ЗА ГЛАУКОМИ ВІДЖИМАТИСЯ ВІД ПІДЛОГИ ПРОТИПОКАЗАНО

Поділитися:
ЗА ГЛАУКОМИ ВІДЖИМАТИСЯ ВІД ПІДЛОГИ ПРОТИПОКАЗАНО

У мене є підозра на глаукому. Чи можна мені віджиматися від підлоги? І що бажано їсти за глаукоми?
З повагою Микола.
Волинь.

Лист коментує лікар-офтальмолог, заслужений лікар України Віра АНГЕЛ.

Глаукомою називають підвищений тиск усередині очного яблука (внутрішньоочний тиск), який перевищує нормальні показники. Збільшення внутрішнього тиску відбувається тому, що так звана внутрішньоочна рідина не може вийти з ока. Нормальний очний тиск становить 15–20 мм рт. ст., але в разі глаукоми він може «підскакувати» до 40 мм рт. ст. й вище. Через це стінки ока страждають від впливу підвищеного тиску, що може спричинити порушення роботи зорового нерва й навіть призвести до втрати зору.
Хворий може відчувати певний дискомфорт і втому в очах, особливо після перегляду телепередач у темній кімнаті без освітлення. Також виникають проблеми із зором, якщо тмяне освітлення. Загалом усі лікувальні процедури не дають помітного оздоровчого ефекту. Людина може повільно втрачати бічний зір, абсолютно не помічаючи цього. У хворого можуть з’являтися кола під очима тощо. Такий тип глаукоми є найбільш поширеним, він починається у віці приблизно 40–46 років.
Вчасне виявлення та лікування глаукоми допоможуть уникнути розвитку сліпоти. Читачу треба обов’язково перевірити свої підозри і пройти обстеження. Пам’ятайте, що за глаукоми великі навантаження, такі, наприклад, як віджимання від підлоги, протипоказані! Не можна піднімати великі вантажі, варто уникати хвилювань, гніву, дратівливості, скандалів, які спричиняють підвищення артеріального тиску й, відповідно, збільшується внутрішньоочний.
Щодо харчування, то особливої дієти, окрім обмеження алкоголю, кави, куріння, немає. А от скористатися сезоном чорниць дуже раджу читачу. Ці ягідки збережуть і зміцнять зір, їх можна насушити, заморозити й на зиму.