ІМБИР ПОСИЛИТЬ ВИРОБЛЕННЯ ГОРМОНІВ ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ

Поділитися:
ІМБИР ПОСИЛИТЬ ВИРОБЛЕННЯ ГОРМОНІВ ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ

У мене автоімунний тиреоїдит. Перебуваю під наглядом ендокринолога. Хотілося б докладніше дізнатися про цю хворобу та отримати поради фахівця про природні методи її лікування.

З повагою  Аліна Олександрівна.
м. Старий Самбір.

 
Лист коментує сумський фітотерапевт Любов САЛІЙ.

Автоімунний тиреоїдит - хронічне запалення тканини щитоподібної залози автоімунного генезу, пов’язане з ушкодженням, руйнуванням фолікулів та її фолікулярних клітин. Зазвичай хвороба перебігає безсимптомно й лише зрідка супроводжується збільшенням щитоподібної залози. Унаслідок порушення структури та функції залози може спостерігатися зниження рівня її гормонів. При цьому вона зберігає звичайний розмір чи трохи збільшена. Нерідко відзначається утворення вузлів.
До виникнення автоімунного тиреоїдиту призводять вірусні захворювання, хронічні вогнища інфекції в піднебінних мигдаликах, у придаткових пазухах носа, карієс зубів. А також погана екологія: надмір йоду, хлору, фтору. Тривале вживання ліків, йодовмісних гормонів, на жаль, теж підтримує хворобу.
А ще її провокують радіаційне випромінювання, тривале перебування на сонці, ситуації, що травмують психіку, - образи, розчарування, втрата роботи. Автоімунний тиреоїдит становить 20-30% від числа всіх захворювань щитоподібної залози. Серед жінок він спостерігається в 15-20 разів частіше, ніж серед чоловіків.
Перш за все важливо налагодити повноцінне, збалансоване харчування. Треба вживати в достатній кількості морську рибу з високим вмістом омега-3-кислот, каші, овочі, фрукти, особливо соки. Візьміть сік моркви (150 мл), додайте сік червоних буряків (50 мл) і 1 ст. л. лляної олії. Отриману суміш приймайте 1-2 рази на день протягом 1-2 місяців. Після місячної перерви курс можна повторити.
Дуже важливо, щоб в організм надходила достатня кількість вітаміну С. Адже він є антиоксидантом, зв’язує та виводить надмір вільних радикалів, допомагає боротися з вірусами, бактеріями, підтримує імунітет.
Хворим на автоімунний тиреоїдит слід приймати лікарські рослини, що регулюють функцію щитоподібної залози: вовконіг, собачу кропиву, глід, нетребу. Вироблення гормонів щитоподібної залози, конче потрібних людям з автоімунним тиреоїдитом, активізує імбир. Вживають його у вигляді порошку, по 1 ч. л., запиваючи теплим чаєм чи молоком, 2 рази на день протягом місяця. Через 6 місяців курс доцільно повторити.
Корисний і чистотіл у вигляді соку з трави чи настоянки: траву подрібнити, насипати півбанки, до верху залити 40-градусною горілкою, настояти 2 тижні. Приймати по 10-15 крапель 3 рази на день, розводячи в півсклянки води, за 20 хв до їди протягом 1 місяця.
Можна приготувати лікувальний збір. Узяти по 1 частині трав дроку красильного, буркуну лікарського, хвоща польового, 2 частини квіток гадючника в’язолистого. Столову ложку суміші залити 0,5 л води, кип’ятити ввечері 5 хв. Ніч настояти, вранці процідити. Відвар випити протягом дня за 3 рази. І так щодня 1-2 місяці.
У разі потреби можна звертатися до мене особисто. Контактний телефон запитуйте в редакції газети.