Накривався ковдрою й прокидався здоровим
Свою оздоровчу систему Анатолій Івашина з міста Таращі назвав «Інтегрований розвиток людини». У молодості чоловік і гадки не мав, що колись буде займатися питаннями збереження здоров’я. Він майже не хворів дитиною, хіба що кілька разів, коли перемерзав, підвищувалася температура, й тоді хлопчик лягав увечері в ліжко, накривався з головою ковдрою, міцно засинав, а вранці прокидався здоровим. Нині пан Анатолій пояснює такий оздоровчий ефект тим, що організм насичувався вуглекислим газом, це активізувало всі його захисні сили на клітинному рівні.
«Узагалі, - згадує чоловік, - я був дуже активним. Улітку плавав на ставку, взимку – ходив на лижах. Захоплювався музикою, самотужки освоїв багато музичних інструментів і грав у сільському оркестрі «Гармонія».
Закінчивши школу, вступив до Сільськогосподарської академії в Києві. Потім відслужив у танкових військах і вже з 1974 року влаштувався працювати педагогом-інженер-електриком у Таращанський технікум (нині агротехнічний коледж).
«Проблеми зі здоров’ям, - каже Анатолій Миколайович, - почалися, як і в багатьох людей, після аварії на Чорнобильській АЕС. Але в разі будь-яких неполадок в організмі відразу обмежував себе в їжі: два-три дні майже нічого не споживав. Внутрішні резерви працювали лиш на відновлення, я одужував і вже тоді потихеньку починав знову їсти невеликими порціями».
Лікарські трави зменшують страждання
Справжні випробування почалися пізніше. Якось виявилося, що в нього - прикоренева пневмонія. Чоловік слухняно пройшов курс лікування антибіотиками, але організм не витримав: препарати знищили мікрофлору кишківника, спричинили тяжкий дисбактеріоз. Пан Анатолій не міг нічого їсти: яйця, молоко, навіть вироби, які містили ці продукти, спричиняли алергію, з’являлися гнійні висипи на шкірі тощо. «Аналізи роблять – усе в нормі, - згадує чоловік, - а їсти нічого не можу».
Пан Анатолій виконував всі рекомендації лікарів, а результати були невтішними: втрачав масу тіла (14 кг як не було), він не міг тривалий час перебувати на ногах.
Одного разу пані Марія - дружина Анатолія Миколайовича, почула про цілителя, який за допомогою лікарських рослин позбавляє людей від багатьох хвороб. Ішлося про Володимира Кузьмінського, відомого травозная в другому поколінні. Анатолій Миколайович був настільки слабким, що приїхати особисто на прийом до травника не зміг, тож цілитель передав йому потрібні препарати лікарських рослин і приписи, як їх приймати. Пан Анатолій рівно рік ретельно вживав фітопрепарати й уже тоді сам поїхав до цілителя.
Але попри те, що фітотерапія полегшила стан чоловіка, він уже міг їсти, хоча страви, як зазначив, подрібнювали, мов для малої дитини, сил не було, тож повноцінно працювати й жити він не міг. Тому пошуки «ліків» не припиняв і вірив, що обов’язково їх знайде.
Загартування – важлива умова здоров’я
«Я постійно досліджував свій стан здоров’я та зміни, які відбувалися зі мною, - розповідає чоловік. - Випадково під час чергування на роботі прочитав статтю про Порфирія Іванова, яка зробила переворот у моїй свідомості та способі життя. Я до цього холодної пори року дуже мерз, особливо ноги: взимку носив чоботи на хутрі, 2 пари шкарпеток». А тоді він прийшов додому, зайшов у ванну й, на здивування дружини, облився холодною водою.
«Відтоді ми обливаємося щодня вже разом, - каже Анатолій Миколайович. – Також за системою Порфирія Іванова ми стали дотримуватися терпіння, тобто голодування без їжі та води - з п’ятниці до неділі. «Загартування, - зазначає пан Анатолій, - це важлива складова моєї оздоровчої системи».
Чому коза не хворіє на лейкоз
«А остаточно я позбувся своїх проблем із травленням, - каже пан Анатолій, - після того, як почав вживати чистотіл. Точніше, квас на чистотілі за рецептом Бориса Болотова». Отой квас, як розповів чоловік, переміг навіть наврочення, «прикормлення волосом». Виявляється, є такий вид енергетичного й фізичного негативного впливу на людину, коли з їжею підкидають волосся в різному вигляді. «А волосинки, - каже Анатолій Миколайович, - незважаючи, що тонкі й непримітні, здатні подразнювати слизову оболонку, серйозно порушувати роботу травного тракту, навіть спричиняти коліт».
Оскільки чистотіловий квас, зі слів чоловіка, є чудовим очисним засобом, то він і почав виводити з організму, з кишківника та шлунка всю нечисть і непотріб. Коли під час випорожнення пан Анатолій відчув якесь напруження, дискомфорт, вирішив глянути – в чому проблема. Чоловік побачив пасмо сивого волосся, вив’язане квіточкою, яке вийшло разом із випорожненнями. Тож квас зробив свою справу.
Чистотіл, переконаний Анатолій Миколайович, - унікальна цілюща рослина, яка вбиває патогенні бактерії. «Знаєте, - запитує чоловік, - чому в кози практично не буває проблем зі шлунком, вона не хворіє на лейкоз і туберкульоз? Бо коза їсть чистотіл». Але поводитися з ним треба бережно, застерігає, бо це отруйна рослина, тож найліпше її вживати у вигляді квасу. І то не більш як по 0,5 склянки раз на день. Він радить приймати курсами 2 тижні, аби не знищити й хорошу мікрофлору. А взагалі організм сам підкаже, переконаний чоловік, дасть сигнал, коли досить.
Пан Анатолій готував кваси на основі каштана та інших рослин. Для квасу потрібно: в банку (3 л) покласти по 1 склянці цукру й подрібненої трави чистотілу (сухої чи свіжої), залити сироваткою. Настояти 2-3 тижні. Процідити.
Бджілку на шрам від віспи
Ще одна з основних причин хвороб – щеплення, зроблені в дитинстві, переконаний Анатолій Миколайович. «У мене дві віспи і БЦЖ. Шрами від віспи проходять через меридіан товстого кишківника, а від а БЦЖ – потрапили в ділянку тонкого. Таким чином блокується робота цих органів, спричиняючи різні хвороби». Аби повернути чутливість місцям, де робили щеплення, Анатолій Івашина користується… бджолиною отрутою.
Шукаючи панацею від хвороб, чоловік переконався в потужній оздоровчій силі апіпродуктів, навіть сам завів пасіку й користується послугами крилатих «лікарок». «На віспу, - ділиться досвідом пан Анатолій, - я ставлю 7-12 бджіл. Крім того, постійно масажую ці місця. Я собі й шрами порозтягував масажем».
Тепер пан Анатолій переконаний, що для відновлення мікрофлори кишківника, в разі геморою, для серця та зміцнення всього організму найліпше підходить перга, або бджолиний хліб. Досить вживати по 4 стовпчики перги тричі на день після їди.
Наше здоров’я тісно пов’язане зі станом хребта й меридіанів, за словами пана Анатолія, дуже корисно робити масажі, які б розблокували меридіани. Тому треба вчитися самомасажу, робити масаж членам родини, це впливає на точки, що є на кінчиках пальців, на чутливість рук.
Як розповів пан Анатолій, у тварин шкіра має відтягуватися в будь-якому місці по хребту, немов перекочуватися під пальцями. Те саме стосується й людини. Якщо шкіра в якомусь місці не відтягується – там проблема, яку треба зняти масажем.
«Якщо до мене звертаються по допомогу, - говорить Анатолій Миколайович, - намагаюся допомогти. Я чую проблеми свого тіла й відчуваю, де «сидить» хвороба в іншій людині. - Користуюся рамочками, людина піднімає руки, і я її тестую, визначаю, де пробій енергетичного поля». Анатолій Миколайович вчить самомасажу, правильного дихання, використовувати власні резерви – всього, що вміє сам.
А масаж горщиками – це казка
Як зазначив пан Анатолій, особливе енергетичне місце на тілі людини – пуп. Сюди виходить 8 важливих. ????Якщо під час народження дитині пуповину неправильно перерізали, в дорослому віці вона може мати проблеми зі здоров’ям.
«Пупок, - каже Анатолій Миколайович, - має бути трішки випнутий, як блюдечко, а не затягнутим усередину. Я над своїм пупком працював дуже багато. Через центр пупка постійно виділяються токсини, це важлива точка, яка впливає на мозковий кровообіг. Через пуп за допомогою масажу горщиком можна позбутися газів у кишківнику, підняти опущені внутрішні органи тощо. Узагалі, масаж глиняними горщиками – це казка».
Для масажу горщиком Анатолій Івашина радить узяти лляну тканину розміром, як серветка, насипати в неї приблизно півсклянки гороху та зав’язати вузлик. Кінець вузлика – це гніт. Людина лежить на спині, ноги зігнуті в колінах під 45 градусів. Перед процедурою бажано трішки промасажувати живіт. Кремом або будь-якою олією змастити горловину горшка, аби він вільно ковзав по тілу. Кінці вузлика змастити спиртом, підпалити й поставити на пупок, а зверху – горщик. Кисень, вигораючи, втягне в середину посудини всі гази (чадний, сірководень), усуне опущення – через пуп усе витягується. Крім того, глина - природний матеріал, який дає людині резонансну частоту здорового дихання. Відчувається легкість.
За словами пана Анатолія, горщик можна прокручувати на ділянках різних органів, але він не радить робити це самому , аби не нашкодити. Ліпше звернутися до знавця цієї справи.
Звук «Хі» - звук серцевої сумки
Дихальна гімнастика, бодіфлекс - це своєрідний ритуал, з якого починає свій день Анатолій Миколайович, бо повітря немає - органи не працюють. «Спочатку мию холодною водою обличчя, - каже він, - опускаю обличчя у воду й розплющую очі, потім обливаю одну руку, другу, одне плече – друге». А далі дихальна гімнастика Стрельникової (методику читайте в газеті «Здоров’я і довголіття» №№ 1-2 за 2018 рік ), доповнена елементами вже самого пана Анатолія. Часте безперервне й поверхневе дихання насичує організм киснем, сприяє гарній циркуляції лімфи.
Одна з улюблених вправ Анатолія Миколайовича - скручування. Стати прямо, зробити вдих, не пересуваючи ніг, повернутися тулубом направо так, аби було видно ліву п’ятку. На видиху сказати: «Хі» – звук серцевої сумки, який позитивно впливає за всіх проблем серця, пов’язаних із нею. Вихідне положення, вдихнути, повернутися вліво так, аби було видно праву п’ятку (стопи не зміщуються), нову на видиху повторити: «Хі». Вправу робити, доки комфортно.
Корисно також поєднувати масаж із правильним диханням: короткий вдих - тривалий видих і пауза. «Це схоже на те, - порівнює пан Анатолій, - коли охолоджуєте щось гаряче: набираєте повітря (вдих) і далі «фу-у-у» (видих довгий), потім пауза. У цьому разі відбувається оптимальне співвідношення вуглекислого газу та кисню - 3:1».
Простукування активує стовбурові клітини
За словами Анатолія Івашини, відповідно до філософії тіла, в ділянці щитоподібної і пара щитоподібної залози осідають образи людини, які стають причиною багатьох хвороб. Цей клубок образ і негативу в горлі пересувається вниз до тимуса (ендокринна залоза, яка відповідає за імунітет людини).
Його можна усувати обертоновим співом, звуком, який немов іде зсередини. Він може бути схожим на глибоке гарчання, диркання тощо. «Також рекомендую співати, - говорить пан Анатолій, - так би мовити, на дві сторони: на видих і на вдих, як колись у дитинстві ми видавали горлові звуки, втягуючи й випускаючи повітря ротом».
«Якось я прочитав, - згадує Анатолій Миколайович, - про простукування, або методику ударно-динамічного масажу. І коли в мене стали дуже боліти ноги, я скористався нею».
Як порадив пан Анатолій, простукування (як і масаж) зручно робити стоячи: тоді всі енергетичні потоки не перекриті. Плескаємо долонею чи кулаком (щоб не боляче, але відчувалися струшування, вібрація) по руці чи нозі, можна починати із зап’ястка лівої руки чи стопи лівої ноги, й так усі ділянки, які дістанете. Корисно плескати чи злегка простукувати кулачком ділянку тимуса.
Простукування чудово робити під супровід дримби, але якщо немає дримби, пан Анатолій радить простукувати під звуки маршу: «Найліпше для цього підходять німецькі та козацькі марші, зокрема, «Запорізький марш», пісня «Гей соколи» тощо. Таке простукування не просто відновлює організм, роботу різних його систем, а й регулює рівень цукру. У кістках є кістковий мозок, який виробляє червоні кров’яні тільця, там же містяться стовбурові клітини. Такий ударно-динамічний масаж їх активує. Я простукую інколи протягом кількох годин».
А для головного мозку, для носоглотки, ділянки третього ока Анатолій Миколайович радить робити вакуумні вправи. Затиснути ніздрі пальцями, набрати ротом повітря й намагатися дихати таким чином, немов надуваємо ніс, вуха ізсередини. Одночасно постукувати пальцями іншої руки перенісся, то втягуючи,то розслабляючи ніздрі. Таке продування носоглотки корисне для вух, для очей і роботи мозку, воно усуває гайморит..
«Я так працюю над своїм диханням, - розповідає пан Анатолій, - так наповнюю себе киснем, що не тону в прісній воді. Можу лежати на спині довго. Тіло стало легким за рахунок простукування та дихання. Крім того, зникає апетит, тож немає проблеми переїдання й усіх його наслідків».
Любов Польова-Саханда.