У моєї дитини і в мене тривалий час - лишаї. Надрукуйте, будь ласка, поради фахівця щодо лікування цього захворювання.
З повагою Олена Степанівна.
Івано-Франківська обл.
Лист коментує лікар-дерматолог Ганна ПИЛИПЧУК.
Є дуже багато видів лишаїв, тож давати конкретні рекомендації читачці щодо лікування цієї хвороби в неї і в доньки може лише лікар-дерматолог під час індивідуального прийому. Причини захворювання можуть бути різними, в тому числі й реакція на антибіотики чи інші ліки. Серед найбільш поширених лишаїв у дітей і дорослих є простий, так званий білий лишай, який часто виникає на шкірі обличчя, тілі, волосяній частині голови, майже не турбує свербежем і супроводжується утворенням білих лусочок. Хвороба посилюється в холодну пору року.
Під час лікування простого лишаю не можна використовувати глюкокортикостероїди, не бажано допускати знежирення шкіри, тому не варто користуватися шматковим та синтетичним рідким милом.
Від багатьох видів лишаю, й простого зокрема, народна медицина рекомендує ванни з відваром висівок: 1 кг висівок у мішечку варити в 5 л окропу протягом 30-40 хв. Потім відтиснути й, додавши у відвар 1 ст. л. маслинової олії, вилити у ванну з теплою водою.
Гарні лікувальні результати має й ванна Клеопатри: змішати 1-2 склянки молока з 1-2 ст. л. маслинової олії, суміш розчинити у ванні з водою.
Є ще така ефективна мазь від багатьох форм лишаю: взяти в рівних частинах чистий дьоготь, мідний купорос (перепалити на вогні до білого порошку), жовту сірку. Усе перемішати й перекип’ятити. За відсутності дьогтю можна використати гусячий жир чи іншу жирову основу. І такою маззю змащувати вражені місця, навіть екземи «піддаються» цим лікам.
Дуже ефективне вживання в цьому разі, як і за псоріазу, діатезу в дітей, екземи, настою трави череди: 4-5 ст. л. трави настояти ніч в 1 л окропу. Приймати по 0,5 склянки 3-5 разів на день. Дітям - 6 г на 1 л окропу, й пити по 1 ст. л. 4 рази на день, можна додавати мед до смаку.