КОРІНЬ СОЛОДКИ. ВІДКРИЙТЕ ДЛЯ СЕБЕ ЧУДОВИЙ ЦІЛЮЩИЙ ЗАСІБ

Поділитися:
КОРІНЬ СОЛОДКИ. ВІДКРИЙТЕ ДЛЯ СЕБЕ ЧУДОВИЙ ЦІЛЮЩИЙ ЗАСІБ

У стародавніх трактатах про медицину солодку вважали одним із головних засобів лікування людського організму від різних хвороб. Із розвитком хімічної фармпромисловості про неї несправедливо забули. І хоча зараз солодку можна придбати практично в кожній аптеці, її цілющі можливості з оздоровлення людини використовують незаслужено мало.
По-перше, вона чинить потужну детоксикаційну дію: виводить з організму всі отрути. Тому її дуже добре застосовувати для очищення організму, а також у разі отруєнь.
По-друге, солодка є дієвим протизапальним засобом. Причому, з вогнищами запалення вона «працює» по-своєму: не пригнічує саме запалення, переводячи його з гострої в хронічну форму, а стимулює захисні механізми, завдяки чому процес одужання відбувається якісніше й швидше.
По-третє, солодка впливає на залози внутрішньої секреції, нормалізує їхню роботу. Наприклад, ця рослина відновлює клітини підшлункової залози, посилює процес вироблення інсуліну, тому дуже корисна для діабетиків. Вельми добре солодка впливає на передміхурову залозу, її застосовують у лікуванні простатиту й аденоми. Також вона помічна в нормалізації функцій щитоподібної залози.
У цієї рослини є й інші переваги. Давньокитайські лікарі стверджували, що коріння солодки зберігає красу та молодість, подовжуючи життя, підвищує опірність організму до хвороб. Вона відчутно знижує кількість холестерину в крові, коригує ендокринну систему, стимулюючи секреторну функцію залоз, зміцнює імунну систему, тонізує, проявляє властивості антидепресанту.
Тому натуропатична медицина має у своєму арсеналі багато цілющих рецептів із цією рослиною. Пропонуємо вашій увазі деякі з них.


Підвищення імунітету, життєвого тонусу, засіб від депресії та безсоння: 1 ст. л. коріння солодки залити 1 склянкою окропу, настояти до охолодження, перецідити, відтиснувши коріння, вживати по 1-2 ст. л. 3-4 рази денно.

Схуднення. Солодка зменшує вироблення шлункового соку, а отже знижує апетит. Крім того, вона активізує обмін речовин. Завдяки цим властивостям, солодка дієва в боротьбі із зайвими кілограмами. Відвар готують так: 1 ч. л. сухого коріння залити 1 склянкою окропу, настояти близько години, перецідити. Пити перед їдою по 1 ст. л.

Бронхіальна астма. 15 г коріння залити 250 мл води, варити 10 хв на слабкому вогні, остудити, перецідити, пити по 1 ст. л. 4 рази на день.

 Зниження рівня холестерину, очищення судин. 1 ст. л. сухого подрібненого коріння солодки залити 0,5 л холодної води, довести до кипіння, кип’ятити протягом 10 хв на слабкому вогні. Настояти 10 хв, відцідити й пити відвар по 2-3 ст. л. 3-4 рази денно після їди.

Бронхіт. Одна з головних підстав для застосування солодки - це бронхолегеневі нездужання осінньо-зимового періоду. Солодка - дуже дієвий відхаркувальний засіб: вона різко збільшує обсяг слизових виділень. А слиз у легенях - це те основне, що видаляє хвороботворні бактерії. Тому солодка вельми помічна від сухого кашлю та на початку застуди. Утім, не менш дієва вона й у разі задавненого кашлю.

Порошок солодки від застуди. Подрібнити в порошок сухе коріння солодки — половину чайної ложки, додати 1 ч. л. меду, ретельно перемішати, вживати такими порціями перед сніданком, обідом і вечерею. Лікуватися до повного одужання. Приймаючи корінь солодки в такий спосіб, можна легко перенести грип.

Пневмонія та бронхопневмонія. Приготувати збір із таких рослин: коріння солодки (25 г), листя мати-й-мачухи (25 г), корінь алтеї лікарської (40 г), плоди фенхеля звичайного (15 г). 25 г суміші (2 ст. л.) залити 400 мл гарячої води, варити на водяній бані 15 хв, після охолодження відцідити. Пити по чверті склянки 4-5 разів на день.

 

Аденома передміхурової залози . 1 ст. л. подрібненого сухого коріння солодки залити 0,5 л окропу, довести до кипіння, зменшити вогонь і варити під кришкою 10 хв. Коли відвар охолоне, перецідити. Вживати по третині склянки тричі на день до їди. Потрібно пролікуватися три тижні, потім зробити двотижневу перерву й повторити лікування. Протягом року слід провести шість таких курсів.

Захворювання органів травного тракту (виразка шлунка, гастрит з підвищеною кислотністю, закрепи), отруєння, артрит. 1 ст. л. подрібненого коріння залити 1 склянкою гарячої води, кип’ятити на водяній бані під кришкою на слабкому вогні протягом 20 хв. Настояти 2 години, відтиснути коріння, перецідити, вживати 5 разів на день по 1 ст. л. відвару.

    
Очищення лімфи. Відомо, що лімфа - це рідина, яка виносить з організму хвороботворні бактерії, віруси, отрути. Але щоб добре виконувати ці функції, лімфа сама має бути чистою.

Чай для очищення лімфи. Цей лікувальний чай позбавить від кашлю, підвищить імунітет, очистить лімфу. 1,5 ч. л. (4,5 г) висушеного коріння солодки залити 150 мл окропу, кип’ятити 10 хв на слабкому вогні. Пити двічі на день по 50 -70 мл після їди. Тривалість курсу - 6 тижнів.

УВАГА! Застосовуючи солодку, не можна перевищувати зазначених доз. Також суворо забороняється перевищувати термін застосування. Максимальний термін застосування для дорослих - 6 тижнів, для дітей - 1 тиждень (дитяча доза: від 1 ч. л. до 1 дес. л. залежно від віку).

Протипоказання. Корінь солодки - це сильнодійний засіб, який бере активну участь у процесах організму, тому слід ознайомитися з протипоказаннями до застосування. Рослина протипоказана вагітним і матерям, що годують груддю, а також дітям віком до трьох років. Дуже обережними із застосуванням солодки слід бути гіпертонікам, бо вона може впливати на тиск у бік підвищення.
Потрібно пам’ятати, що корінь солодки не можна поєднувати з ліками від серцевої недостатності, засобами, що знижують артеріальний тиск і чинять сечогінну дію.