботворної борелії.  Хвороба Лайма - це небезпечне інфекційне захворювання, до якого Юрій Борисович не радить ставитися зневажливо.
Лікар рекомендує:  при укусі якомога швидше видалити кліща, допоки він не почав пити кров і може передати вірус, а це стається не зразу після укусу. Щоб запобігти інфікуванню, слід оперативно звернутися до лікаря та  протягом перших 72 годин провести антибактеріальну терапію. 
Людину мають насторожити після укусу кліща такі симптоми, що свідчать про інфікування борелією: червона овальна пляма на шкірі, набряклі лімфатичні вузли, біль та набряк у суглобах, м'язах, головний біль, лихоманка. Зі свого лікарського досвіду Юрій Борисович бачить, що в таких хворих найчастіше страждає опорно-руховий апарат, виникають запальні процеси, що супроводжуються болем, набряками, мігруючим болем, людина втрачає працездатність, не розуміючи, що з нею відбувається.

Цілюща дія апітоксинів

Пані Ольга - не єдиний його пацієнт із хворобою Лайма, якому тривалий час не могли визначити причину недуги. Лікар підтверджує,  що відновлювальна апітерапія дає позитивний ефект за цієї хвороби. Апітоксин у бджолиній отруті має кілька позитивних впливів: протизапальну дію, мобілізує захисні ресурси, відновлює роботу суглобів та м’язів. Відтак адаптаційні можливості імунітету й організму загалом піднімаються, й людина поступово долає недугу.  
Після двох проб на переносність  отрути бджіл лікар підбирає оптимальне дозування й поступово нарощує кількість отрути в організмі. Так поволі тренуються та нарощуються захисні сили організму, нормалізуються його функції.

Противірусні продукти бджільництва для підняття імунітету

Із додаткових методів апітерапії, щоб покращити стан м’язів, кісток, нервової та імунної систем, одночасно з бджоловжалюванням треба приймати щодня 50 г меду, звісно, якщо немає протипоказань, як то діабет. Мед підсилюється дію апітоксину. Добре приймати маточне молочко. Один маточник покласти під язик і розсмоктати. Курс - 1 раз на день протягом 20 днів. Після того, на другому етапі, капати по 10 крапель настоянки прополісу в половину склянки води й теж  приймати двічі  на день протягом 20 днів. Такі курси чергуються по колу.
Приймати прополіс, маточне молочко та мед, - каже лікар, -  буде доречно й для підтримки імунітету на порозі грипу та  коронавірусу, аби не захворіти чи не мати ускладнень потому.
   
У  цьому невеликому описі ми розповіли лише про один із  цілющих природних засобів. У нашій природі таких засобів  багато, й на всі випадки життя. Тому велике завдання стоїть перед нашою  наукою - активно шукати та впроваджувати їх у практику.

Підготувала Валентина Ухачевська.