КОЛИ ДОЛЯ ДАЄ ДРУГИЙ ШАНС…

Поділитися:
КОЛИ ДОЛЯ ДАЄ ДРУГИЙ ШАНС…

ЗУМІЛА НИМ СКОРИСТАТИСЯ ОЛЕКСАНДРА МИЦ: ВИЛІКУВАЛА СЕБЕ, ДОПОМАГАЄ ОЗДОРОВИТИСЯ ІНШИМ

Життя дає кожному неоціненний дар - молодість, повну сподівань, бажань і прагнень. Молодість щаслива тим, що в неї є майбутнє. А тепер уявіть собі молоду людину, в якої цікаве, насичене життя, вона успішна, займається улюбленою справою, будує плани на майбутнє, мріє про кохання, дітей… Аж раптом… трапляється щось жахливе - і життя йде шкереберть, усі мрії та плани розсипаються, як картковий будиночок від несподіваного пориву вітру.

ДОЛАЮЧИ ХВОРОБУ – ЗНАЙШЛА СВОЄ ПРИЗНАЧЕННЯ

Така біда сталася з героїнею цієї статті Олександрою Миц – молодим хореографом, яка з дитинства займалася танцями і вже у свої 22 роки мала низку дипломів різних танцювальних конкурсів та фестивалів, була солісткою танцю Фьюжн, членом комітету Фламенко в International Dance Organizati, співорганізатором фестивалю вільного танцю «Pasion de Beledi» тощо. Та життя несподівано вирішило внести свої жорстокі корективи.

Якось дівчина прокинулася вранці й не змогла поворухнутися. Правий бік був зовсім нерухомим, до того ж відчувався нестерпний біль… З цього моменту для Олександри почалося інше життя, сповнене болем, хвилинами відчаю та безпорадності. Лікарі рекомендували оперативне втручання, а це для неї, - дівчини, яка не мислила себе без танцю та руху, - означало відмову від своїх мрій та пожиттєву інвалідність. До того ж операція була дуже небезпечною: найменша похибка лікаря могла мати найгірші наслідки…

Та чи то Господь змилувався над дівчиною й дав їй другий шанс, чи то так судилося, але трапився лікар, який зміг допомогти їй. Дуже обережно, рухаючись від куприка вверх по хребту, він ставив на місце хребець за хребцем, які ледь трималися один одного: коли вправлявся один - зміщувався інший… Крім того, була небезпека, що в будь-який момент станеться крововилив у мозок. Та, слава Богу, вже за два тижні дівчина почала рухатися. Потім розпочалася епопея різноманітних процедур: мануальна терапія, масажі, голковколювання, уколи, таблетки…

Олександра постійно запитувала в лікарів, чи зможе танцювати, адже без цього просто не уявляла свого життя. Але лікар був не лише чудовим спеціалістом, він був ще й мудрою людиною й завжди націлював дівчину на те, що в неї все вийде. І мав рацію. Олександра не тільки змогла знову танцювати, а й на шляху до одужання знайшла своє покликання. Намагаючись справитися зі своєю проблемою, вона не сиділа склавши руки, а відвідувала різноманітні заняття, читала літературу, дивилася відео, відкрила для себе пілатес (система фізичних вправ для всіх частин тіла, розроблена Джозефом Пілатесом). Усе це підштовхнуло її до створення своєї системи тренувань, за допомогою яких вона повністю відновила своє здоров’я й тепер допомагає це робити іншим жінкам.

Кажуть, людина піднімається через страждання, які примушують переосмислити своє життя, ліпше пізнати свою вічну сутність. У душевних та тілесних муках зміцнюється людський дух та загартовується сила волі. І якщо під час фізичного та морального болю не зламатися, вистояти, віднайти сили йти далі, то життя подарує - відродження. І людина знову розправить свої крила, які, проте, вже не ті, що були раніше, – вони більші, міцніші й могутніші, - і полетить… Це безпосередньо стосується й пані Олександри. Нині вона одружена, навчається, аби мати дозвіл передавати свої знання та напрацювання іншим, продовжує кар’єру хореографа фламенко, дає уроки танцю, проводить заняття за власною методикою лікування хвороб хребта, проте поки що вона не в змозі набирати більш як одну групу, адже основну частину часу вона присвячує найціннішому, що є в неї в житті, - своєму маленькому синочку. Але з осені це стане можливим.

ВПРАВИ, ПІСЛЯ ЯКИХ «ОЖИВАЄ» ТІЛО

Система вправ, яку пропонує пані Олександра, складається з боді-балету, пілатесу, стретчингу та інших напрямів, спрямованих на тренування м’язів, правильного дихання, корекцію вразливих місць у жіночому організмі. І результати від занять якнайліпші: активізується кровообіг від кінчиків пальців ніг до мозку, покращується робота усі органів, усуваються незначні міжхребцеві грижі, сколіози, зникають горби, розгладжуються зморшки, шкіра стає пружною тощо.

Заняття складається з трьох частин. Перша - спрямована на зміцнення м’язів шиї, які в більшості сучасних людей надто слабкі. Зумовлено це й сидячим способом життя, і неправильною фізичною культурою, і проблемою нашого часу – тривалим сидінням за комп’ютером, коли голова довгий час перебуває в одному й тому ж положенні.

Пані Олександра каже: «Усі внутрішні органи пов’язані з хребтом, зокрема із шийним відділом. Якось у мої мами розболілося серце. Коли ліки не допомогли, я вирішила зробити їй масаж шийного відділу хребта, і біль відступив».

Друга частина занять спрямована на хребет, зокрема, спочатку на його випрямлення, а потім на зміцнення м’язового корсета навколо нього. Тут неабияк допомагає пілатес.

Біль у спині - це одна з найбільш ранніх ознак ураження хребта, і якщо не вжити жодних заходів, то можуть розвинутися і серйозніші нездужання. Займаючись пілатесом, можна позбутися сколіозу, незначних гриж хребта, зміцнити м’язи спини й черевного преса, домогтися поліпшення постави, збільшити гнучкість хребта й рухливість суглобів.

Пілатес – це та сама мануальна терапія, тільки дуже щадна, розтягнення м’які та природні.

Якось до пані Олександри прийшла жінка, в якої був горб сантиметрів 10. Через три місяці занять за розробленою системою від горба майже нічого не залишилося, а до цього вона протягом двох років лікувалася в мануальників і ходила на лікувальну фізкультуру.

Остання частина занять (вумбілдинг) присвячена зміцненню м’язів тазового дна, які можуть послабити такі чинники, як вагітність, пологи, вік, зайва маса тіла та ін. Як наслідок, органи малого таза можуть опускатися в піхву, а це своєю чергою може спричинити різні ускладнення: від дискомфорту й тиску внизу живота до мимовільного сечовипускання. Однак опущенню можна запобігти за допомогою вправ вумбілдингу. Крім того, такі вправи корисні для повноцінного сексуального життя, полегшення зачаття, перебігу вагітності та пологів, швидкого відновлення після пологів, профілактики жіночих хвороб.

Тож не дивно, що в самої пані Олександри пологи були досить легкі, без ускладнень, та й організм відновився швидко, і живіт втягнувся без проблем. До того ж від вправ розгладжуються й світлішають післяпологові розтягнення, шкіра стає більш пружною, усувається целюліт, відбувається профілактика жіночих хвороб, як уже було сказано вище, піднімаються опущені органи тазового дня.

Жінка, в якої троє дітей, страждала від опущення матки. Після 6 місяців занять матка стала на своє місце, крім того, укріпилися м’язи піхви, що позитивно проявилося під час інтимних стосунків з чоловіком.

Після занять у пані Олександри та її підопічних немає втоми, навпаки, тіло «оживає» й з’являються сили.

КІЛЬКА ПОРАД ВІД ОЛЕКСАНДРИ МИЦ

-Ходити всі уміють з дитинства. Проте більшість людей, на жаль, робить це неправильно, а правильна хода - це не просто примха, а нагальна потреба. Ходьба - це найдоступніший вид спорту, яким усі ми регулярно займаємося, і тільки від нас залежить, чи принесе він нам користь, чи завдасть шкоди. Під час ходьби корпус потрібно тримати прямо, маківкою тягнутися вверх, підборіддя ледь підняте, плечі розправлені, руки рухаються вільно. Починати рух слід з ноги, а за нею вже йде корпус - і не головою вперед, а тазом, живіт при цьому потрібно увібрати в себе, а куприк - під себе.

-Щоб не забувати про правильну поставу, пані Олександра радить носити при собі якесь нагадування. Це може бути звичайний браслет: поглянувши на нього, людина відразу згадає, що потрібно випрямити спину, тощо.

-«Люди травмують хребет протягом усього життя - виснажуючи себе фізичною працею, піднімаючи тягарі. І при цьому хочуть, щоб відновлення було легким і швидким. Якось телефонує мені одна жінка й скаржиться на біль у спині, який дошкуляє їй уже третій день. Я запитую, а що ви робите для того, щоб у вас не боліло. Відповідь – нічого. Люди хочуть, щоб я їм один раз показала і в них все минуло. Але це просто не реально. Я не цілителька, я займаюся відновленням хребта, а це потребує тривалої щоденної праці тіла. Лише через 3 місяці занять тіло адаптується й почне правильно працювати. Я відновлювала свій хребет протягом 2 років - після того, як протягом 20 років несвідомо періодично його травмувала виснажливими заняттями».

-Наступна порада пані Олександри для тих, хто полюбляє ходить до мануальників або народних костоправів. «У жодному разі не дозволяти їм проводити маніпуляції з вашою шиєю, особливо робити різкі рухи. Я раніше, доки зі мною не сталася біда, часто вдавалася до такого роду «допомоги». Як згодом виявилося, це був один із чинників, що зумовив мій параліч».

-Після робочого дня фізичне напруження пані Олександра рекомендує знімати за допомогою простої релаксації: лягти на живіт, покласти руки вздовж тіла, ноги разом, п’яти розведені врізнобіч, голову покласти спочатку на один бік і полежати так 3 хвилини, потім на другий – і теж полежати 3 хв. Таким чином, добре розслабляються вся спина й таз.

Підготувала Алла ГРІШИЛО.