ЗИМА - НЕ ЧАС СУМУВАТИ!

Поділитися:
ЗИМА - НЕ ЧАС СУМУВАТИ!

Довгі ночі, хурделиця, мороз, дражливість... Чим можна зайнятися, щоб гарний настрій не покидав і в цю не завжди приємну пору року?

Бувайте більше на вулиці. Незважаючи на всі примхи погоди (від морозу до сльоти та крижаного дощу), намагайтеся щодня проводити на вулиці не менше години. Краще, якщо це буде піша або лижна прогулянка в парку, але згодиться й варіант: похід по магазинах, і шлях на роботу та з роботи, якщо його або хоча б якусь його частину можливо здолати пішки, й вигулювання собаки. Переховуючись від зими в затишному будинку чи квартирі, ми підточуємо захисні сили свого організму, відучуючи його протистояти вітру та холоду. А це своєю чергою підвищує ризик застудитися. Особливо слід цінувати сонячні дні - такі нечасті в цю пору року. Намагайтеся максимально провести їх поза домом. Прогулянка на зимовому сонці дасть змогу одержати потрібну добову дозу вітаміну D, не кажучи вже про гарний настрій і заряд бадьорості.

Запалюйте свічки. Свічки створять атмосферу спокою, тепла й умиротворення. Вони заспокоять нерви, проженуть тривоги та запобігатимуть депресії. Особливо добре проводити свічкотерапію після сірого похмурого дня.

Полюбіть цитрусові. Їх можна не тільки їсти, а й застосовувати як ароматизатори. Вони мають здатність дезінфікувати приміщення, проганяють віруси, нудьгу, сонливість і втому, стимулюють розумову активність і творчі здібності. Можна використовувати ефірні олії, але не гірший ефект дадуть і свіжі плоди. Для цього зріжте цедру лимона й розкладіть на всі батареї опалення у вашому будинку.

Запишіться на танці. Тільки попередньо запитайте себе, чого б ви хотіли навчитися - романтичного вальсу, середньовічного гавоту, еротичної румби або, може, сучасних клубних танців? За зиму ви набудете не тільки вміння танцювати, а й пластики, позбудетеся від купи комплексів і, безумовно, помолодшаєте й тілом, і душею. І не варто слухати тих, хто вважає, що танці - заняття винятково для молодих. Дослідження показують, що завдяки танцям у найкоротші терміни повертається еластичність і рухливість тіла, гнучкість і легкість рухів, стабілізується тиск, зміцнюється вестибулярний апарат та серцево-судинна система. Тож вони рекомендуються людям від 40 років і старшим, з будь-яким рівнем фізичної підготовки.

Відвідуйте сауну або лазню. Поступово запровадьте правило хоча б один день на тиждень присвячувати такого роду водним процедурам. Починати треба з мінімального навантаження: 2-4 заходи в парну, потім обливання прохолодною водою й відпочинок. Тільки обов’язково прислухайтеся до всіх реакцій свого організму - є ж люди, яким і тепла ванна протипоказана. Кожен, хто вирішив для себе, що нудьгувати взимку - це недозволена розкіш і даремне витрачання часу, напевно, знайде багато цікавих і корисних занять. Головне - проявити сміливість та фантазію.

Підготувала Олеся СТЕПАНОВА.