ЯБЛУЧНИЙ ОЦЕТ

Поділитися:
ЯБЛУЧНИЙ ОЦЕТ

Нормалізувати рівень холестерину — просто

Нещодавно в ході медичного дослідження було доведено, що в людей, які вживали яблучний оцет упродовж двох місяців, нормалізувався рівень холестерину в крові. А саме: знизився рівень «поганого», з якого утворюються бляшки, що закупорюють судини, й підвищився рівень «доброго», потрібного для відновлення ушкоджених клітин. Такого ефекту вдалося досягти завдяки щоденному прийому двох столових ложок яблучного оцту (цю дозу можна розбити на кілька прийомів, розвівши водою, для поліпшення смаку напою можна додавати мед). Учені вважають, що пектин (природний очисник), який міститься в натуральному яблучному оцті, сприяє зниженню рівня «поганого» холестерину в крові та нормалізації артеріального тиску.

Профілактика захворювань та передчасного старіння

Але на цьому користь яблучного оцту не вичерпується. До складу яблучного оцту входить не менше шістдесяти органічних сполук. Приміром, калій сприяє зміцненню серцевого м’яза, нормалізації артеріального тиску, виведенню зайвої рідини з організму; бета-каротин (із нього утворюється вітамін А) захищає клітини від ушкодження вільними радикалами, а організм — від дочасного старіння; бор відіграє важливу роль у збереженні кісткової системи; кальцій забезпечує передавання нервових імпульсів і міцність скелета; ензими допомагають перетравлювати їжу; залізо забезпечує доставляння кисню до кожної клітини; органічні кислоти стимулюють виділення шлункових соків для забезпечення процесів нормального травлення тощо.
Завдяки такому багатому складу, яблучний оцет рекомендують вживати з метою профілактики раку (гальмує процес утворення злоякісних клітин), діабету (нормалізує рівень цукру в крові), для очищення організму (виводить токсини), поліпшення обміну речовин (допомагає засвоєнню корисних речовин), для боротьби з ожирінням (сприяє розщепленню й виведенню зайвих жирів, притлумлює відчуття голоду), а також — задля зміцнення імунітету та профілактики застудних і вірусних захворювань.
Геронтологи радять людям старшого віку зранку випивати склянку оцтово-медового напою для відновлення сил та підвищення енергетики.

Рецепти оздоровлення в разі різних хвороб

Пропонуємо рецепти оздоровлення яблучним оцтом за деяких поширених недуг.
Алергія. За кілька днів до ймовірного початку захворювання починають пити двічі на день — уранці та ввечері - по 1 склянці розчину яблучного оцту з додаванням 1-2 ч. л. меду.
Біль у суглобах. Протягом 1–2 місяців вживають внутрішньо розчин яблучного оцту тричі на день по 1 склянці перед прийманням їжі. Після поліпшення стану рекомендується скоротити об’єм споживаного розчину до 1 склянки денно. За бажання туди можна додати 1–1,5 ч. л. світлого меду. Крім того, можна обтирати хворі ділянки тіла розчином яблучного оцту (1 частина оцту на 1 частину води) до поліпшення стану. Обтирання можна робити 1-2 місяці з перервами через кожні 10 діб на 2-3 дні.
Варикозне розширення вен. Щоденно перед сном протирають яблучним оцтом частини тіла з розширеними венами. Окрім цього, двічі на день випивають 1 склянку теплого розчину, приготованого шляхом змішування 1 склянки перевареної води та 1-3 ч. л. яблучного оцту.
Головний біль. Для лікування слабкого, але частого головного болю слід щодня випивати 1–2 ч. л. яблучного оцту, розведеного у воді.
У разі гострого головного болю роблять інгаляцію: в емальовану посудину наливають 0,5 л води та 0,25 л яблучного оцту. Отриману суміш кип’ятять. Гарячий розчин знімають з вогню й, не охолоджуючи, повільно вдихають випари до зникнення головного болю.
Гіпертонія. Щодня вживають внутрішньо розчин: 1 склянка перевареної води та 2 ч. л. яблучного оцту. Крім того, для зниження артеріального тиску змочений в яблучному оцті бавовняний рушник треба покласти на підлогу (попередньо застеливши її поліетиленом) і поставити на нього ступні; процедура триває 10 хвилин.
Грибкові захворювання. Щоденно, по кілька разів, уражену грибком шкіру змочують чистим яблучним оцтом. Окрім цього, змочують 50% розчином яблучного оцту шкарпетки з бавовни, віддушують і надягають їх. Для посилення лікувальної дії на бавовняні шкарпетки слід додатково надягти вовняні. Тривалість процедури обмежена часом, потрібним для висихання намочених оцтом шкарпеток.
Сечокам’яна хвороба. Щоденно, тричі на день (вранці, в обідню пору й увечері), вживають внутрішньо 1 склянку звичайного (пропорції добираються індивідуально) розчину яблучного оцту. Лікування проводити до цілковитого зникнення каменів.
Спазми, судоми, нервовий тик. 2–3 рази на добу слід приймати внутрішньо 1–1,5 склянки звичайного розчину яблучного оцту, змішаного з 1 ч. л. меду. Лікування можна продовжувати протягом 1–2 місяців.
Сльозоточивість очей. Узяти 1 ч. л. яблучного оцту на склянку води, додати 1 краплю йоду. Пити один раз на день упродовж 2 тижнів. Потім - тільки по вівторках і четвергах.
Опіки. До обпеченого місця негайно прикласти клаптик натуральної тканини, добре змочений яблучним оцтом. Тримати до зникнення болю. Яблучний оцет є одним із найдієвіших протиопікових засобів, він запобігає утворенню пухирів та іншим прикрим наслідкам опіків.
Увага. Добирайте для себе дозу яблучного оцту для розчину у воді індивідуально, напій має бути для вас приємним на смак і не зумовлювати дискомфорту в органах травлення. Після вживання яблучного оцту слід обов’язково прополоскати рота чистою водою, щоб залишки кислоти не руйнували зубної емалі.
Яблучний оцет протипоказаний людям із підвищеною кислотністю, а також хворим на виразку шлунка та дванадцятипалої кишки. Перед початком оздоровлення яблучним оцтом порадьтеся зі своїм лікарем.

Для збереження краси й подовження молодості

Яблучний оцет дуже популярний у косметології. У разі вживання оцтово-медового напою поліпшується стан волосся, зміцнюються нігті, шкіра набуває свіжості й оксамитовості.
Яблучний оцет можна застосовувати й зовнішньо. Дуже добре споліскувати ним волосся після миття шампунем (2 ст. л. на 1 л води) - волосся стає тоді пишним й шовковистим; протирати обличчя водним розчином оцту, додавати його в маски для обличчя (наприклад: 1 жовток, 1 ч. л. меду, 1 ч. л. яблучного оцту, все змішати, накласти на обличчя та шию на 20 хвилин, потім змити теплою водою).

Приготуйте яблучний оцет власноруч

Класичний спосіб
Із лікувально-оздоровчою метою можна застосовувати тільки натуральний 6% оцет (на етикетці має бути зазначено, що його виготовлено з яблучної сировини й він не містить оцтової есенції, ароматизаторів, барвників та інших хімічних добавок). Ще ліпше користуватися оцтом, приготованим у домашніх умовах.
Яблука миють, усувають пошкоджені частини, натирають на тертушці з великими вічками. Потім натерті яблука викладають в емальовану чи скляну посудину. На кожні 800 г сировини додають 1 л теплої перевареної води. В отриману суміш кладуть мед чи цукор (100 г на 1 л води). Щоб процес бродіння відбувався швидше, до яблучної маси додають сухий житній хліб чи дріжджі (20 г хліба чи 10 г дріжджів на кожний літр).
Суміш тримають відкритою за температури 20–30°C. Кашку, що ферментує, перемішують за допомогою дерев’яної ложки 2–3 рази на день.
Через 10 днів її відтискують через марлю, а отриману рідину проціджують і наливають у банку, додають цукор чи мед (50–100 г на 1 л), після чого накривають банку марлею й ставлять у тепле місце для продовження бродіння. Процеси, що призводять до утворення яблучного оцту, згідно з рецептом доктора Джарвіса, тривають 40–60 діб.
Отриманий оцет слід знову профільтрувати, розлити в пляшки й міцно закоркувати. Найліпше оцет тримати в холодному місці, температуру при цьому слід підтримувати в межах 6–8°C.
Яблучно-медовий оцет
З яблучного соку та меду можна приготувати цілющий яблучно-медовий оцет. Із достиглих, гарно промитих водою яблук вичавити 1 л соку, розвести в ньому 100 г меду, перелити в скляну банку, отвір зав’язати марлею й поставити в темне тепле місце на 2 місяці для бродіння (після бродіння на дні банки з’явиться осад).
Яблучний оцет можна не лише розводити у воді, а й додавати в чай чи заправляти ним салат. Додаючи яблучний оцет до других страв, можна за місяць зменшити рівень холестерину на 5 пунктів, при цьому буде відчутним і зниження маси тіла. Домішують оцет і у фруктові соки, серед яких найліпше брати яблучний чи виноградний.