БЕРЕЗОВІ БРУНЬКИ - ЦІЛЮЩИЙ ДАР ПРИРОДИ

Поділитися:
БЕРЕЗОВІ БРУНЬКИ - ЦІЛЮЩИЙ ДАР ПРИРОДИ

У них зосереджено багатющий комплекс речовин. Учені виявили в бруньках понад 50 біологічно активних складників. Серед них такі вітаміни С, РР, провітамін А, біофлавоноїди, котрі благотворно впливають на капіляри і всі кровоносні судини, розширюють їх, тим самим поліпшуючи процеси живлення клітин. Є в бруньках сапоніни, які зумовлюють жовчогінний та сечогінний ефект.
Окремо слід згадати про ефірну олію, яка міститься в бруньках у вигляді густої бальзамічної рідини з приємним запахом. Якщо вона потрапляє на шкіру, то спричиняє подразнення, як наслідок – прилив крові; в дихальні шляхи – посилює виділення мокротиння; в шлунок – активізує виділення шлункових соків, жовчі.
З огляду на благотворнуу дію названих і не згаданих цілющих речовин, з використанням свіжих бруньок готують багато лікарських препаратів. Деякі рецепти народної медицини подаємо нижче.

Спиртова настоянка. Наповнити пляшку до половини свіжими березовими бруньками, залити
горілкою, настояти, періодично збовтуючи, впродовж місяця. Застосовувати:
як жовчогінний та сечогінний засіб: по 1 ст. л. з водою тричі на день до їди;
в разі болю в ділянці печінки: по 1 ч. л. з водою тричі на день за 15-20 хв до їди;
в разі подагри: по 35-40 крапель перед їдою, одночасно настоянку слід втирати 1-2 рази на день по 10-15 хв у хворе місце, утепливши його, лягти в постіль на 40-60 хв.
Спиртова настоянка (20-відсоткова): 100 г сухих бруньок потовкти й залити 0,5 л 70% спирту чи горілки, настояти в темному прохолодному місці впродовж 3 тижнів, час від часу збовтуючи, перецідити, сировину здушити. Застосовувати:
набряки серцевого походження, головний біль, мігрень, патологічний клімакс: по 20-30 крапель з 1 ст. л. води тричі на день за 15-20 хв до їди;
цистит: пити, як у попередньому приписі;
бронхіт, трахеїт: пити так само;
фарингіт: 30 крапель настоянки додати до 0,5 склянки настою звіробою (1 ст. л. подрібненої трави залити склянкою окропу, настояти на водяній бані у щільно закритій посудині впродовж 15 хв, охолодити за кімнатної температури 45 хв, перецідити), полоскати горло 2-3 рази на день;таким же розчином зрошувати носа в разі поліпів;
застуда з ознобом: розтерти тіло настоянкою, випити чай з березових бруньок і лягти в постіль, щоб добре пропітніти;
нестравність, пронос: до 1 л настоянки додати 30-40 подрібнених плодів зелених волоських горіхів і в темній пляшці настояти на сонці впродовж 2 тижнів, час від часу струшуючи, перецідити, залишок здушити. Пити по 1 ст. л. тричі на день після їди.
Спиртова настоянка. 1 склянку потовчених бруньок залити склянкою 96% спирту настояти в теплому темному місці впродовж 3 тижнів, періодично збовтуючи. Додати 2 склянки меду й знову настоювати 10 діб, перецідити, залишок здушити. Зберігати в темному прохолодному місці.
Застосовувати:
туберкульоз легень: по 1 ст. л. тричі на день за 30 хв до їди, попередньо збовтавши.
Настоянка на горілці. 50 г бруньок залити 0,5 л горілки, настояти 10 діб. Застосовувати:
виразка шлунка та дванадцятипалої кишки: по 12-20 крапель з водою за 15 хв перед їдою;
вугрові висипання: протирати обличчя ватним тампоном.
Настоянка на вині. 100 г подрібнених бруньок залити 1 л червоного вина, настоювати впродовж 2 тижнів у теплому темному місці, збовтуючи, перецідити. Застосовувати:
- мляве травлення: по 50 мл тричі на день за 30 хв до їди.
Мазь на маслі. У глиняну посудину покласти шарами (1,5 см) 700 г несолоного вершкового масла та 300 г свіжих бруньок, накрити, покришку замастити тістом. Поставити у витоплену піч чи в духовку, щоб умлівало. Через добу масло з бруньок через марлю віддушити, розмішати з 1 ч. л. порошку камфори. Зберігати в щільно закритому посуді в прохолодному місці. Застосовувати:
ревматизм, сольові відкладення на суглобах, біль у попереку: втирати у хворе місце 1 раз на день перед сном, обв’язати вовняною хусткою.
Олійна витяжка. 60 г подрібнених бруньок залити 200 мл олії, посудину щільно закрити й поставити в темне прохолодне місце на 2 тижні. Тоді витримати на водяній бані впродовж 4-6 годин (температура 6о-­70 С), довести температуру до 80 С, потримати півгодини, профільтрувати. Застосовувати:
хронічна виразка гомілки: накладати марлеві пов’язки, змочені у витяжці.
Олійна настоянка. Дві склянки свіжих березових бруньок подушити дерев’яним товкачиком, залити 600 мл олії, настояти в темному прохолодному місці впродовж 40 діб, періодично збовтуючи. Тоді додати по 50 г свіжого подрібненого цвіту звіробою, деревію та ромашки, знову настояти впродовж 3 тижнів. Поставити настоянку в закритому посуді на киплячу водяну баню на 30 хв. Знову настояти впродовж 3 діб. Не проціджуючи, поставити на зберігання в темне прохолодне місце. Використовувати:
геморой з кровотечею та тріщинами заднього проходу: мікроклізми (вводити по 10 мл двічі на день) чи масаж. Техніка масажу: вказівний палець вмочити в настоянку, ввести в чистий анальний отвір і водити пальцем по колу впродовж 15-20 хв (палець кілька разів вмочувати в олію). Процедуру виконувати 1-2 рази на день впродовж 2-3 тижнів. Лікування ефективне.
Олійна настоянка. Одну столову ложку свіжих бруньок залити склянкою олії, настояти в прохолодному місці впродовж місяця, щоденно збовтуючи по кілька разів. Використовувати:
- для оздоровлення волосся: перед миттям голови настоянкою змастити корені волосся та добре помасажувати шкіру. Після миття обполоснути волосся міцним відваром березового листя.
Засіб від кашлю. 2 ст. л. потовчених бруньок змішати з 50 г вершкового масла, поставити на вогонь. Коли дійде до кипіння, перенести в духовку для умлівання на 1 годину. Віддушити бруньки, додати 200 г меду, розмішати. Вживати по 1 ст. л. 3-4 рази на день.
. Коли задумаємо заготовляти бруньки (ще клейкі), не шматуймо гілки. Ліпше вибрати порубки чи молоді зарості, попросити в рослини пробачення та помочі. Треба зрізати гілки, зв’язати в невеликі вінички, підвісити їх у місці, де є протяг. Коли висохнуть, буньки обмолочують і зберігають у сухому місці.