ПІДВИЩЕНИЙ ЦУКОР В КРОВІ ЛІКУЄТЬСЯ ДІЄТОЮ І ТРАВАМИ

Поділитися:
ПІДВИЩЕНИЙ ЦУКОР В КРОВІ ЛІКУЄТЬСЯ ДІЄТОЮ І ТРАВАМИ

Нормалізація рівня цукру починається з дієти

Спочатку про саме захворювання. Почну з того, що цукровий діабет сьогодні впевнено посідає одну з провідних позицій після серцево-судинних та онкологічних захворювань і, на жаль, з кожним роком молодшає. У чому суть захворювання? У повній чи відносній нестачі гормону підшлункової залози — інсуліну. Унаслідок цього підвищується рівень цукру в крові й виникають порушення енергетичного обміну, причому, іноді дуже значні.
Цукровий діабет буває двох типів — інсулінозалежний, який частіше спостерігається в дітей та молоді й лікується інсуліном, та інсулінонезалежний, який переважно буває в людей старших за 40 років і лікується дієтою чи прийомом антидіабетичних таблеток. І хоча схильність до цукрового діабету передається в спадок, виникнення хвороби залежить і від багатьох інших чинників. Так, сприяють діабету надмірна маса тіла, тривалий стрес, вірусні інфекції, автоімунні порушення й навіть деякі ліки. До речі, в молодих цукровий діабет найчастіше буває вірусного походження. Прислухайтеся до себе: сухість у роті, спрага, часте сечовипускання, підвищений апетит, погіршення зору, шкірний свербіж, головний біль, порушення чутливості — ось вони, провісники цієї недуги.
Якщо ж діагноз підтвердився, то починати доведеться з дієти. Без її дотримання інше лікування буде неефективним. Що потрібно? Перш за все — обмежити вживання цукру та жирів і одночасно збільшити частку сирих фруктів і овочів. І головне — вживати якомога більше продуктів, багатих вітамінами групи В, оскільки вони сприяють утворенню гормону інсуліну. Найбільше його в кислому молоці, дріжджах, паростках пшениці, висівках, цілісних зернах.
А ще харчовий раціон неодмінно має бути наповнений мікроелементами сірки й нікелю. Ними багаті: капуста, хрін, часник, цибуля, редис, ріпа, спаржа, крес-салат, гарбузи, морква, стручки бобів, аґрус, сливи, інжир, мигдаль, огірки, суниці, яєчний жовток, салат-латук, буряки, горіхи й кисломолочні продукти. Здатність збільшувати утворення інсуліну має також цинк, який у великій кількості міститься в буряках, пророщеній пшениці та висівках.
До речі, не варто нехтувати фізичним навантаженням. Послаблюють тиск хвороби й додають сили нескладні вправи для підвищення життєвого тонусу, а також плавання в басейні та прогулянки пішки на свіжому повітрі.

Траволікування допомагає нормалізувати рівень цукру в крові

І, звісно ж, хороший ефект під час лікування цукрового діабету дають лікарські рослини та збори з них. По суті, фітотерапія початкових форм цієї недуги разом із дієтою є основною. А ось для лікування цукрового діабету середньої тяжкості та тяжкого — лікарські рослини застосовуються як допоміжні засоби з розрахунком на можливе зниження дози медикаментів. Найбільшою здатністю знижувати рівень цукру в крові володіють: брусниця, галега, суниці лісові, золототисячник, лавр благородний, лопух, горіхи волоські, бруньки бузку, софора, чорниці, шовковиці, шипшина.
Досить популярним вважається збір трав від цукрового діабету, що складається з трави галеги, листя кропиви, стулок стручків квасолі й кореня кульбаби, взятих порівну: 8 г подрібненого на порошок збору залити 350 мл окропу, кип’ятити 10 хв, Настояти в теплі 1,5 години й процідити. А потім приймати по третині склянки чотири рази на день у теплому вигляді за 10 хв до їди.
А один із кращих засобів лікування цукрового діабету в народній медицині — чай ​​із стулок стручків бобових. Корисний діабетикам і такий рецепт ранкового коктейлю: 1 ст. л. гречаних крупів перемолоти в кавомолці, всипати отриманий порошок у склянку кефіру, ретельно перемішати й усе випити.

«Корінь ману» — основа цілющого збору

Використовуючи напрацювання вітчизняної та зарубіжної фітотерапії і свій багаторічний досвід, ми розробили й успішно застосовуємо на практиці лікувально-оздоровчий збір трав від цукрового діабету. У його складі такі рослини, як добре відомий корінь оману, що посідає одну з чільних позицій у зборі, по праву належить до найважливіших лікувальних засобів народної медицини багатьох країн світу. Так, у Тибеті його величають «корінь Ману» і ставлять на перше місце в лікуванні травами. Здавна міцно прописалася ця рослина і в Україні. Про популярність і дивовижні властивості оману складено безліч легенд і розповідей.
І це цілком виправдано. Адже його біохімічний склад — справжнє джерело здоров’я! Коріння й кореневища рослини містять понад 40% органічного полісахариду інуліну — за своєю дією схожого на гормон підшлункової залози інсулін. Цілющою силою його наповнюють такі біологічно активні речовини, як сапоніни, смоли, слизи й гіркоти, алкалоїди, жирні та ефірні олії, макро- й мікроелементи. Звідси і його різнобічні характеристики: протизапальний, протимікробний, жовчогінний, сечогінний та відхаркувальний засіб.
Значний лікувальний ефект збору забезпечує й бобівник трилистий, який є його невід’ємною складовою частиною. Недарма його називають поліським женьшенем. Адже бобівник теж наповнює силою виснажений хворобою організм: активізує кровотворення, поліпшує апетит, нормалізує секреторну функцію травного тракту, очищає печінку, заспокоює нервову систему, зміцнює імунітет.
А ще до важливих складових цілющого збору належить і всім відомий овес посівний. Так-так, звичайний овес! Не вірите? А  тим часом, разом із цукрознижувальною дією ця лікарська рослина зміцнює та тонізує організм, поліпшує обмін речовин, має протизапальну, жовчогінну, сечогінну, обволікальну й заспокійливу дію.

фітотерапія доповнює медикаментозне лікування
За кілька років застосування збору можна упевнено говорити про хороші результати. Наприклад, справжнім шоком для 56-річної сумчанки став діагноз «цукровий діабет, який починається», після того як їй через жовчнокам’яну хворобу видалили жовчний міхур. Який починається — це означає, що можна спробувати лікуватися й без медикаментів, тобто травами. Утішно було бачити, що наш цілющий збір виправдав її надії: після проведеного курсу лікування ознаки хвороби зникли! Але цукровий діабет підступний. А тому ось уже кілька років поспіль вона двічі на рік — навесні та восени — з метою профілактики проводить лікування збором трав, який нормалізує рівень цукру в крові.
Наостанок хочу сказати, що не тільки ми, а й наші пацієнти переконані, що нехтувати та скептично ставитися до засобів народної медицини й, зокрема фітотерапії, навіть на сучасному рівні розвитку фармації не варто. Вона допомагає нормалізувати показники організму, а в разі складніших проявів недуги — знижувати дози застосовуваних медикаментів, призупиняти наступ серйозних ускладнень і головне — відкриває шлях до активного життя.

Любов САЛІЙ,
фітотерапевт,
оздоровчий центр «Дивосил».
м. Суми.