ІГРИ РОЗУМУ, АБО ЯК ПЕРЕЗАВАНТАЖИТИ ПРОГРАМУ ХВОРОБ

Поділитися:
Ігри розуму, або Як перезавантажити програму хвороб

Звідки виникають хвороби у, здавалося б, досконалому саморегульованому людському тілі, де щосекунди відбуваються мільярди різноманітних процесів і яке має потужний захист від багатьох зовнішніх загроз? Цим питанням ще задовго до досліджень сучасної медицини переймалися буддистські та ведичні майстри й мудреці. Їм вдалося визначили головного збудника недуг, він сидить усередині нас і, якщо людина його не контролює, щомиті закладає підґрунтя для нових недуг та посилює хронічні. Це не вірус чи збій генокоду, все це продукує наш розум! Погані думки та породжені ними негативні емоції та програми формують понад 80% захворювань тіла, вважають на Сході. Саме тому наш балакучий розум потрібно вміти контролювати. Які унікальні практики та підходи дарують здоров’я й довголіття, спеціально читачам нашої газети розповіла  Радха Гірі Матаджи - майстер Гімалайської Сіддха - йоги та медитації. Радха Гірі - киянка, яка з 19 років почала практикувати йогу, ще в Україні пережила низку духовних одкровень, що привели її до духовного вчителя, гімалайського майстра й містика Пайлот Бабаджі. Понад 10 років вона жила в Індії, була в Гімалаях та Непалі, де, живучи в монастирях, отримала  духовні знання та сан’ясу, ставши монахинею. Нині Радха знову в Києві й проводить спеціальні семінари, практики та індивідуальні консультації, де вчить, як набути здоров’я, розповсюджує сакральні духовні знання.

- Тож чому більшість хвороб залежать від розуму? Як саме працює цей механізм, що від непродуктивних думок страждає тіло?

- Механізм простий: негативні думки запускають такі ж емоції, які з часом формуються в блоки в тілі та переростають у хвороби. Тому, гніваючись чи ображаючись на кривдника, ми насправді караємо не його, а себе. Так, постійна глибока злість спричиняє захворювання печінки, жовчного міхура й навіть онкологію; образа – діє на нирки та легені, дає супутні хвороби – бронхіти, трахеїти.
Незадоволення та претензії до протилежної статі породжують захворювання статевих органів.  Нелюбов до себе чи глибинне несприйняття людини та ситуації призводять до шлункових захворювань. 

Ми часто чуємо слова «кармічні хвороби». Так ось, це не що інше, як засіяні нами хибні думки та дії, які проросли недугами. Є кармічні хвороби, набуті в цьому житті та попередніх, а також родові негативні програми. Саме тому іноді люди дивуються, чому людина правильно живе, не  має поганих звичок, а хворіє: це може бути розплатою за минуле.
Але хороша новина: як попередньо набуту, так і нинішню карму хвороб можна, відпрацювавши, змінити, якщо змінити себе та свій розум.

- У теорії багатьом це зрозуміло, а як утілити це в повсякденному житті, які існують практики для перелаштування мислення?

- У повсякденні людина зорієнтована на розв’язання й обдумування своїх проблем, будує плани на майбутнє, згадує, що сталося в минулому, а ось часу відчути, як і що відчуває в цей момент, чи насправді її душа потребує цієї емоції та дії, їй часто бракує. Тому ми живемо несвідомо.
Але, якщо зуміти призупини наш внутрішній діалог, подивитися на себе та ситуацію збоку, відслідкувати та відпустити зайве з життя, можна не лише безмедикаментозно поліпшити здоров’я, а й докорінно змінитися.   

Щоб зрозуміти, чого насправді бажаєте, а від чого хочете очиститися, можна скористатися практикою усвідомленості, коли день за днем протягом кількох тижнів спостерігаємо за собою: як сидимо, що робимо, що відчуваємо та думаємо, які наші дії приносять радість, а які страждання. Якщо напочатку складно все усвідомити, зупиніться, сконцентруйтеся на своїх відчуттях, запишіть їх та проаналізуйте, що заважає.
Далі, за допомогою певних технік, медитації, йоги, дихальних практик ми змінюємо емоції, думки та програми, які роблять нас нещасливими й хворими. Зокрема, якщо відчуваєте образу, злість, несприйняття, просто заплющте очі та від щирого серця побажайте щастя й любові собі та всім людям. Ця емоція змінить ваш внутрішній та зовнішній світ, розчинить блоки, що накопичилися у фізичному тілі.    

Інший варіант -  медитувати. У цей час в організмі запускаються процеси відновлення та омолодження, заповільнюється робота мозку, відкривається свідомість, людина входить у стан спостерігача, коли, заглибившись у себе, ніби збоку бачить свої думки, вчиться автоматично не реагувати на подразники, а, розуміючи, чому це відбувається, приймати зважені рішення.
Одна з хороших практик - медитація «Дослідження душі», яку давав індійський святий  Рамана Махарші. Для цього сідаємо в зручну позу, складаємо руки в джняна мудру: вказівний та великий пальці з’єднуємо разом, долоні відкриті, руки на колінах, очі заплющені, дихання природне, всі відчуття спрямовані на спостереження процесів усередині нас.
Далі  проводимо грань між собою та своїми думками й за допомогою запитання: «я не є це тіло, я не є цей розум, хто я є?» можна дійти до основ вашої душі.  Це є надзвичайно ефективна медитація, якщо її постійно практикувати, можна розкрити своє справжнє призначення в цьому житті.        

За допомогою спеціальних медитацій змінюється навіть карма, яка веде до хвороб та невдач. Для цього за допомогою технік спостереження за своїми емоціями, думками  й діями розчиняємо свої негативні емоції та автоматичні реакції. І в цьому спокійному стані гармонізуємо події, що сталися в минулому, тож  відпадає потреба  проживати й спокутувати їх. У йозі це називається пропалювання насіння карми, але це довгий процес і потребує відповідних навичок.       

А ось дуже корисно й легко навіть для початківця робити дихальні практики Наді шодхана пранаяма. Під час них ми прочищаємо всі 72 тисячі каналів, збалансовуємо енергію, перезавантажуємо мозок, значно зростає працездатність та внутрішній спокій, з’являється легкість у думках та діях.  Цю вправу добре робити зранку для наповнення, перед важливими подіями чи після стресу.
Сідаємо в зручну позу, великим пальцем правої руки закриваємо праву ніздрю й різко та інтенсивно дихаємо лише лівою 16 разів. Потім лівою ніздрею робимо глибокий вдих, закриваємо вказівним пальцем правої руки ліву ніздрю й видихаємо правою, потому роблячи 16 інтенсивних вдихів і видихів на правий бік. Знову глибокий вдих правою ніздрею й видих - лівою. Вправу повторюємо стільки разів, скільки  комфортно, без обмежень у часі, але не менше 3-5 хвилин.    

Після цього робимо Кумбхаку пранаяму – це затримання повітря на вдиху. Після глибокого вдиху, закидаємо голову й затримуємо повітря, скільки можемо, потому глибокий повільний видих, і так тричі.  Ця дихальна практика нормалізує роботу мозку, вводить у стан медитації й спостереження, омолоджує та оздоровлює.

- Які практики застосовують в Індії, аби на рівні правильних емоцій та енергій зняти біль та оздоровити хворий орган?

- Нагадаю: згідно з ведичними знаннями, які зараз поділяє й сучасна західна нетрадиційна медицина, біль чи хвороба в органі – це емоція чи ситуація, яка там застрягла й руйнує його. Щоб звільнитися від неї, спершу її потрібно визначити.  Для цього сідаємо, заплющуємо очі, спрямовуємо увагу в місце болю й завмираємо, роблячи сканування цієї ділянки тіла.
Можна поставити запитання, яка емоція спровокувала хворобу. Із першого разу відповідь може не прийти, але після кількох практик з’явиться відчуття себе та ситуації,  ви почнете бачити ці емоції. Можливо, вам стане неприємно чи боляче, але продовжуйте дивитися, направляючи  туди промінь жовтого світла. У той момент, коли зможете безболісно сприймати ситуацію чи спровоковану нею емоцію, вона розтане й больовий дискомфорт зникне. 
    Ще одна лікувальна практика  -  спрямовувати увагу протягом 3-5 хвилин у хворий орган, промовляючи «я люблю тебе». Надсилаючи цілющу енергію любові, ми вивільняємо енергію, яка застрягла, а відтак розв’язуємо проблему появи хвороби спершу на тонкому, а потім і фізичному рівні.

- Дехто вважає, що ситуацію й хворобу треба терпіти, щоб смиренно відпрацювати її. Чи це так?

- Не завжди потрібно терпіти те,  що не подобається, іноді варто піти з ситуації, щоб врятувати себе. Якщо ви показали й висловили свою позицію, але нічого не змінюється, можливо, краще хоча б на час відсторонитися від такої людини чи подій.
Чітким сигналом, що бажано триматися такої поведінки,   є безпричинне руйнування й хвороба зубів. Що таке зуби? Річ у тім, що коли людина гнівається, тобто внутрішньо не змирилася, але терпить і не висловлює свого ставлення до ситуації, першими удар цієї емоції на себе беруть саме вони, а згодом хвороба поширюється глибше в тіло.  
Інша ознака, що ви в пастці руйнівних емоцій – випадання волосся.  Волосся пов’язане з відчуттям захисту та безпеки, коли людина постійно тривожиться та не відчуває опори партнера, то втрачає волосся. Саме тому, аби не хворіти, перші хворобливі стани потрібно не терпіти, а спокійно вирішувати, не придушуючи свій вибір та емоції. 
До речі, піти з ситуації можна як фізично, так і внутрішньо, відпустивши її. Для цього є спеціальна практика, коли внутрішньо відсторонено спостерігаєш за ситуацією чи людиною, до якої є претензії, та просиш вибачення, прощаєш, дякуєш і відпускаєш її. Так від чистого серця робиш багато разів, аж поки не відчуєш внутрішній спокій і відстороненість від проблеми. 
Якщо треба негайно звільнитися від потужної негативної енергії, але ви не маєте часу на практики та медитації, все, що не подобається, можна виписати на папері й спалити аркуш. Таким чином ви вивільните цю енергію й вона не засяде неприємною хворобою.
Або ж руйнівну емоцію можна замінити. Наприклад, якщо відчули безмежний гнів, бажано піти на природу, подалі від того місця чи від тієї людини, випити склянку води, зробити дихальну практику, що попередньо описана, прийняти душ чи поплавати в річці. Адже гнів - це потужна вогняна енергія. Тож коли запускаємо енергію повітря й води, ми охолоджуємо нашу емоцію, очищаємося, змиваємо негатив, оновлюємося та перезапускаємося.

- Який,  на Ваш погляд, ідеальний  режим дня та харчування, що наповнить енергіями здоров’я та молодості?

- Робота органів і багатьох процесів у нашому організмі безпосередньо залежить від дотримання режиму дня.  Найліпше прокидатися за 40 хвилин до світанку. Це ідеальний час, щоб отримати потужний заряд енергії вранішнього сонця, який можна посилити, виконавши духовні практики.
Це час чистого простору для світлих божественних енергій. Якщо на схід сонця читати святі писання, медитувати, молитися, людина під’єднується до цієї енергії й відчуває благодать, їй надходять одкровення.
Як на мене, найкращою медитацією ранку  є медитація тиші, коли ти намагаєшся зупинити плин думок,  за допомогою концентрацій на свічці, квітці, образі святого. Наприкінці медитації даєш установку в простір, кажучи, що хочеш, щоб виконалося протягом цього дня.
Або ж можна в медитації обрати якусь якість характеру, яку хочете набути, наприклад,  свободу від критики, доброзичливість, щедрість, позитивізм.  Також добре пообіцяти собі протягом дня чи тижня практикувати радість, терпіння чи доброту. 
Потому добре зробити невелику гімнастику, прийняти душ та натще випити води з медом або пилком, це задіє шлунок та підживить роботу серця.
Найдоцільніше в першій половині дня їсти  солодощі, молочні продукти, фрукти. В обід, із 12 до 13.30, коли сонце, яке відповідає за травлення, перебуває в зеніті, можна їсти все. Вечеря має бути легкою: парені овочі, чай, молоко.
В аюрведичній практиці вважається, що  споживання молока на ніч, коли працюють потужні місячні енергії,  змінює долю та розум. У людей змінюється аура, вони стають щасливішими, умиротвореними, красивішими,  зі світлою, сяйною шкірою. До молока можна додавати потрішки куркуму, мед, аюрведичний порошок ашваганда – це дає додатковий цілющий та омолоджувальний ефект.

Підготувала Валентина Берник.

Гніваючись чи ображаючись на кривдника, ми насправді караємо не його, а себе. Так, постійна глибока злість спричиняє захворювання печінки, жовчного міхура й навіть онкологію; образа – діє на нирки та легені, дає супутні хвороби – бронхіти, трахеїти.

Якщо треба негайно звільнитися від потужної негативної енергії, але ви не маєте часу на практики та медитації, все, що не подобається, можна виписати на папері й спалити аркуш. Таким чином ви вивільните цю енергію й вона не засяде неприємною хворобою.