Для реабілітолога, травниці з Тернопільщини Наталі Чугалінської позбавляти людей болю, повертати їм здоров’я – звична справа. Спочатку вона допомагала хворим як медсестра з фізіотерапії і реабілітолог, використовуючи класичний масаж, якому вчилася. Потім, захопившись фітотерапією та банковим масажем, розширила можливості своєї оздоровлювальної практики.
Завдання – зняти напруження й вивільнити нерви
Вправні пальці Наталі Чугалінської глибоко, немов наскрізь, масажували Світлані болісну ділянку спини: з-під лопатки й аж до грудей. А вже через 10-15 хвилин вона могла розправити плечі й дихнути на повні груди, легко та без болю.
А пані Наталя, продовжуючи масаж, пояснювала, що так проявився кардіоневроз. «На тлі стресу в цій ділянці спини, – розповідає вона, - відбувається спазм м’язів. Він стискає нерви, які йдуть звідси попід лопатками, між ребрами до сонячного сплетення, яке також потрапляє в стан стресу. Це важливий енергетичний центр, який відповідає за роботу внутрішніх органів. У людини внаслідок неврозу можуть з’явитися проблеми з диханням, з травним трактом, розвитися виразка шлунка. Їжа, яка потрапляє в шлунок, немов падає за драбинку й не перетравлюється, адже через порушення іннервації не передається команда щодо виділення шлункового соку та травлення».
Завдяки масажу, банкам розтягується хребет, вивільнюються затиснені нерви й відновлюється робота травного тракту тощо. А щоб оздоровчий ефект був повніший, пані Наталя радить пити трав’яні заспокійливі чаї. Наприклад, такий збір: собача кропива, чебрець, парило, звіробій, верес – беруть усе в рівних пропорціях. Одну столову ложку збору залити 1 л окропу, настояти як чай і пити між прийомами їжі, ліпше в другій половині дня. Можна готувати й моночаї з однієї рослини, п’ють за потреби, зазвичай за 2-3 тижні досягається загальнозміцнювальний і заспокійливий ефект.
Банки «витягнуть» хвороби з тіла
Практично кожний оздоровчий масаж Наталі Чугалінської не обходиться без банок. Причому банки різні: від звичних медичних скляних - до невеличких керамічних банячків. Наталя Юріївна ставить банки не лише на спину, а й на живіт, на інші частини тіла – залежно від того, де причаїлася хвороба. «Я промасажувала людину, - говорить жінка, - відчула пальцями, де є спазм, і знаю, куди треба поставити банку».
Пані Наталя переконана, що банки можуть «витягти» багато різних хвороб. Зокрема, банковий масаж можна застосовувати в разі застійних явищ, неврозів, артрозів, подагри й навіть за варикозу.
Наприклад, людям із подагрою Наталя Чугалінська спочатку робить загальний масаж, починаючи від стоп і закінчуючи головою, знімаючи спазми, полегшуючи виведення солей. Подагра – загальне захворювання, порушення обміну речовин, водно-сольового балансу. Тому, крім оздоровчого масажу, Наталя Юріївна рекомендує багато пити, зокрема, трав’яні чаї, безсольову дієту та часте харчування малими порціями.
А ще пані Наталя каже, що в багатьох випадках під час банкового масажу застосовує свою мазь на основі червоного пекучого перцю. Вона точково наносить цю мазь, зверху ставить банку, й відбувається потужне оздоровче прогрівання хворого місця.
Банки Наталя Юріївна ставить тільки теплі, аби не було стресу для тіла. «З одного боку, ми маємо гарно прогріти хворе місце, й при цьому судини розширюються, - пояснює жінка, - а коли ставимо холодну скляну банку – відбувається протилежний ефект: судини стискаються». Тому у своєму робочому кабінеті пані Наталя тримає баночки в теплі на спеціальній плиті.
Цілюща сила трав зі святих місць
Для оздоровлення своїх пацієнтів Наталя Чугалінська до масажу додає ще й лікарські рослини. Вона збирає їх сама зі своєю родиною, готує збори, порошки, мазі, які є важливою складовою успішного оздоровлення. Ефективність рослинних препаратів зі свого фітоарсеналу пані Наталя пояснює: «Трави ж зібрані в особливих, святих, місцях. Біля Почаєва, на Даниловій горі, в лісі, де стоїть старовинна церква. Крім своєї природної сили, вони ввібрали ще й силу молитов, тому така в них потужна цілюща дія», - переконана жінка.
Серед її зборів є й спеціальний, так званий жіночий, і протизапальний (якраз саме час його пити), і заспокійливий, і порошки різних трав, і бджолиний підмор, варення із соснових шишок тощо.
Любить пані Наталя рекомендувати звіробій, парило, буркун лікарський (донник – рос.). Останньому особлива честь: це старовинна козацька трава, яку успішно застосовували на Січі. Вона просто незамінна для чищення організму, й судин зокрема, чудово виводить токсини.
1 ч. л. трави залити 1 склянкою окропу, настояти 20 хв, вживати по 1/3 склянки 3 рази на день протягом 2 тижнів.
Важливим елементом оздоровлення, під час масажу зокрема, є авторські мазі Наталі Чугалінської. «Так, коли уражений хребет, за остеохондрозу, за відкладення солей, - розповідає вона, – я використовую мазь із травою мокрецю, який розчиняє солі та сприяє їх виведенню».
А от такий популярний живокіст у цьому разі не підходить, вважає пані Наталя, бо трава сприяє гоєнню, тобто стягненню, зростанню ушкоджених поверхонь. Тому її варто застосовувати, наприклад, під час травмування, переломів кісток, забиття, розтягнення зв’язок, а за остеохондрозів, артрозів – живокіст лиш зашкодить.
До речі, свіжу траву мокрецю добре прикладати до хворих колін, на груди жінкам – за мастопатії тощо, але при цьому холодної пори року з таким компресом на вулицю не виходити.
«Я не гарантую, - каже пані Наталя, - що мокрець вилікує хворі суглоби чи остеохондроз. Але він стовідсотково полегшить стан».
Гельмінти втікають – здоров’я повертається
Доведено, що багато хвороб спричинене засиллям різноманітних паразитів в організмі, тому до процесу оздоровлення Наталя Чугалінська ввела антипаразитарну програму.
Ця програма, за словами пані Наталі, дуже ефективна, особливо якщо дотримуватися всіх рекомендацій. Вона розрахована на 21 день. Уранці спочатку треба випити склянку води (бажано джерельної, очищеної чи відстояної з кремнієм, бурштином, імбиром чи глиною).
Потім через 30 хвилин прийняти порошок «трійчатки» (гвоздика, пижмо та полин): третину чайної ложки розсмоктати в роті. Якщо важко ковтнути – можна запити невеликою кількістю води. Діткам дають удвічі меншу дозу, змішавши з невеликою кількістю меду чи варення.
Ослабленим людям, після прийому антибіотиків для відновлення мікрофлори кишечнику та підвищення імунітету Наталя Чугалінська радить вживати настоянку бджолиного підмору. Дорослим – по 1 ст. л. 2-3 рази на день до їди, а діткам – по 1 ч. л. 1-2 рази також до їди.
Для того аби запобігти інтоксикації організму від загиблих паразитів, на сніданок Наталя Юріївна рекомендує їсти шрот (борошно) з насіння льону, яке буде своєрідною мітлою для кишечнику. Ліпше готувати щоразу свіжий шрот, аби корисні олії, й зокрема омега-3, не встигли окиснитися. Клітковина льону очищує кишечник і активізує діяльність організму в цілому. Лляну кашку готують із 2-4 ст. л. шроту, заливаючи його йогуртом, молоком. Можна додавати сухофрукти чи свіжі фрукти за смаком.
На ніч реабілітолог-травознай радить ковтати, не розжовуючи, очищений часник, який має потужну протипаразитарну дію.
Починають з 1 зубка й доводять до 6. Запивати можна настоєм із квітів безсмертнику (цмин пісковий): кілька суцвіть заварити як чай 100 мл окропу.
Під час виконання антипаразитарної програми протягом дня корисно пити очисний збір, куди входять парило, гадючник, верес, материнка тощо. Одну столову ложку збору заварити 1 л окропу, настояти 10-15 хв.
Цей настій сприятиме нормалізації обмінних процесів. До речі, очищення організму треба починати на Убутний Місяць.
Любов Польова-Саханда,
«Здоров’я і довголіття».9