ДЕФІЦИТ КАЛЬЦІЮ МОЖЕ СТАТИ ПРИЧИНОЮ БІЛЬШ ЯК 100 ЗАХВОРЮВАНЬ

Поділитися:
ДЕФІЦИТ КАЛЬЦІЮ МОЖЕ СТАТИ ПРИЧИНОЮ БІЛЬШ ЯК 100 ЗАХВОРЮВАНЬ

Японський учений T. Фушіта ще в 1997 році запропонував визначати як «кальцієдефіцитні» більшість із найпоширеніших захворювань сучасної людини, включаючи атеросклероз, ішемічну хворобу серця, гіпертонічну хворобу, порушення мозкового кровообігу, дегенеративні захворювання хребта і т. ін.

ЕЛЕМЕНТ, ЯКИЙ ЗАБЕЗПЕЧУЄ 250 ЖИТТЄВО ВАЖЛИВИХ ПРОЦЕСІВ

Кальцій відіграє величезну роль у життєдіяльності людського організму. Можна сміливо сказати, що з усіх елементів кальцій є головним не тільки в кількісному, а й у функціональному відношенні. Він бере участь у забезпеченні 250 найголовніших процесів життєдіяльності людини. Усі знають, що кальцій відіграє найважливішу роль у формуванні кісток. Але, крім того, кальцій бере участь у процесах передання нервових імпульсів, забезпечує рівновагу між процесами збудження й гальмування в корі головного мозку, а отже в разі його нестачі розвиваються підвищена нервозність, втомлюваність, синдром хронічної втоми, погіршення пам’яті.

Цей мінерал бере участь у регуляції скоротливості скелетних м’язів і м’яза серця. Він «допомагає» двигуну нашого організму перекачувати кров, працювати в нормальному ритмі. Тому брак кальцію провокує підвищення артеріального тиску, аритмію серця.

Кальцій впливає на кислотно-лужну рівновагу організму. Він також є важливим елементом буферної системи організму, що підтримує рН (кислотно-лужний баланс) на потрібному для кожної системи й середовища організму рівні, у тому числі і рН крові. Це дуже важливо. Зрушення рівноваги в бік підвищення кислотності є однією з основних причин багатьох захворювань.

Іони кальцію забезпечують нормальну проникність клітинних мембран, знижують підвищену чутливість до алергенів. Тому алергійні реакції часто також свідчать про нестачу кальцію в організмі. Прийом препаратів кальцію у багатьох випадках допомагає уникнути або значно зменшити сльозотечу, нежить, шкірні висипання, набряк слизових оболонок, якщо вони є алергійними симптомами.

Кальцій бере участь в утворенні гормонів, тому важливий і молодим людям для підтримки здоров’я репродуктивної системи, і літнім, у яких згасають функції статевих органів та інших ендокринних залоз. Кальцій впливає на мінеральний обмін в організмі людини.

Недостатнє надходження кальцію посилює виведення його з кісток у кров, спричиняючи демінералізацію кісток, що проявляється розвитком артритів, артрозу, остеопорозу. Річ у тім, що 99% кальцію міститься в кістках і тільки 1% у крові. Але якщо концентрація кальцію в крові зменшується за його недостатнього надходження, організм, щоб вижити, витягає його звідти, аби забезпечити роботу серця, мозку, імунітету та інших систем, погіршення роботи яких є катастрофічним. Тому кістки багатьох людей із віком втрачають кальцій у великій кількості, внаслідок цього з’являється нестерпний біль у суглобах і хребті, виникають переломи, зокрема, такий небезпечний, як перелом шийки стегна. Результати проведених досліджень свідчать про зниження на 60% кількості переломів стегнової кістки у чоловіків і жінок, вміст кальцію в яких у фактичному раціоні харчування становив більш як 700 мг/день порівняно з тими, хто приймав його менш як 500 мг/день.

ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ ПЛЮС ЗДОРОВИЙ ШЛУНОК

Щоб уникнути дефіциту кальцію, потрібно стежити, щоб у раціоні обов’язково були продукти, які містять кальцій. Ним багаті молочні продукти, риба з кістками (наприклад, консерва сардини в олії), бобові (квасоля, горох, сочевиця, соя), горіхи, гарбузове насіння, селера, капуста кольрабі, цвітна капуста, салат-латук, цибуля-порей.

Але слід також відзначити, що, на жаль, недостатньо просто вживати їжу, багату кальцієм, його потрібно ще й засвоїти, а для цього треба перевести кальцій в іонну форму. Цей процес відбувається в шлунку в результаті впливу соляної кислоти, але в разі зниження її вироблення порушується засвоєння кальцію. Саме тому з віком розвивається дефіцит кальцію в організмі: до 40 років він спостерігається у 50% людей, а до 60 років - уже в 90%. Так розвивається хронічна кальцієва недостатність.

ЯК ДОПОМОГТИ СВОЄМУ ЗДРОВ'Ю

Більшість дослідників дотримуються точки зору, що для запобігання негативному кальцієвому балансу в похилому та старечому віці потрібне споживання кальцію у кількості не менш як 1000-1500 мг/добу.

Дослідження вчених показали, що фактичний раціон харчування українських жінок характеризується значним дефіцитом основних макро- та мікронутрієнтів, у тому числі й кальцію. Тільки у 3,2% жінок вміст кальцію в харчовому раціоні перевищує 1000 мг/добу, у половини жінок він становить менш як 200 мг/добу.

Виходячи зі сказаного вище, сьогодні додаткове споживання кальцію є обов’язковим для профілактики серйозних хвороб, поліпшення стану за багатьох захворювань.

«Супердрібний біокальцій «Енергія Тибету» завдяки суперсучасним технологіям виготовлення забезпечує засвоєння продукту на 99,9%. Його виготовлено зі стулок морського гребінця (ідеального джерела кальцію), який подрібнюють потоком повітря за надзвукової швидкості. Тому він виходить супердрібним (розмір частинок продукту 5-7 мікрон) і всмоктується у кров безпосередньо в роті.

«Кальцій із куркумою і лецитином» виготовлено із панцира черепахи, його збагачено ще двома важливими компонентами: лецитином і куркумою. Лецитин - фосфоліпід, який бере активну участь у жировому обміні, запобігає жировому переродженню печінки, підвищує розумову працездатність, позитивно впливає на сексуальну активність, сприяє зниженню рівня холестерину в крові.

Куркума - відома рослина із сімейства імбирних, здавна широко застосовується в аюрведичній медицині для поліпшення роботи печінки й жовчного міхура, усунення запальних процесів у суглобах, нормалізації роботи шлунка та кишечнику, зниження рівня цукру в крові, зміцнення серця, профілактики онкозахворювань тощо.
 

Детальнішу інформацію про препарати кальцію можна дізнатися в Інтернет-магазині «Природна скарбничка» за телефонами: 044 361 54 01; 095 000 72 93. Дзвонити з 10-ї до 18-ї з понеділка по п’ятницю

Висновок Державної санітарно-епідемі ологічної комісії МОЗ Ук раїни від 16.12.2009 року № 05.03.02-03/81802; від 03.08. 2010 року№ 05.03.02-03/53703.