ПРО МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ГАНГРЕНИ НИЖНІХ КІНЦІВОК (ОБЛІТЕРУЮЧОГО ЕНДАРТЕРІЇТУ ТА АТЕРОСКЛЕРОЗУ)

Поділитися:
ПРО МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ГАНГРЕНИ НИЖНІХ КІНЦІВОК (облітеруючого ендартеріїту та атеросклерозу)

Переконливо прошу вас написати в газеті, якими способами ще можна лікувати таку страшну хворобу, як гангрена. З повагою інвалід війни Марія Прокофіївна. м. Черкаси.

УДОСКОНАЛИТИ ХАРЧУВАННЯ - ПЕРШИЙ КРОК ДО ОЗДОРОВЛЕННЯ

Життя прекрасне, якщо ти фізично й емоційно здоровий - шукай свою систему оздоровлення! Значно скороти вживання солі. Сіль - це тільки штучний натрій, тобто продукт, не потрібний організму, у той же час це натуральна отрута, яка містить хлор. Менше вживай цукру - це рафінований продукт, який пройшов хімічну обробку. Збільш у раціоні кількість овочів і фруктів. Ось перший крок до оздоровлення. Організм обов’язково відповість поліпшенням здоров’я. Удоскональ своє харчування принципово. Воно залежить від групи крові. І своєю чергою - стан кровоносної системи залежить від раціону харчування. Тому - вивчи систему харчування за групою крові. Це зовсім просто! І ти зрозумієш, що людині з першою групою крові, наприклад, їсти телятину не тільки смачно, а й корисно. У той же час для людей, які належать до другої групи крові, така їжа - небезпечна процедура, а борошняна страва - цілком підходящий продукт, і немає потреби його уникати.

ДІЄТА НА ПЕРІОД ЛІКУВАННЯ

Уживати якнайбільше гречаних і вівсяних круп; рибу - свіжу, варену; м’ясо біле (індичку, кролика, курку); хліб житній, білі сухарі, сир, сметану; по можливості: свіжі огірки, помідори, полуниці, кавуни, дині; за підвищеного тиску - червоні буряки, редьку; за водянки й набряків - гарбузи в будь-якому вигляді; капусту свіжу регулярно. Їжа має бути без солі й готуватися на соняшниковій нерафінованій олії. На другому курсі лікування, залежно від стану здоров’я, дієта може бути розширена, дозволяється вживання солі, але не більш як 15 г на добу.

ДОПОМОЖУТЬ ТРАВИ РІДНОЇ ЗЕМЛІ

Налаштуйся на лікування без медикаментів, спрямоване на відновлення певного органа, чиї функції перестали відповідати нормі. І не сподівайся на застосування лікарських препаратів, наприклад, з Китаю або іншої далекої від тебе місцевості. До них наш організм не зможе адаптуватися: для цього потрібні сотні років. Від різних хвороб по-справжньому допоможуть лікарські рослини, але тільки ті, які ростуть поруч із тобою, - трави рідної землі. Для відновлення функцій артерій я використовую порошки з трав і розтирання.

ПОЧАТОК ЛІКУВАННЯ - З ОЧИЩЕННЯ ВІД ХОЛЕСТЕРИНУ

Мені бачиться єдиний правильний шлях розв’язання проблеми втраченої функції організму - це комплексний підхід до відновлення нормальної діяльності. Робота з пацієнтом починається з очищення кровоносної системи від надлишку холестерину, тромбів. Керуюся при цьому принципом, що захворюваність - ознака слабкості організму. На облітеруючий ендартеріїт і атеросклероз хворіють тисячі людей, особливо чоловіків. Офіційна медицина безуспішно намагається перемогти цю недугу. Хоча способи лікування її відомі ще з часів Гіппократа.

Отже, пропоную рецепт, за допомогою якого повернуто здоров’я сотням пацієнтів із гангреною нижніх кінцівок. Візьміть в однаковій пропорції: трави астрагалу шерстистоквіткового, барвінку малого, звіробою звичайного, материнки, кропиви дводомної; листя молодої (травневої) берези бородавчастої й омели фруктової; квіти глоду й безсмертнику. Усе подрібніть на порошок. Зберігайте рослинний збір (рекомендації тибетської медицини) в паперових пакетах. Збір готують по годинах і приймають строго циклічно, в цьому один із простих секретів лікувального впливу. Першого дня. В емальованому посуді перекип’ятити 5 склянок води. Усипати в киплячу воду 1 ст. л. суміші трав. Настояти 12 годин. Уранці, за 15 хв до сніданку, випити одну склянку трав’яного настою, потім одну склянку за 15 хв до обіду й так само одну склянку до вечері. Дві склянки суміші, що залишилася, випити між сніданком, обідом і вечерею або вночі. Другого й третього дня. Усе робити точно так само, як і першого дня, тільки всипати 2 ст. л. суміші. Далі триденний цикл повторюється на весь курс лікування, що триває 72 дні (24 цикли).

Забороняється на період лікування: промерзати, паритися, курити, носити одяг із синтетики. Зазвичай хворий проходить два курси відновлення з перервою не менше одного тижня. Одночасно з курсом фітотерапії потрібно проводити краплинне введення солкосерилу – 1 раз на рік. Дози його під час лікування травами можна збільшити до 10 мг на добу. Крім того, приймати гомеопатичний препарат - secale cornutum (ріжки жита), на внутрішню поверхню стегон обох ніг ставити п’явки (під наглядом лікаря).

РЯТІВНІ УКУСИ БДЖІЛ

Не менш ефективними є укуси бджіл. Тільки їхнє застосування врятувало життя багатьом моїм пацієнтам. Укуси бджіл проводяться за схемою «гірки». Бджоловжалювання роблять також на стегна, а за наявності трофічних виразок - за 5 см від країв виразок, по площині шкіри, ураженої запаленням, крім бульозної форми. Застосовують від 1 до 5 бджіл протягом 5 днів, наступних 5 днів дозу зменшують від 5 до 1 бджоли. Бджолу беруть пінцетом і ставлять на місце укусу. Безумовно, потрібно стежити за алергійною реакцією організму. До речі, укуси великої кількості бджіл переносяться хворими практично, як укус однієї бджоли, у зв’язку з адаптацією організму. Можна застосовувати укуси й з перервою. Беруть бджолу пінцетом за крила для укусів на поверхні стегон, а за наявності трофічних виразок - біля рани. Процедура дуже ефективна. За наявності гнійних ран потрібно попередньо обробити рану таким розчином: демоксид – 50 мг, гідрокортизон, но-шпа, кожного розчину по 10 мг (по 5 ампул). Після чого засипати рану лікоподієвою присипкою. Замість цього складу можна використовувати очищену ріпчасту цибулю, яку потрібно переварити в молоці протягом 15-20 хв і прикласти кашку до рани, але не більш як на 9-10 хв. За наявності трофічних виразок потрібен курс лікування препаратом «Вобензим» (10 - 20 днів) й оброблення виразок рідкою «маззю-бовтанкою», з деревини липи й акації. Глибоко проникаючи в кров, мазь організує процес очищення в місці трофіки й глибше в судині. При цьому відбувається процес зроговіння й швидкого загоєння. Рану - не замотувати! Багато інших мазей або завдають у таких випадках шкоди або просто марні. Якщо застосування всередину описаних вище лікарських трав дає можливість відновити функції великих судин - артерій або вен, то зовнішнє - значно посилити дію дрібних судин - капілярів. Таким чином, уся судинна система піддається «капітальному ремонту» і знову спроможна виконувати свої основні функції: нормалізується як артеріальний приплив крові, так і венозний її відтік.

МЕТОДИКА ЗАСТОСУВАННЯ «РОЗТИРАННЯ ЗА КОРЧАНОМ»

Дуже добрим лікувально-відновним засобом у цьому разі, без якого дія описаних вище трав, застосовуваних усередину, недостатня, є «розтирання за Корчаном». Порошок з лікарських трав для «розтирання»: кропива дводомна, бодяга, чистотіл. Компоненти беруть у відповідній пропорції (3:2:1). Ідеально висушені й ретельно подрібнені компоненти заливаються соняшниковою нерафінованою олією. Масу доводять до консистенції рідкої манної каші й настоюють 24 години в емальованому посуді в темному місці. Розтирання роблять на ніч. Для цього стелять постіль, бажано на твердій основі. Пацієнт лягає спочатку на живіт. Розтирання приготовленою масою починають від попереку й закінчують ступнями ніг протягом 15-20 хв. Потім пацієнт лягає на спину. Розтирання триває від паху до пальців ніг також приблизно 15-20 хв. Після закінчення процедури весь поперек і ноги вкутують папером (можна газетним, але не вощеним). Поверх паперу тіло обмотують вовняною ковдрою і надягають спортивні штани. Ранком пацієнт встає з ліжка, стелить на підлогу будь-який папір, стає на нього, знімає з себе весь «одяг», обтирає все тіло сухим рушником. Збирає все, що обсипалося, висипає в той самий емальований посуд. Коли зроблено кілька разів розтирання (3-4 рази) і воно стає густим, потрібно додати соняшникової олії, щоб консистенція була такою, як початкова. Після чого влити 5 л води й 100 мл 5-9% оцту. Обмити тіло водою. Другого дня, також на ніч, зробити сухий масаж тіла. У цьому разі рухаються знизу вверх (починаючи від пальців ніг, закінчуючи попереком, пахом). При цьому чергується: одного дня - розтирання з травами, другого - сухий масаж (див. нижче). У разі інсульту, артриту, подагри одночасно з ногами розтирають руки, відповідно від плеча й до пальців – за розтирання, й навпаки - за сухого масажу. Курс лікування проводять одночасно з прийомом лікарських трав (склад і методику їхнього застосування я описував у попередній статті «ЗіД» № 17 2012 рік) і триває 12 циклів - 36 днів. Потім перерва не менш як на 10 днів, при цьому пацієнт здає аналіз крові з пальця на протромбіновий індекс. Курс лікування може бути подовжено, залежно від стану хворого й ще недостатньо гарних вказаних вище аналізів крові. Протромбіновий індекс - індивідуальний показник для кожної людини. Норма його становить 80-90%.

МАСАЖІ КІНЦІВОК

Окрім розтирання, рекомендую спеціальні масажі для різних частин кінцівки. У підготовчій частині проводять загальний масаж спини й таза. Східний масаж проводять для передньої, задньої частини стегна, стопи й литкового м’яза. Масаж стегна. Ногу розмістити в горизонтальному положенні. Сісти, спираючись на нерухомий твердий предмет. Під коліна підкласти валик. Потім застосувати поперемінне погладжування (6-8 разів), неглибоке вижимання (3-4 рази), розминання (3-4 рази), потрушування (2-3 рази) і знову погладжування (5-6 разів) по черзі то одного, то другого стегна. Масаж стопи. Кистями обхоплюють стопу з боку підйому й подушечками великих пальців здійснюють прямолінійні й колоподібні розтирання. Розтирання підйому стопи проводять подушечками великих пальців і подушечками чотирьох пальців - прямолінійні й зиґзаґоподібні. Закінчується масаж стопи погладжуванням і підніманням до гомілки. Масаж литкового м’яза, який зазвичай турбує найбільше, має бути тільки щадним. При цьому гомілка повинна мати або горизонтальне положення або бути піднятою. Застосовують погладжування (6-8 разів), полегшене вижимання (3-4 рази), розминання (3-4 рази) й знову погладжування (5-6 разів).

Окремо проводитися лікування трофічних виразок з гематомами. Ймовірні трофічні виразки й гематоми обробляють засобами, сумісними із кров’ю. Найнадійнішим і незамінним засобом є рідкі мазі, приготовлені з деревини липи. Застосування інших засобів впливу на рану, наприклад, березового дьогтю, алое, дає часом тимчасове полегшення, але згодом можуть бути ускладнення. Часто за такого «лікування», внаслідок витікання рідини із трофічної рани утворюється кірка, що збільшується. І з нею боротися стає дуже складно. Це призводить до обмеження доступу кисню, а отже - відмирання тканини. Я наполягаю на тому, щоб не було кисневого голодування ураженої тканини. Рана для цього якнайчастіше повинна залишатися відкритою, але природно, треба дотримуватися належної гігієни.

ПОТРІБНО НАСИЧУВАТИ КРОВ КИСНЕМ

У тяжких випадках захворювання, щоб наситити кров киснем, потрібне краплинне введення (не менш як 8 процедур) альпростану. У разі одночасного прийому лікарських трав краплинний уміст може бути збільшений у 1,5 - 2 рази й становити до 10 мг на добу. Для профілактики захворювання можливий ще один цикл краплинного введення за не менш як 0,5 року. Живлення шкіри. Шкіру нижніх кінцівок, у ділянці стопи, для пом’якшення і живлення 2-3 рази на тиждень потрібно змащувати такою сумішшю: 2 ч. л. рицинової олії, 1 ст. л. оцту, 1 ст. л. сирого білка. У разі артеріїту, що супроводжується болісними судомами під час ходьби, показаний препарат танакан – 1 таблетка тричі на день, за півгодини до їди, але не більш як 10 днів. Зняття набряклості ніг. Один із найпростіших прийомів - обгорнути ноги гарячим відтиснутим махровим рушником, змоченим у гарячому розчині оцту (вода має бути слабокислою на смак). Полежати з таким обгортанням 10-15 хв, вище піднявши ноги. У складних же випадках набряклості (серцевої або ниркової) мій дід видатний фітотерапевт Василь Корчан рекомендував, одночасно із прийомом серцевих або сечогінних трав, сухі компреси для ніг або для всього організму. У домі стояла ванна, наповнювана до половини сухим березовим листям, куди клали на 1,5-2 години хворого. Спеціально для ніг цілком достатньо високого бачка з таким листям. Узагалі береза - універсальна «комора здоров’я». Часом до судинних проблем приєднується ревматичий біль. У цьому разі прикладати чистий порошок з бодяги. Його розводять до консистенції сметани й накладають на хворі місця.

ВПРАВИ ДЛЯ НІГ

Ляжте на спину. Руки й ноги витягніть. Дуже повільно, не згинаючи ноги в колінах, підніміть їх до прямого кута з тілом. Потім так само повільно опустіть. Повторіть вправу 10-15 разів. Там же, лежачи на підлозі, робіть відому вправу – «велосипед». За розширених вен дуже ефективна йогівська поза «свічка»: лежачи на спині, підніміть носочки й затримайтеся в такому положенні 5-10 сек, потім піднімайте тіло разом з ногами, поки вся вага не перейде на плечі. Руками підіпріть себе на рівні попереку, підборіддя прихиліть до грудей і потім дуже повільно поверніться до вихідного положення, знову затримавшись на 5 сек. Для підвищення загального тонусу організму пийте на здоров’я лікувальний чай із квіток глоду, трави собачої кропиви, трави й цвіту суниць, березових бруньок (порівну). Три ст. л. суміші заливають 0,5 л окропу, настоюють не менш як 6 годин. Додають 0,5 ч. л. соди. Приймають по 0,5 склянки двічі на день до їди. Пам’ятайте: у жодному разі не підбадьорюйте ваш організм усілякими стимуляторами на зразок алкоголю або нікотину. Це призводить до засмічення судин холестериновими бляшками, і тоді доводиться постійно лікуватися, тобто: «відбирати в організму шкідливе й давати йому те, чого йому бракує» (Гіппократ).

В'ячеслав ВАРНАВСЬКИЙ, лікар, фітотерапевт.