Фурункул - це велике гнійне запалення волосяної цибулини, з якої росте волосся, а також прилеглої сполучної тканини. Поява фурункулів зазвичай спричинюється стафілококами або іншими патогенними мікроорганізмами. Спочатку на шкірі з’являється почервоніння (невелика цятка), невдовзі на місці почервоніння виникає ущільнення, а потім утворюється болючий вузол. У міру розвитку запалення біль посилюється, а в деяких випадках може підвищуватися температура тіла або збільшуватися прилеглі лімфатичні вузли. Найчастіше фурункул за якийсь час сам по собі розкривається, виділяється гній, а біль і почервоніння повільно стихають. Але в деяких випадках розвивається фурункульоз - хронічне ураження шкіри стафілококовою інфекцією, за якого відбувається постійна поява нових фурункулів на різних ділянках тіла. І потрібно обов’язково пам’ятати, що фурункульоз - це завжди сигнал про серйозні негаразди в роботі всього організму. Фурункульоз ніколи не можна залишати без уваги. Це захворювання, якщо його не лікувати або лікувати неправильно, завжди прогресує, призводячи до ураження інших внутрішніх органів. Тому, якщо у вас виникла подібна проблема, потрібно обов’язково звернутися до лікаря. Разом з лікарськими препаратами, призначеними фахівцем, можна застосовувати народні методи лікування.
1. Прополіс надзвичайно багатий на мікроелементи й підвищує опірність організму до хвороб. Приготувати спиртову настоянку: в 250-грамову пляшку горілки покласти 15-20 г прополісу, щільно закоркувати й поставити на тиждень у сухе темне місце. Приймати настоянку тричі на день після їди по 1 ст. л.
2. Чистотіл дуже добре очищує кров. Сушену траву чистотілу подрібнити на порошок і приймати 30 днів, зранку натще на кінчику ножа, запиваючи водою.
3. Риб’ячий жир містить вітамін D і корисні жири, які благотворно впливають на імунітет шкіри.
4. Пивні дріжджі - джерело вітамінів групи В, які «відповідають» за роботу зі шкірою. Крім того, дріжджі стимулюють швидкий вихід гною та загоєння фурункулів.
5. Перга - джерело корисних речовин у ферментованому вигляді. Тому вони швидко засвоюються організмом. Крім того, ферменти перги поліпшують мікрофлору організму, підвищують імунітет. Приймати по 0,5 ч. л. тричі на день, попередньо перемішавши з медом.
6. Ехінацея багата на вітамін С, підвищує імунітет. Пити у вигляді чаю або настоянки, які продаються в аптеках.
7. Ріпчаста цибуля містить ефірні олії, що пригнічують хвороботворну мікрофлору. Подрібнити в блендері цибулину, залити склянкою теплої перевареної води, настояти 2 години. Пити по 2-3 ковтки тричі на день.
8. Сірка природна. Продається в аптеці у вигляді жовтого порошку. Розвести 1/4 ч. л. в склянці води. Пити тричі на день до їди протягом 10 днів. Зробити 7-денну перерву й повторити курс.
9. Алое підвищує імунітет. Маленький шматочок листка з’їдати щодня протягом 2 тижнів. Можна запивати водою.
10. Боротьба зі стресами - лежить в основі всіх хвороб, у тому числі й фурункульозу. Учіться абстрагуватися від проблем й радіти життю.