Ні густий лапатий сніг, ні 14-градусний мороз не могли зупинити пацієнтів, які поспішали в масажний кабінет, що в селі Хотів на Київщині, на прийом до Олени та Анатолія Черевків. Хтось був у них вперше, хтось, відчувши полегшення після відвідин кабінету масажистів-мануальників, у свій вихідний прийшов сюди знову по чергову „порцію” здоров’я.
ХТО В ПОВЗУНКАХ, ХТО З КОВІНЬКОЮ
Подружжя Черевків – професійні медики, Олена – медсестра, працює в Центрі раку, а Анатолій - фельдшер швидкої медичної допомоги м. Києва. Додаткову спеціальність масажиста вони отримали ще під час студіювання у своїх навчальних медичних закладах, потім освоїли й мануальну терапію, інші методи оздоровлення. Спочатку приймали родичів, друзів після роботи в себе вдома, а коли вже пацієнтів значно побільшало, вирішили відкрити свій кабінет. Тепер у приміщенні, наповненому ароматами ефірних олій, зручно і лікарям і пацієнтам, для яких тут облаштовано чотири спеціальні ліжка-столи, з різноманітними пристроями, масажерами, вакуумними банками та... іграшками. Адже пацієнти в лікарів різного віку: від найменшеньких у повзунках – кількамісячних немовляток, до поважних 70--80 річних громадян із ковіньками. - Малюків до нас приносять, - розповідає Олена Черевко, - найчастіше, мабуть, з діагнозом „підвищений тонус м’язів”, дисплазія кульшових суглобів, плоскостопість тощо. Приходять сюди підлітки, хребет яких уражений остеохондрозом. - На жаль, остеохондроз значно помолодшав, - сумно зауважує Олена Михайлівна. - Навіть діткам 9--10 років вертебрологи сьогодні ставлять такий діагноз.
«ЧОВНИК» І «ХВІСТ СКОРПІОНА» ЗМІЦНЯТЬ М’ЯЗОВИЙ КОРСЕТ ДЛЯ ХРЕБТА
Мар’яні трохи більш як 20, а вона часто страждає від головного болю та болю в спині, у попереку під час ходьби, від закладеного носа. Олена Черевко каже, що в дівчини початкова стадія сколіозу і, проводячи пальцями по хребту, показує викривлення і проблемні місця спини. Крім того, в дівчини замало рідини в міжхребцевих просторах, так званий сухий хребет, а ще - слабенький м’язовий корсет. Потрібно робити масаж і вправи, аби зміцнити цей корсет, тому що м’язи і зв’язки тримають хребет, від стану якого, власне залежить, здоров’я всіх внутрішніх органів. Годину пані Олена працює з дівчиною. Пацієнтку в положенні на животі прогріли на керамічному матраці спеціального стола-ліжка. Водночас, установивши на спині Мар’яни низькочастотний стимулятор, виконали їй глибокий масаж, який сприяє поліпшенню кровообігу, лімфодренажу, приливу рідини до хворих органів. За допомогою біостимулятора Олена Михайлівна промасажувала стопи та литкові м’язи Мар’яни. Також вона зробила дівчині ручний масаж потиличної, шийної та комірцевої ділянки. А коли Мар’яна поскаржилася на те, що в неї заболіла голова, лікарка підтвердила, що таке трапляється часто. - Уявіть собі, - пояснила Олена Черевко, - судини в’ялі, без тонусу, а тут поліпшується кровообіг, раптово посилюється прилив до головного мозку, збільшується на них навантаження і тиск, з’являються біль і нудота. - Головний біль, - додає Анатолій Борисович, - може виникати ще й через порушений відтік рідини від головного мозку. На це часто скаржаться люди, які мають сидячу роботу (бухгалтери, комп’ютерники). За кілька сеансів процеси кровообігу та відтоку нормалізуються і настає полегшення. За словами пані Олени, під час проходження масажно-мануальних процедур людині потрібно пити трохи більшу кількість води, ніж звичайно, тому що прогрівання супроводжується випаровуванням води, а до того ж з рідиною виводитимуться з організму шлаки. Щоб хребет був здоровим, потрібно зміцнити м’язи спини, Олена та Анатолій радять скористатися нескладними вправами, відомими нам з дитинства. Це знайомий усім «човник»: лежачи на животі потрібно руками взяти за щиколотки і, прогнувшись, намагатися підтягти ноги до голови. Піднімання по черзі, лежачи на животі, правою рукою лівої ноги (тримаючи за щиколотку чи стопу), лівою – правої. Для шийних м’язів корисно, лежачи на спині, повільно повертати голову вліво-вправо, намагаючись дістати підборіддям плече. Кожну вправу починають виконувати від 5 разів і доводять максимум до 20 разів, залежно від самопочуття. Людям із «сухим хребтом» не можна робити колових рухів головою, тому що через недостатню кількість міжхребцевої рідини є небезпека зміщення хребців і защемлення нервів.
«САМПАНСКЛЕПАВ» ТА ІНШІ ПРИСТРОЇ ДЛЯ ЗДОРОВОЇ СПИНИ
- Ми виконуємо мануальну терапію, - розповідає Олена Михайлівна, запрошуючи наступну пацієнтку, - але ніколи не робимо її на холодне тіло. Людину спочатку гарно прогріваємо, готуючи до цієї процедури, щоб людина почувалася немов пластилінова. І лише тоді застосовуємо легку і щадну мануальну терапію. - Також ми використовуємо аплікатор на кшталт Кузнєцова і Ляпка, - продовжує розмову вже Анатолій Борисович. - Нашаплікатор називаємо «СамПанСклепав», бо виготовляє його, як кажуть народний умілець, і прилад дещо відрізняється від уже відомих. Він має гумову, більшу гнучку, ніж інші аплікатори, основу, легко складається, має досить великі розміри (на всю спину) і набирає будь-якої форми, витримує температурний режим під час прогрівання. До того ж вкритий аплікатор шпичаками (не такими гострими, як голки), виготовленими з цинку та срібла. Від часу перебування на аплікаторі залежить і результат. Так, колилюдина полежить на ньому 10--20 хв - відбувається стимулювальний ефект, вона відчуває прилив енергії, стає таким собі живчиком. І за півгодини «відпочинку» на такому аплікаторі отримують бажаний результат. Перебування на шипах такого «СамПанСклепаву» понад 30 хв діє заспокійливо, поліпшується сон, навіть зникає больовий синдром. Так, пані Олена розповіла про жінку-бухгалтера, яка страждала від нестерпного болю в грудному відділі хребта. Де вона тільки не побувала; і на масаж до родини Черевків також приходила – нічого не допомогло. А коли знову прийшла до них, вони вирішили покласти жінку на аплікатор. Через 40 хв пацієнтка встала, з подивом зазначивши, що біль таки угамувався. - Ще в нашому арсеналі, - додає Анатолій Черевко, - крім вакуумних банок, іплікаторів тощо, є такий важливий прилад, як п’ятишариковий нефритовий проектор. Ми кладемо його на ділянку жовчного міхура і отримуємо ефект сліпого зондування. Тож інколи в людей бувають навіть проноси, ми завжди про це попереджаємо наших пацієнтів. А от у жінок, за словами Олени Черевко, користується популярністю антицелюлітний ручний та апартний масаж, зі спеціальними обгортуваннями і масками.
ВІД СТРЕСУ ПОРУШУЄТЬСЯ ОБМІН РЕЧОВИН І РУЙНУЮТЬСЯ КІСТКИ
Тим, хто піклується про своє здоров’я і здоров’я своїх дітей, хто хоче повноцінно прожити ще багато років, Олена та Анатолій Черевко радять: - Не вживати газованих, штучних напоїв, особливо солодких. Вони руйнують наші м’язи, саму структуру хряща, кістки. - Віддавати перевагу натуральним продуктам, привчити себе і дітей до каш(ліпше з крупів, а не пластівців), салатів, квашених овочів тощо. Менше смажити – більше запікати-варити-тушкувати, їсти сирими. - Не захоплюватися ковбасами. Не давати ковбасу дітям на бутерброди, ліпше покласти шматочок відвареного чи запеченого натурального м’яса чи котлетку з домашнього фаршу. - Ввести до раціону холодці, желе, але не магазинне, а домашнє (з ягід, фруктів, кисломолочних продуктів) на основі желатину, який здавна вважають будматеріалом для кісток. - Уникати перегляду фільмів жахів, фільмів, де пропагується насильство і жорстокість. Це травмує психіку, а, за твердженням біоенергетиків, якщо людина живе в стані стресу, в неї порушується обмін речовин і руйнуються кістки. - Звести до мінімуму перебування перед комп’ютером і телевізором, тому що електромагнітне поле, яке випромінюють ці прилади, є одним із чинників руйнування скелета. - Привчитися до рухливого способу життя, більше ходити, бігати, обов’язково робити фізкультурні паузи-розминки під час сидячої роботи, забути про ліфт і підніматися східцями. Придбати для себе та дітей різні нехитрі прилади для занять фізкультурою вдома. Наприклад, великі, з міцної гуми, м’ячі, на яких можна тренувати м’язи преса та спини. Не провокуйте стресів, бережіть нерви свої і чужі, правильно харчуйтеся, робіть фізичні вправи і ваш хребет, а відповідно, й здоров’я будуть у порядку.