НАСТІЙ ЛЬОНКУ, ПЛОДИ ЧОРНИЦІ ТА ДІЄТА ПОМІЧНІ ЗА МЕТЕОРИЗМУ

Поділитися:
НАСТІЙ ЛЬОНКУ, ПЛОДИ ЧОРНИЦІ ТА ДІЄТА ПОМІЧНІ ЗА МЕТЕОРИЗМУ

Я ветеран двох воєн, практично здоровий чоловік, але останніми роками страждаю від захворювання травного тракту, зокрема постійного газоутворення. Хоч що з’їм, здуває живіт, що спричиняє муки. Порадьте, будь ласка, що робити.
З повагою Іларіон Дмитрович.
Черкаська обл.

Лист коментує лікар, фітотерапевт В’ячеслав ВАРНАВСЬКИЙ.

Рекомендую читачу спробувати такі рослинні препарати, помічні від метеоризму (здуття шлунка). Настій льонку звичайного: 1 ч. л. трави заварити склянкою окропу як чай, настояти 3-5 хв. Випити протягом дня.
У разі скупчення газів у кишечнику приготуйте таку суміш: кмин (1 частина), корінь валеріани лікарської (4 ч.), квіти ромашки (6 ч.). Одну столову ложку суміші залити склянкою окропу, настояти 30 хв. Процідити. Пити по склянці вранці й увечері. Також помічною є суміш плодів чорниці та черемхи (можна придбати в аптеці). Змішати плоди у співвідношенні 2:3. Залити суміш холодною водою (1:10), довести до кипіння й витримати на слабкому вогні 2-3 хв. Настояти 30 хв. Процідити. Приймати по 0,5 склянки тричі на день Суміш полегшує відходження газів, а також є гарним протизапальним засобом за різних кишкових розладів.
Крім того, рекомендую читачу перейти на роздільне харчування малими порціями, зменшити у своєму раціоні споживання хліба, особливо свіжого, а можна тимчасово відмовитися від випічки взагалі. Ліпше інколи з’їсти трішки сухарів. Також не бажано вживати овочі в сирому вигляді, їх ліпше їсти тушкованими, запеченими, вареними, тоді вони не подразнюють слизову оболонку кишечника й шлунка. Варто утриматися від вживання бобових, квасолі, гороху. Також кілька разів на день (керуючись відчуттями) можна робити легенький масаж живота за годинниковою стрілкою.

передплата