МАЗЬ ІЛЛІ МУРОМЦЯ ВІД БОЛЮ У СПИНІ

Поділитися:
МАЗЬ ІЛЛІ МУРОМЦЯ ВІД БОЛЮ У СПИНІ

У мене болить спина в ділянці попереку. Чув, що дуже допомагає від болю в спині так звана мазь Іллі Муромця. Як її готувати?
З повагою Василь Тимофійович.
м. Кіровоград.

Лист коментує лікар-терапевт Костянтин ЖУРАВЕЛЬ.

У народній медицині широко використовують коріння рослини, яку називають оман. У середину препарати оману приймають для лікування гастритів, колітів, цукрового діабету, глистяної інвазії, бронхітів. Зовнішньо використовують для лікування ран, виразок, екзем, нейродермітів.
Рецепт мазі для застосування під час лікування хребта: до 40 г кореня оману додати 10 г кореня лепехи, перемолоти на млинку для кави до дрібної структури. Після цього взяти 300 г витопленого свинячого жиру, змішати з 50 г подрібнених коренів. Витримати суміш на водяній бані 1,5 години, постійно помішуючи. Мазь готова.
Застосування: мазь потрібно втирати в хребет, легко масажуючи, протягом 20 хвилин. Процедури проводити вранці й увечері до повного одужання.
Перше поліпшення самопочуття настає через три-чотири дні лікування. Через півтора-два тижні настає суб’єктивне одужання: зникає біль у хребті, хворий стає рухливим, може самостійно ходити в туалет, настає відчуття повного одужання.
Але увага: це самообман, просто мазь має потужний протизапальний ефект. Вона під час втирання потрапляє безпосередньо у вогнище запалення.
Це в жодному разі не дає хворому приводу для збільшення навантаження на хребет, оскільки поверхневі ділянки хребців і хрящової тканини потребують тривалого відновлення та тривалого лікування цією ж маззю.
Увага! Протягом трьох місяців заборонено будь-які навантаження на хребетний стовп! Мазь можна застосовувати за будь-яких запальних процесів у хребетному стовпі, але вона погано знімає запалення в разі радикуліту.