ЧОМУ ВАЖЛИВО ЗБЕРІГАТИ СВІЙ ШЛУНОК ЗДОРОВИМ І ЯК ЦЕ РОБИТИ

Поділитися:
Чому важливо зберігати свій шлунок здоровим і як це робити

Захворювання травного тракту належать до найпоширеніших недуг сучасної людини. Причиною цього є часті стреси, неправильне харчування, куріння, зловживання алкогольними напоями та багато інших чинників. На щастя, в народній і натуропатичній медицині зібрано багато дієвих методів та рецептів, які допомагають відновити функції органів, звільнити організм від хвороб, а людину - від страждань. У циклі статей ми викладемо деякі з них - перевірені практикою, досвідом і часом.

Сьогодні поговоримо про те, як допомогти собі за таких виснажливих, неприємних хвороб, як гастрит і виразка шлунка. Їх не можна пускати на самоплив. Адже за наявності запалень, ерозій, виразок не засвоюються дуже важливі вітаміни, мікроелементи та інші біологічно активні елементи, які потрібні для підтримування процесів життєдіяльності організму. Крім того, ці захворювання небезпечні ризиком кровотечі. Тому в разі неприємних відчуттів у животі не слід відкладати візит до лікаря й слід виконувати всі його рекомендації.

 Перемогти хворобу допоможуть і описані нижче рекомендації. Виберіть собі кілька з них і застосовуйте до поліпшення стану.
 

Запалення шлунка, гастрити всіх видів

- Приймати по 1-2 ч. л. соку алое 2-3 рази на день за 30 хвилин до їди. Курс лікування - 2-3 місяці.
- Змішати півсклянки соку алое зі 100 г меду. Приймати по 1 ч. л. тричі на день за 15-20 хвилин до їди. Курс - 3 тижні.
- Для поліпшення травлення залити 1 ст. л. листя м’яти перцевої 1 склянкою окропу, прогріти 10 хвилин, остудити, відцідити й пити по 1 ст. л. 3 рази на день.
- Приготувати суміш: 1 частина м’яти перцевої, 1 частина листків бобівника трилистого, 1 частина трави золототисячнику, 1 частина трави деревію; 1 ст. л. суміші заварити в 1 склянці окропу, прокип’ятити 10 хвилин, остудити й відцідити. Випити за 3 прийоми за 30 хвилин до їди.
- 4 ч. л. насіння льону залити 700 мл окропу та, помішуючи, настоювати близько 3-х годин. Потім відокремити слиз від насіння й пити по 40-50 мл перед кожним прийманням їжі.
- Змішати порівну траву золототисячнику й звіробою; 2 ст. л. суміші настояти 30 хвилин у 2,5 склянки окропу, процідити, випити за 4-5 прийомів весь настій упродовж дня. Повторювати протягом 8-10 днів, потім зробити перерву й повторити лікування. За умови дотримання дієти зазвичай уже після другого курсу стає комфортно. Але щоб остаточно вилікуватися, можна продовжити прийом золототисячнику, однак уже в порошку: по 1/4 ч. л., запиваючи теплою водою, 3-4 рази на день у проміжках між прийманням їжі. Таке лікування допомагає майже відразу, й рецидивів більше не буває.
- Гастрит можна прогнати звичайною водою. Уранці, відразу після сну, випивати 1 склянку води. Перед сніданком, обідом, вечерею та перед сном - ще по склянці. Таке лікування допомагає за будь-якої кислотності шлункового соку, бо вода її регулює. Через місяць-два робота шлунка нормалізується.
 - У разі гастритів, гастродуоденітів, виразкової хвороби 1 ст. л. сушеної осикової кори прокип’ятити 10-15 хвилин в 0,5 л води, настояти до охолодження, випити протягом дня.
- 1 ст. л. сухої кропиви залити 1 склянкою молока, кип’ятити 5 хвилин, остудити, додати 1 ст. л. меду, перемішати. Вживати по 0,5 склянки 3 рази на день за годину до їди.

Гастрит із підвищеною кислотністю шлунка
- Пити свіжоприготований картопляний сік: спочатку по 0,25 склянки (50 мл), поступово довівши до 0,75 (75 мл), за 30-40 хвилин до їди. Після прийому соку полежати в ліжку 30 хвилин, через годину можна снідати. Курс лікування - 10 днів, потім 10 днів - перерва, й курс можна повторити.
- Приготувати олію волоських горіхів: 100 г подрібнених ядер залити 1 л звичайної олії. Настояти два тижні в темному місці в закритій посудині, періодично збовтуючи. Приймати по 1 дес. - 1 ст. л. перед їдою.
За підвищеної кислотності шлункового соку достатньо з’їдати 7-10 ядер тричі на день, щоб проблема зникла.

Гастрит зі зниженою кислотністю шлунка
Корінці кульбаби, лопуха, а також березові бруньки добре допомагають від зниженої кислотності. 50 г сировини однієї з названих рослин залити 0,5 л горілки, настоювати 3 тижні. Пити по 1 ч. л. з половиною склянки води.
 
Бальзам від хвороб шлунка
Узяти по 100 г трави деревію та бруньок сосни, 50 г плодів шипшини, 5 г трави полину, залити в емальованій каструлі 3 л води й тримати на слабкому вогні 2 години. Потім закутати каструлю й настояти добу. Перецідити й додати 200 мл соку алое, 250 мл коньяку, 500 г меду. Добре перемішати масу до однорідного стану, щільно закрити й настояти 4 дні. Розлити в пляшки, закоркувати, зберігати в холодильнику. Вживати бальзам по 1 ч. л. тричі на день за годину до їди.
Поряд з іншими методами лікування бальзам значно прискорює процес загоєння ерозій та виразок, добре зміцнює імунітет, поліпшує самопочуття за різних захворювань.

Виразкова хвороба шлунка
- 30 г прополісу подрібнити ножем, розтопити 50 г свинячого нутряного сала, додати 500 г меду. Суміш нагріти до 60 градусів і, помішуючи, на слабкому вогні довести до однорідної маси, зняти з вогню й остудити. Вживати по 1 ст. л. за 10-15 хвилин до їди 3 рази на день. Тримати в роті до повного розчинення. Через місяць виразка зарубцюється.
- Змішати домашнє яйце з цукровою пудрою й оливковою олією (по 1 ст. л.). Усе ретельно збити. Пити суміш по 1 ст. л. тричі на день за 15 хвилин до їди, поки хвороба не перестане турбувати.
 - Сухі кореневища лопуха змолоти в млинку для кави на порошок. Приймати порошок по щіпці (0,5 г) 3 рази на день після їди. Курс - півроку (можна довше). Результат також триматиметься довго. Можна застосовувати цей рецепт для профілактики рецидивів хвороби. Курс - 1 місяць.
- Змішати по 500 г меду та вершкового масла, додати 3-4 ст. л. олії волоських горіхів (купити чи приготувати самостійно, рецепт див. вище). Зберігати цю суміш у холодильнику, приймати по 1 ст. л. вранці натще. Цю кількість розраховано на курс лікування.
- Соснові шишки подрібнити й заповнити цією сировиною на третину літрову банку. Залити горілкою й поставити на 7 днів у шафку на кухні. Місце, де стоїть настоянка, обов’язково має бути теплим. Через 7 днів відцідити й приймати по 1 ст. л., розведеній у 50 мл перевареної води, тричі на день. Курс - 2 місяці, доведеться робити настоянку ще двічі. Результат чудовий.
 - Осикову кору вимити, дрібно нарізати. Заварювати 1 ст. л. кори склянкою окропу. Курс прийому - 2 місяці. Відвар приймають тричі на день за півгодини до їди, поступово збільшуючи дозу. Першого тижня - по 1 ст. л., другого - по 2 ст. л., третього - по 3 ст. л., четвертого - по 4 ст. л. Наступного місяця слід пити по півсклянки відвару 3 рази денно. Рецепт дуже ефективний.
 - Узяти порівну квітки ромашки аптечної, плоди фенхеля, корінь алтеї та солодки, кореневища пирію. Залити 1 склянкою окропу 2 ч. л. збору, настоювати, закутавши, 30 хвилин і відцідити. Випивати на ніч 1 склянку настою. Курс лікування - 45 днів.
- Змішати порівну череду, чистотіл, звіробій і подорожник. Залити 1 склянкою окропу 1 ст. л. збору. Настояти, закутавши, 2 години й перецідити. Приймати по 1 ст. л. 3-4 рази на день за годину до їди чи через 1,5 години після. Курс - 1 місяць.
- Зварити обчищену картоплю в емальованій каструлі, не солити. Відвар злити й приймати по 0,5-1 склянці 3 рази на день. Щодня готувати свіжий відвар. Курс - 2-3 тижні.
- Пити теплий сік свіжої капусти по 1/2 склянки 2-3 рази на день за годину до їди.
- Уранці натщесерце випити 1 свіже куряче яйце без солі, нічим не запивати й не заїдати. Через 2 години треба поснідати рідкою вівсяною кашею. Курс лікування - 3 тижні.
- 1 ст. л. ромашки і 1 ст. л. деревію залити склянкою окропу, настоювати 30 хвилин. Відцідити й пити в гарячому вигляді невеликими ковтками.
- 1 ст. л. кореня алтеї (обволікає слизову оболонку, знімає запалення) настояти в склянці окропу в термосі протягом 3-4 годин. Приймати по 1 ст. л. 4 рази денно.
- 2 ст. л. квіток календули (є антисептиком і спазмолітиком; чинить протизапальну дію) настояти в 2-х склянках окропу протягом 2-х годин у термосі, перецідити. Пити по 1 ст. л. 3 рази на день після їди.
- 1 ст. л. ромашки аптечної (відновлює слизову оболонку й за цією властивістю вважається однією з найпомічніших трав. Крім того, ромашка зменшує спазми в травному тракті та заспокоює) настоювати, закутавши, в склянці окропу близько 4-х годин, процідити, поставити в холодильник. Приймати в ледь підігрітому вигляді по 1 ст. л. 4 рази на день.
- 2 ст. л. кореня оману (чинить протизапальну, болетамівну, обволікальну дію) настояти 3-4 години, заливши склянкою окропу. Приймати по 1/2 - 1/3 склянки настою 3-4 рази на день.

Від болю в шлунку
- 1 ст. л. суміші сухої ромашки, валеріани, кропу залити 250 мл окропу, настояти 30 хвилин і пити невеликими порціями в гарячому вигляді протягом дня.
- Узяти 7 плівок від курячих шлунків, ретельно їх вимити спочатку теплою, потім прохолодною водою, викласти на бавовняний рушник і висушити в тіні - вони мають стати прозорими, як скельце. Потім подрібнити плівки на порошок, змішати зі 150 г травневого меду й поставити в темне місце на 3 доби. Готовий засіб приймати по 1 ч. л. тричі на день за 30 хвилин до їди.
Перед вживанням засіб перемішати, бо порошок осідає на дно. Курс лікування - 1 місяць. Потім зробити перерву на 1 місяць і продовжити прийом засобу. Загалом потрібно провести не менше 6 курсів. Незважаючи на простоту приготування, цей препарат чинить дуже ефективну дію.

Позбутися спазмів і кольок - прискорити одужання
- 0,5 ст. л. сухої трави материнки залити 200 мл гарячої перевареної води, нагріти на водяній бані 15 хвилин, настояти протягом 45 хвилин, відцідити, залишок віддушити. Об’єм отриманого настою довести перевареною водою до 200 мл. Приймати в теплому вигляді по 1/2 склянки двічі на день за 15 хвилин до їди. Попри те, що біль минає на другий день, пити відвар треба не менше 10 -12 днів.
- 1 ч. л. подрібнених бутонів гвоздики залити 3 склянками окропу, настояти 40 хвилин, перецідити й протягом дня пити по склянці 3 рази за півгодини до їди. Зазвичай за 2-3 дні біль зникає.

Дієта та харчування в разі виразки шлунка
Уранці після чищення зубів прополоскати рота прополісною водою (0,5 ч. л. настоянки прополісу на 0,5 склянки води). Випити натще склянку прополісної чи дистильованої води, а через 2 години - сік алое на меду з травами сухоцвіту й деревію, подрібненими на порошок.
Приготувати сік заздалегідь. Увечері дрібно нарізати два середніх листки алое, додати 1 ст. л. меду, розмішати масу й залишити на ніч. Уранці відтиснути її через марлю, додати 0,5 ч. л. однієї з трав, щодня їх чергуючи, добре перемішати й проковтнути. Через 10 хвилин з’їсти 20 г несолоного вершкового масла чи 1 ст. л. риб’ячого жиру. На сніданок їсти вівсяну кашу з 1 ч. л. меду.
В обід на перше їсти курячий суп (чи юшку, борщ), на друге - вівсяну, рисову, гречану чи гарбузову кашу. Навесні та влітку додавати в салати лободу, яглицю, молоде листя конюшини, липи, нагідок тощо. Заправляти салати олією.
На вечерю - настій вівсяних пластівців: 2 ст. л. пластівців залити 0,5 л окропу, настояти до охолодження й відцідити крізь марлю. Пити, не поспішаючи, маленькими ковтками. Чи приготувати відвар насіння льону: 2 ст. л. насіння розім’яти в ступці, залити 0,5 л окропу, кип’ятити на слабкому вогні 10 хвилин і настоювати до охолодження. Пити теплим, не переціджуючи, разом із насінням. Після цього нічого вже не їсти.
Дотримуватися такої дієти місяців зо два. Ніякого молока, помідорів, копченої, жирної, гострої, солоної їжі. Результат вас порадує.

 

Володимир ГУРТОВИЙ, лікар народної медицини.