Останнім часом усе більшого поширення серед населення Землі набуває хронічний стрес. Його можна назвати одним із головних бичів ХХІ століття. Зазвичай він розвивається поступово, нагнітаючись місяцями чи навіть роками, й неабияк псує нам життя та зумовлює збій у роботі організму. Зокрема, стани, які виникають унаслідок хронічного стресу, - це не лише погіршення настрою, неврастенія та емоційна неврівноваженість, а й системне порушення травлення, здуття живота, погіршення зору, концентрації, відчуття гіркоти й нудоти вранці тощо.
Що стосується фізичного здоров’я, то насамперед хронічний стрес впливає на якість роботи жовчного міхура. Далі його негативна дія поширюється на дванадцятипалу кишку. Унаслідок цього виникає холецистит, запалення жовчного міхура, потім гострий чи хронічний коліт, порушується моторне набрякання жовчі: жовч поступово трансформується спочатку в клапті, потім в кристалічний пісок, який швидко перетворюється на камені. Ось вам і хронічна жовчнокам’яна хвороба. Як же цього позбутися, а ще ліпше – як цьому запобігти?
Один із найпопулярніших методів на Сході, а нині вже й на Заході, який дуже швидко усуває вплив як гострого, так і хронічного стресу, є масажування біологічно активної точки «Фен-чи». Її ще називають «точкою Духу», чи «точкою Конфуція». До речі, Конфуцій – відомий китайський мислитель та філософ, дуже часто здійснював вплив на цю точку, тому вона й отримала ще одну назву – в його честь. Він казав, що вплив на цю точку є «чудовим регулятором ясності розуму, поступливого серця та ,світлого погляду».
Загалом, китайці вважають, що «життям людини керують три точки: господар травлення - «точка Чингізхана», володар часу - точка «Цзу-сань-лі» та управитель розуму - «точка Конфуція». Тож вплив на останню, крім нейтралізації наслідків гострого чи хронічного стресу, ще й стимулює розвиток здорового мозку.
«Точка Конфуція» розташована під потиличної кісткою приблизно на 2,5 см вище задньої межі росту волосся в ямці зовнішнього краю трапецієподібного м’яза, де відчувається заглиблення.
Впливати на точку можна як пальцем, так і за допомогою олівця - тупим його кінцем, де кріпиться гумка. М’якими, коловими рухами за годинниковою стрілкою слід розминати цю точку протягом 5 хвилин.
Цю точку можна знайти як з лівого боку голови, так і з правого – вона є двобічною. Проте, якщо ви правша, вам потрібно впливати на точку «Фен-чи» тільки з правого боку, й навпаки, якщо ви лівша - то тільки зліва. Якщо ж у вас дужі та міцні руки, ви можете здійснювати вплив відразу на дві ці точки.
Слід зазначити, що за допомогою масажування «точки Конфуція» можна зняти спазм у кишковому тракті та оздоровити жовчний міхур, оскільки локалізація цієї точки міститься на енергетичному каналі жовчного міхура.
Також на цю точку корисно впливати в разі головного болю, захворювань очей, сльозотечі, запаморочень, зниження слуху, підвищеного тиску, неврастенії та емоційної неврівноваженості.
Віктор Владиленович КАРТАВЕНКО,
лікар-рефлексолог вищої категорії,
доктор медичних наук, професор, академік,
автор багатьох винаходів, книг і публікацій.
http://www.doktor-kartavenko.