Хворію на цистит. Лікувався антибіотиками. Порадьте, будь ласка, народні методи лікування.
З повагою Петро Коломійчук.
м. Жмеринка.
Лист коментує директор клубу «Здоров-є» лікар, фітотерапевт, дієтолог Борис СКАЧКО.
За циститу раджу читачу скористатися відваром листя брусниці або мучниці (толокнянки – рос.). Одну столову ложку сировини залити 300 - 350 мл окропу, витримати 30 хв на водяній бані, настояти 10 - 15 хв і процідити. Випити невеликими ковтками протягом дня. Приймати 2 - 3 тижні. Такий відвар є гарним сечогінним засобом і природним антибіотиком.
За цієї хвороби також помічно прогрівати нижню частину живота. Раніше наші предки навіть гріли цеглину чи камінь і клали на ділянку сечового міхура. Часто для прогрівання використовують звичайну пляшку з-під шампанського, в яку заливають дуже гарячу (майже окріп) воду і щільно закривають пробкою. Потім махровим рушником укутують пляшку і горловину. Перевернувши догори дном, її кладуть між ноги так, щоб з незакритого донця тепло йшло на низ живота. Зверху накритися ковдрою чи пледом. Варто пам’ятати, що за аденоми прогрівання протипоказане!
Унікальним очисним і підтримувальним засобом є відвар вівса , який буде дуже доречним у рік Коня. На 1 л води взяти 5 - 6 ст. л. неочищених якісних зерен, довести до кипіння, витримати 30 - 60 хв на малому вогні. Процідити відвар гарячим і залити ним в термосі чи іншій ємності жменю сухофруктів (курага, родзинки тощо). Випити відвар протягом дня, фрукти з’їсти.