ПРОГРІВАННЯ ГОЛОВИ ТА НІГ ВІД ЗАСТУД

Поділитися:
ПРОГРІВАННЯ ГОЛОВИ ТА НІГ ВІД ЗАСТУД

В одній з газет за попередні роки було надруковано матеріал про ванни для голови, помічні в разі застуди. Можна ще раз нагадати про них, оскільки вже розпочалися сезонні хвороби?
З повагою Іван Лукич.
м. Вишгород.


Лист коментує доктор біологічних наук Юрій ПОПОВ.

Хотів би розповісти про метод прогрівання голови за допомогою «головної» ванни. Він дає гарні результати в разі «застуди» чи переохолодження голови. (Викликає подив дурість, яку часто можна бачити холодної пори року. Тепло вдягнені, іноді в шубках, у теплому взутті, рукавичках, вулицями гордо йдуть дівчата та хлопці без головного убору, навіть не здогадуючись, що досить часто це призводить до безплідності та імпотенції. На жаль, мода й розум майже завжди несумісні).
Для «головної» ванни потрібні 2 відра ємністю 12–15 л (що більше, то ліпше), трубка для підводного плавання та затискач носа (спеціальна прищіпка). Трубку та прищіпку можна купити в спортивних крамницях. Процедуру ліпше робити ввечері перед сном. Налийте в одне відро дуже теплу воду (42-45 градусів), а в друге – холодну з крана. Затисніть прищіпкою ніс, візьміть трубку до рота, станьте перед відрами на коліна, спочатку опустіть голову у відро з теплою водою на 1-2 хв, а потім у відро з холодною водою на 5-10 секунд. І так 10 разів, закінчити в холодній воді. Швидко витерти голову рушником.
Волосся феном не сушити, воно само швидко висохне на повітрі (якщо довге – закутайте голову рушником). До речі, ніколи не користуйтеся феном з гарячим повітрям, бо це псує волосся, а головне - дуже нагріває голову, і якщо ви одразу виходите на вулицю, купа хвороб голови вам забезпечена. Отож, старайтеся не мити голову в перукарнях, а робіть це попередньо вдома. У кінці миття обов’язково сполосніть голову холодною водою. Висушіть волосся рушником і понад годину не виходьте на вулицю.
Якщо ви дуже змерзли, то бажано зробити ще й прогрівання ніг до колін у відрі з дуже теплою водою протягом 15-20 хв доти, доки ноги не почервоніють (застереження жінкам: за кілька днів до уплав та відразу після них робити цю процедуру не можна, аби не викликати їх знову). Потім витерти ноги рушником та лягти в ліжко.
Ось такими простими методами можна підтримувати своє здоров’я й дуже збільшити шанси на довголіття. І останнє. Усім, хто хоче досягти довголіття, раджу робити процедури з чистотілом усе життя (курсами по 2 тижні з інтервалами на кілька тижнів чи місяців). Річ у тім, що вилікуватися один раз і на все життя неможливо, бо навала паразитів є завжди й скрізь, і вони завжди інфікують нас.
До цього хотів би ще додати, що всі люди – дуже різні, й по-різному сприймають одне й те ж написане (дуже часто стикався з таким явищем). А тому, щоб не було непорозумінь, перед проведенням наведених вище процедур проконсультуйтеся зі своїм лікарем. Гарного вам здоров’я!