ЗБЕРЕГТИ Й ВІДНОВИТИ СЛУХ ДОПОМОЖЕ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ МЕРИДІАН НИРОК

Поділитися:
  ЗБЕРЕГТИ Й ВІДНОВИТИ СЛУХ ДОПОМОЖЕ    ЕНЕРГЕТИЧНИЙ МЕРИДІАН НИРОК

Як річки обвивають нашу Землю, живлячи її цілющою силою, так і в тілі людини є русла, які живлять наш організм життєдайною енергією. Вони невидимі для людського ока та не відчутні. Однак східна медицина ще кілька тисячоліть тому відкрила світові цей феномен. Прагматичні західноєвропейські вчені лише в наші часи переконалися, що так воно й є, та визнали теорію 12 головних енергетичних каналів, підтверджуючи їх наявність високоточними сучасними приладами.

Енергія пересувається завжди за визначеними маршрутами. І це не залежить від статі, ані від віку, ані від раси людини. Кожний меридіан постачає енергією відповідний внутрішній орган, тому назва цього органа й дає назву меридіанові. Канал нирок потрібно зміцнювати останнього місяця весни. Від нього залежить стан внутрішнього середовища організму.

Болять вуха - лікуйте нирки

Радить відомий фітотерапевт Олена СВІТКО. Не тільки західні медики, а й українські натуропати також використовують багатовіковий східний досвід у своїй практиці. І, як стверджує Олена Віталіївна, лікування стає набагато ефективнішим. А головне ― дає можливість зрозуміти, що ж відбувається в організмі та як максимально швидко впоратися з недугою.

- На перший погляд, здається дивним те, що, коли болять вуха чи є приглухуватість, треба звернути увагу на нирки. Але вушні хвороби, як виявилося, безпосередньо залежать від роботи наших нирок. А все тому, що їх пов’язує один канал ― нирок. І вуха, за східною теорією меридіанів, є «воротами» нирок.

У Олени Віталіївни є таке правило: показувати пацієнтові причину захворювання. В її лікувальному кабінеті висить карта меридіанів, на якій вона й показує весь «шлях» хвороби:

- Ось приходить до мене людина й каже: в мене біль коло вуха, затримка сечі, болять крижі, відчувається біль у ділянці нирок, набрякають ноги і я починаю погано чути. І я цій людині показую, як протікає канал нирок, починаючи з очей, вушок, і далі - через нирки й аж до середини ступні. Усі проблеми, в основному, починаються ввечері, бо час максимальної активності меридіана нирок - із 17 до 19 години, і в цей час людина відчуває зниження енергії, її тягне на сон, вона глухне й таке інше, а час мінімальної - з 5 до 7 години.
Згідно зі східною системою, а це саме система, бо все в організмі пов’язане, немов ниточками, чітко простежується зв’язок між вухами й нирками. На поверхні вух є сотні різних точок, і в них -  практично всі наші внутрішні органи. І це така само важлива структура, як і очі.
У внутрішніх куточках очей є акупунктурна точка, вплив на яку поліпшує стан внутрішніх органів за рахунок балансування енергії Ци, при цьому відновлюється рівновага всієї енергетичної системи, нормалізується робота нирок і, відповідно, - вух.

Вуха - ключ діагностики

Саме завдяки вухам ми можемо завчасно поставити самі собі діагноз. Адже нирки не відразу даються взнаки болісними відчуттями. Тривалий час ми можемо навіть не здогадуватися про порушення їхніх функцій. А ось червоні вуха багато про що скажуть: їхній колір пов’язаний не лише з недостатністю нирок, а й із дефіцитом заліза в організмі.
Якщо вушна раковина м’яка, ціанотична, млява - отже, в меридіані нестача енергії. А пружна й еластична свідчить про нормальний стан нирок. Таким чином, стан вушної раковини відображає стан усього енергетичного каналу нирок.
Якщо людині важко терпіти шуми й сторонні звуки, - є проблеми і з нирками, яким бракує енергії. Якщо людина чує добре, шуми й звуки її не дратують, а слухання музики радує, - нирки в хорошому стані.

- Нам здається, - пояснює Олена Світко, - що ми застудили вуха, й  починаємо їх, наприклад, за отиту, вигрівати. Але це захворювання проявляється в тому разі, якщо нирки ослаблені. Просто хвороби вух посилюються залежно від певних зовнішніх умов - протягу, вітру, різкого охолодження тіла, перепаду температур. Також і зниження слуху.
Підвищене виділення сірки з вушної раковини, зниження слуху, закладеність вух чи розвиток різних запальних процесів, у тому числі й отитів, - усе це свідчить про порушення роботи не тільки  нирок, а й інших органів, які також залежать від діяльності нирок. Так, внутрішнє вухо відображає стан сечового міхура.

- Слуховий прохід є «речником» сечоводу, - розповідає Олена Світко, - й у разі порушення в ньому спостерігається надмірне утворення й виділення сірки, вухо посилено починає свербіти. Патологію нирки можна визначити ще й так: потягнути за вушну раковину, притримуючи голову, - з того ж боку буде чутно характерне сухе клацання. У людей із гіпертонічним кризом, який розвинувся внаслідок ниркових розладів, під час пальпації вуха зсередини відчувається болючість слухового проходу.
Хто літає літаками, паралельно може діагностувати себе під час польоту. Якщо в людини є порушення роботи нирок, то дуже швидко вуха закладає, коли літак провалюється в повітряну яму. А після вирівнювання літака відновлення відбувається довше, ніж у здорових людей.
Можна виконати кілька обертів на 360° навколо своєї осі. Якщо вже після 2-3 таких обертів починається запаморочення чи порушення орієнтації в просторі, то, можливо, є зміни стану нирок.

- Регулярно масажуючи вуха протягом 2-3 хвилин, - радить Олена Віталіївна, - можна зміцнювати енергію Ци нирок.

Останній місяць весни - найкращий час для зміцнення нирок

Так стверджують східні мудреці. Тобто, настав час кожному прислухатися до цього дуже важливого органа в нашому організмі та вжити заходів чи то для лікування, а чи для профілактики. Адже коли ми лікуємо нирки, ми лікуємо й вуха, й інші органи.

- У мене є така пацієнтка, - розповідає Олена Світко, - яка живе в Іспанії, і її лікують усі найкращі лікарі. Але вона вірить мені. І тільки-но в неї виникають проблеми з нирками, з сечовипусканням чи запалення, в неї відразу ж у вусі починає барабанити. І виходить цікава картина: щойно ми починаємо лікувати сечостатеву систему, а вона складається з нирок і сечового міхура й лікується вона вся в цілому, відразу ж є поліпшення й з вухами. Тому що нирки - свого роду збирачі енергії.
На Сході, наприклад, лікується окремо права нирка - це енергія Ян. І ліки для правої нирки відрізняються від ліків для лівої нирки, яка випромінює енергію Інь. Тобто, права нирка - це сонце, й вона безпосередньо пов’язана з роботою печінки. Це дві переливні посудини. Це так само, як наші очі й вуха. А ще - судинна система. Ліва нирка також пов’язана з системою кровообігу, селезінкою. І це теж дуже важливий стан.
Звісно, діагностика й лікування - індивідуальні для кожної людини, але деякі поради все ж можна використовувати. Так, фітотерапевт рекомендує якомога менше їсти картоплі, вівсянки, білого хліба, макаронів і молока, особливо людям похилого віку:

- Це – «інські» продукти, які заклеюють усі клубочки й судини нирок. А нирки - це глобальні судини. Вони перекачують до 7 л крові. Якщо кров густа, нирки не можуть її качати. Судини забруднюються. А якщо судини забруднені, зір падає, людина починає погано бачити й чути.
Чоловікам я рекомендую чистити нирки такою екзотичною рослиною, як кардамон. Його можна регулярно додавати в їжу і в чай.
Хрін, лимон, цибуля, часник - це наші помічники, які чистять і приводять до ладу нирки й вуха. Для поліпшення слуху я рекомендую лимон, у якому - мегадоза аскорбінової кислоти. Вона глобально розчиняє каміння. 1 ст. л. соку лимона влити в 1 склянку води, додати 1 ч. л. олії (макової чи з  розторопші). Пити по 1 ч. л. до їди двічі на день. А шкіркою вичавленого лимона протерти всі акупунктурні точки за вушками - для поліпшення слуху.
Крім того, дуже корисно приставляти п’явки чи банки. Це те, що я роблю у своїй практиці, і переконалася в їхній ефективності.
Можна взяти по 1 ст. л. порошку імбиру та мускатного горіха, розтерти в жовтку й гарненько втирати в голову по всіх акупунктурних точках. Це буде приводити всю систему до ладу.
Чому виникає туговухість у літніх людей? Тому, що народ наминає ту ж таки картоплю й вівсянку. А для нирок дуже корисна гречана каша з перетертими волоськими горіхами (1:1), нирки «люблять» кукурудзяну кашку, яка також знижує тиск.
У кого нирки хворі, раджу приймати відвар цикорію, який чинить ефективну сечогінну дію: 2 ст. л. подрібненої трави разом із квітками залийте 0,5 л перевареної води й потримайте на слабкому вогні чи водяній бані 10 хв. Залиште настоятися, поки не охолоне. Пити по 0,5 склянки 4 рази на день. Такий відвар також корисний для печінки.
Потрібно очищати всю систему - печінку й нирки. Від того, як працюють печінка й жовчний міхур, залежить те, як працюють нирки й сечовий міхур.
За хвороб нирок і сечового міхура дуже добре допомагає така рослина, яка в давнину так і звалася - нирковою, але нині вона більше відома, як спориш: 3 ст. л. свіжої подрібненої трави залити 0,5 л окропу, настоювати протягом 4 годин, закутавши, потім відцідити. Приймати по 100 мл 3 - 4 рази на день за 20 хв до їди. Цей рецепт також рекомендований за виразкової хвороби шлунка й дванадцятипалої кишки, туберкульозу легенів і геморою.
Також дуже добре чистити нирки одночасно з очищенням сечового міхура. Для цього корисно пити сік чорної редьки з медом і морквяно-буряковий сік.

Частіше клацайте зубами

Вони також пов’язані з каналом нирок. Бо вони відповідальні за стан кісток, закінченнями яких і є наші зуби. У кого зуби міцні, в того й  із нирками все гаразд. Щойно із зубами починаються проблеми -  слабшає енергія нирок. Тому їх зміцнення можна почати з лікування зубів. Або регулярно робити вправу, яка їх зміцнює: клацання зубами. Протягом дня якомога часто постукуйте верхнім рядом зубів по нижньому, але намагайтеся, щоб більше працювали не передні зуби, а корінні. Це допоможе не тільки зубам і ниркам стати міцними, а й волоссю стати густим, а попереку ― здоровим.

Так, усі органи та системи є взаємозалежними. Кожний меридіан, як і його орган, є найактивнішим протягом певних двох годин доби. По закінченні цього часу життєва енергія перетікає з одного каналу до іншого. І в наступних матеріалах ви дізнаєтеся, як очі пов’язані з печінкою, і що потрібно робити, щоб поліпшити зір і не захворіти на схилі віку на очні недуги..., а також про інші взаємозв’язки органів та меридіанів.

Підготувала Тетяна Кияниченко.