НАУКА ТИБЕТСЬКИХ ЛАМ ПРО ЗДОРОВ'Я

Поділитися:

Koschevaya_smallНещодавно мені втретє пощастило побувати на навчанні-семінарі в тибетських лам в одному з тибетських монастирів. Він розташований на висоті 3500 метрів над рівнем моря. І дістатися до нього можна лише пішки. Дорога не легка, але знання, які дають ченці, варті того, щоб докласти зусиль для їх отримання. Вони не мають ні дороговартісної діагностичної апаратури, ні фармацевтичних фабрик, але практично безпомилково встановлюють діагноз у хворої людини, дають дуже доречні поради щодо харчування, способу життя, потрібних внутрішніх змін, а також готують високоефективні ліки на основі трав, смоли дерев, грибів, які ростуть високо в горах. Тож ті, кому вдалося потрапити на прийом до лам, вважають, що їм дуже пощастило, адже ті далеко не завжди приймають відвідувачів. Дуже багато часу (інколи тижні й місяці) вони проводять у молитвах та медитаціях, спрямованих на внутрішнє вдосконалення, пізнання світу.

МІСІЯ ЛЮДИНИ – ТВОРИТИ ДОБРО

Один із найпоширеніших діагностичних методів, за допомогою яких тибетські ченці обстежують людину, – це пульсова діагностика. За нею вони визначають все: починаючи від духовності людини, її життєвого призначення, характеру й закінчуючи станом кожного внутрішнього органа, хворобами, що розвинулися в тілі. Треба зазначити, що лами надають значення всім аспектам існування пацієнта. Вважають, що хвороби зароджуються в тілі через нерозвинену свідомість. Бо люди 80% своїх життєвих ресурсів витрачають на задоволення матеріально-споживацьких потреб, а лише 20% - на духовний розвиток. За цим тягнуться й інші перекоси нашого буття. Зокрема, за твердженням лам, ми їмо більше, ніж нам потрібно, у 8-10 разів. Це один з вагомих чинників збоїв у функціонуванні організму. Кожна людина приходить на Землю зі своєю місією, - розповідають тибетські лами. У кожного вона індивідуальна, але обов’язково передбачає нести у світ добро й допомагати ближнім. Навіть найменше зло найменшій істоті спричинює деформацію долі. Часто якщо людина помирає раптово, вона виконала свою місію. А ще забирають душі тих людей, які вже не можуть удосконалюватися й не прагнуть цього, а лише набирають негативу, тим самим обтяжуючи свою долю й долю всього роду (дітей, онуків, правнуків) та людей, з якими пов’язані професійно та іншим чином.

МОЛИТВА Й МЕДИТАЦІЯ ДОПОМОЖУТЬ ПЕРЕПРОГРАМУВАТИ СВОЄ ЖИТТЯ

NK0107Саме тому лами навчаючи нас, лікарів та фахівців, які причетні до сфери здоров’я, багато часу приділили медитації. Це практика розслаблення тіла й просвітлення свідомості. Такі процеси надзвичайно важливі. Вони дають змогу людині перепрограмувати своє життя, досягнути гармонії, відновити здоров’я. Цей метод є основоположним для досягнення позитивних змін і у своєму власному житті, і в житті наших дітей. Тибетські лами вчили нас, що починати медитацію потрібно з молитов. Вони вважають, що кожна людина має знати хоча б 100 молитов напам’ять. Читаючи священні тексти, ми входимо в певний стан, у якому можемо творити свої власні дива. Після налаштування за допомогою молитов, потрібно подумки поринути у своє дитинство, приміром, згадати якийсь епізод, коли ви почувалися радісним і щасливим. І побути в цьому стані певний період. У цей час у нашому організмі почнуться процеси омолодження, відтворення «пам’яті» внутрішніх органів і систем про молодість і здоров’я. Вони будуть перелаштовуватися на здорове функціонування, відбудуться й зовнішні зміни: розгладжуватимуться зморшки, шкіра набуватиме свіжого відтінку. У цьому стані щасливої дитини можна творити своє майбутнє. Для цього потрібно з позиції дитини подумки посилати собі, дорослому, любов, здоров’я, благополуччя, матеріальний достаток. Якщо це робити регулярно, хоча б по 10-15 хвилин 1-2 рази на день, обов’язково почнуться бажані зміни. Так само ми можемо й повинні працювати зі своїми дітьми. Уявляти їх маленькими (навіть якщо вони вже виросли), щасливими хлопчиками чи дівчатками і наповнювати й посилати їм любов та все найкраще, чого для них бажаємо. Тоді вони будуть здоровими й успішними людьми.

З ЧОГО ПОЧИНАЄТЬСЯ ЛІКУВАННЯ ТІЛА

Звісно, мало кому вдається прожити без помилок і хвороб. І тут на допомогу людині мають прийти лікарі. Навчити психологічному відновленню, а також надати допомогу тілу. Тибетські лами вчили нас, що всі хвороби потрібно починати лікувати з хребта. Адже всі внутрішні органи пов’язані з певним сегментом хребта. І найменші порушення в стовбурі життя спричин Я також у цьому неодноразово переконувалася у своїй лікарській практиці. Приміром, до мене на консультацію звернулася жінка середнього віку. У неї час від часу виникав біль у ділянці печінки. «Буває, що зігнуся, а розігнутися не можу, в боку щось дуже коле», - скаржилася вона. Ультразвукове дослідження показало, що в жовчному міхурі утворилися два маленьких камінчики. Хірург призначив операцію з приводу видалення жовчного міхура. Однак я засумнівалася, що причиною страждань жінки є камінці в жовчному міхурі. Вони, як показало УЗД, були зовсім маленькими, крім того, не затверділими, а м’якими, як пластилін. Крім того, я помітила, що в пацієнтки є порушення в хребті, саме в тих сегментах, які пов’язані з печінкою та жовчним міхуром. Після корекції хребта біль у правому боці минув. Операція ж із видалення жовчного міхура не могла розв’язати цю проблему, бо не усували її причини. Ще один випадок. Пацієнтка з Бородянки прийшла до мене зі скаргами на серцеві напади. Тим часом показники електрокардіограми в неї були в нормі. А ось про стан хребта цього не можна було сказати: я побачила порушення в грудному відділі хребта. Відомо, що грудний радикуліт під час загострення дає симптоматику, схожу на серцевий біль. І справді, коли ми усунули за допомогою голкотерапії порушення в хребті, «серцеві симптоми» в жінки минули.

ПРИРОДНІ ЗАСОБИ – ЕФЕКТИВНІ Й БЕЗПЕЧНІ

Тибетські лами застосовують у своїй роботі лише природні методи лікування. Зокрема, це вплив на точки акупунктури голками та іншими інструментами. А також різноманітні фітозбори, трав’яні розчини для ін’єкційного введення, мазі на основі смол дерев тощо. Вони готуються за стародавніми рецептами і є дуже ефективними: сприяють розсмоктуванню міжхребцевих гриж, спайок, допомагають за гінекологічних хвороб, зокрема безплідності, хронічних захворювань органів дихання тощо. Ченці не дозволяють рекламувати чи продавати свої засоби, а лише застосовувати для допомоги хворим. Я привезла з Тибету деякі з цих препаратів. І мені було дуже приємно, коли перед новим роком дві мої пацієнтки зробили мені подарунок: зателефонували з радісним повідомленням про вагітність. Обидві тривалий час не могли зачати дитину, хоча медичні обстеження не показували якихось відхилень в їхньому здоров’ї. Однак за певними зовнішніми ознаками можна було зробити висновок про деякі порушення в організмі. Приміром, в однієї з них, ще зовсім молодої жінки, почав рости великий живіт, що свідчило про гормональний збій. У лікуванні цих пацієнток я застосувала метод тибетських лам: на акупунктурні точки, пов’язані з жіночими органами, наносяться крапельки спеціальної суміші смол, а потім ставляться голки. Він виявився швидкодієвим.

ЛІКУВАННЯ БЕЗРЕЗУЛЬТАТИВНЕ? УТОЧНЮЙТЕ ДІАГНОЗ

Якщо лікування не допомагає, це означає. що пацієнту неправильно поставили діагноз, - кажуть тибетські лами. Приміром, у жіночому організмі дуже багато хвороб пов’язані з неполадками в гормональній системі. Скажімо, в клімактеричному періоді, коли матка починає виробляти меншу кількість гормонів, в організмі уповільнюється обмін речовин, що позначається на роботі різних внутрішніх систем. Саме з цим часто пов’язані проблеми з колінними суглобами. Однак у багатьох випадках лікування спрямовують лише на суглоби, не зважаючи на гормональне тло. У цьому разі можна досягнути лише тимчасового результату. Інший приклад. Один з пацієнтів звернувся з приводу затяжного кашлю та задишки, яких він ніяк не міг позбутися. Під час огляду я звернула увагу на можливі серцеві порушення. Але він заперечив: «Серце мене не турбує». Я наполягла на потребі зробити електрокардіограму, яка й підтвердила мої підозри. Саме серцева недостатність була причиною збою в роботі органів дихання. Почали лікувати серце, стало значно краще з легенями. Дізналася я на Тибеті й багато інших важливих речей щодо збереження та відновлення здоров’я людини. Із задоволенням поділюся ними з читачами газети в наступних публікаціях. Бо вважаю, що поєднання сучасних методів зі стародавньою мудрістю виводить медицину на значно вищий якісний рівень.

Поради здоров’я від Валентини Кошової

- Скільки років набував хворобу, скільки років лікуй її. Дуже важливо не покинути розпочате лікування на середині шляху. Наполегливість і терпіння будуть винагороджені гарним самопочуттям. - У всьому дотримуйся помірності. Навіть найкорисніші ліки можуть стати шкідливими, якщо ними зловживати. Інколи до мене звертаються пацієнти зі скаргами на судоми в литкових м’язах. Під час розмови з’ясовується, що вони місяцями п’ють відвар шипшини. Безсумнівно, він є корисним, бо насичує організм вітаміном С та іншими корисними речовинами. Але слід знати, що він виводить з організму калій, потрібний м’язам. Ось тому й з’являються судоми. Крім того, це може позначитися на роботі найбільшого м’яза людського організму - серці. Тому я раджу пити відвар шипшини курсами – по 2-3 тижні. Потім замінити його іншим напоєм, приміром узваром. І не треба робити настій занадто концентрованим, настоюючи багато годин у термосі. Можна скористатися таким рецептом: 2-3 ст. л. плодів шипшини залити 1 л води, прокип’ятити 3 хв, настояти 5 хв, пити як чай протягом дня. - Позбувайся ліні. Вона є причиною виникнення багатьох хвороб. Знайдіть кілька хвилин протягом дня, щоб зробити масаж для хребта: підійти до одвірка й потертися об нього спиною. - Активізуйте акупунктурні точки. Це можна зробити за допомогою голчастих килимків-аплікаторів. Проснувшись, поставте на нього на кілька хвилин стопи. Це слід робити й під час перегляду телепередач, роботи за комп’ютером тощо. - Двічі на тиждень робіть очисні ножні ванни – содо-сольові (на відро води додати півпачки солі, пісклянки харчової соди, 15-20 крапель йоду) та оцтово-сольові (на відро води півпачки солі та склянку оцту), чергуючи їх. Це швидкий і дієвий засіб детоксикації. Крім того, має протизапальну й протигрибкову дію, поліпшує стан вен за варикозного розширення, стан суглобів, через акупунктурні точки на стопах активізує весь організм. Ця процедура має тривати 30 хвилин. Щоб підтримувати потрібну температуру, поруч поставте чайник з окропом, доливайте його, коли вода починає охолоджуватися. - Боріться з грибковими ураженнями. Вони шкідливо впливають на весь організм. З цією метою слід набрати в шприц без голки оцет або перекис водню й добре з усіх боків змочити ніготь (навіть під нігтьовою пластиною). Коли він висохне, намастіть йодом і лягайте спати. Повторіть процедуру кілька разів. Ефект обов’язково буде. - Позбувайтеся зайвих кілограмів, вони додають проблем зі здоров’ям та погіршують зовнішній вигляд. Східна медицина радить для нормалізації маси тіла зранку натще випивати склянку добре теплої води. Що стосується харчування, то краще їсти частіше й маленькими порціями. Один прийом їжі можна замінити вживанням сухого рису. Приміром, зранку з’їсти 1 ст. л. сухого рису, ретельно пережовуючи його, й запити водою. Таким чином ви не лише будете худнути, а й звільнятиметеся від шлаків. Посилити очисні процеси можна за допомогою магнезії: 25 г порошку розвести в 0,5-1 л води, поступово випити маленькими ковтками. Трішки походити, виконуючи легкі вправи (піднімати руки догори, робити рухи животом тощо), щоб вода з магнезією проникли в кишечник і добре очистили його. Під впливом магнезії почне скорочуватися й жовчний міхур, виводячи застояну жовч. Через 1 годину можна з’їсти сухого рису або маленького сухарика з несолодким чаєм. На обід і вечерю бажано вживати страви з великою кількістю овочів та фруктів. - Пийте чисту й структуровану воду. Якщо її ніде взяти, готуйте самі: спочатку заморозьте, а потім розморозьте. - Бережіться грипу та гострих вірусних захворювань. У цьому допоможе лимонно-часниковий засіб: подрібнити й змішати 1 лимон та невелику голівку часнику, вживати по 1 ч. л. після їди 2 рази на день. Якщо для когось цей засіб є різким, можна додати до суміші 1 ст. л. маслинової олії й 1 чайну чи столову ложку цукру. Для захисту дихальних шляхів, через які найчастіше відбувається проникнення вірусу в організм, можна приготувати такий засіб: 1 маленьку голівку часнику залити 100 мл маслинової олії, настояти 1 добу, змащувати ніздрі (можна навіть дітям) та приймати всередину по 0,5 ч. л. перед виходом у людні місця. - 1-2 рази на тиждень робіть розвантажувальні дні за допомогою голодування: один день голодуйте на воді, в інший – дотримуйтеся сухого голодування.

Валентина КОШОВА, лікар-невролог, рефлексотерапевт.