ФІТОТЕРАПІЯ ДЕМОДЕКОЗУ

ФІТОТЕРАПІЯ ДЕМОДЕКОЗУ

Протягом 2 років лікуюся від демодекозу, спричиненого кліщем. Порадьте, будь ласка, чи можна позбутися кліща демодекса народними засобами. З повагою Галина Павлівна. м. Херсон.

Лист коментує лікар-дерматолог Ганна ПИЛИПЧУК.

Демодекоз – це хронічне шкірне захворювання, на яке хворіють люди різного віку. Терапія, як і за багатьох шкірних хвороб (вугрове висипання, розацеа), є тривалою. Для зовнішнього застосування в дерматології використовують 10% кротамітонову емульсію у вигляді лосьйону, якою змащують уражені місця протягом 2 днів поспіль. Потім тиждень перерва й знову повторити лікування. Також місцево застосовують бензилбезоат - 10% емульсія, яка, до речі, є помічною в лікуванні корости. У багатьох випадках хворим на демодекоз допомагало лікування спреєм алеприном. Окрім цих препаратів, призначають 1--2% метронідазоловий крем чи гель. Інколи кліщів, які «поселяються» на краю повіки, видавлюють механічним шляхом. Не рекомендую для лікування застосовувати глюкокортикостероїди. До зовнішньої терапії додають внутрішню, системну, терапію, зокрема препарат метронідазол в кількості 1--1,5 г на добу протягом тижня. За потреби призначають доксициклін по 100 мг двічі на день. У складних випадках застосовують лікування ізотретиноїном. Початкова доза – 0,5 мг на кілограм маси тіла на добу. Підтримувальна доза препарату 10--20 мг на добу.

Лист коментує спеціаліст із краніосакральної терапії, гомеопат Ольга КОМПАНІЄЦЬ.

Якщо діагноз правильний і в жінки справді демодекоз, то це серйозне захворювання, що потребує тривалого лікування й терпіння. Народна медицина зберегла для нас рецепти, які в 90% випадків застосування в лікуванні демодекозу й подібних шкірних захворювань дають гарний результат. Для цього використовують плоди бузини деревовидної: 1 ст. л. ягід залити склянкою окропу, настояти як чай. Пити по 0,5 склянки 4 рази на день. Також помічним є настій багна (багульник– рос.): 1 ч. л. сировини залити склянкою окропу, настояти 14-20 хв. Випити настій протягом дня. Запам’ятайте: якщо настій бузини можна вживати протягом 2 місяців, а потім зробити на місяць перерву, то настій багна п’ють не більш як місяць, а тоді - місячна перерва. Також у лікуванні демодекозу можна застосувати голковколювання, з приводу консультації телефонуйте мені на мобільний (номер телефону дізнайтеся в редакції).