РЕЦЕПТИ ЗДОРОВ'Я І ДОВГОЛІТТЯ

Поділитися:

Гарне здоров’я — це не тільки дарунок природи, а й постійна праця — приємна і благодатна. Пропонуємо деякі рецепти здоров’я, засновані на тисячолітньому досвіді довгожителів різних народів.

Кисляк — щоденна їжа Про те, що процеси старіння організму починаються з кишечнику, сьогодні знають усі. Адже брудний кишечник — це джерело шкідливих бактерій і токсинів. Та проблема в тому, що сьогодні більшість людей страждають від різних проблем з кишечником: закрепи, метеоризм, дисбактеріоз, коліти й т.ін. Але існує дуже простий спосіб оздоровити кишечник: щодня вживати кисляк або йогурт. Звичайно ж, натуральні. Де їх узяти? Приготувати власноруч. Кисляк приготувати дуже просто. Додайте в базарне пряжене молоко (0,5 л) сметану (1 ст. л.) або чверть скибочки чорного хліба. За 12 годин кисляк готовий. Для виготовлення йогурту потрібно 1 л базарного молока довести до кипіння, потім молоко остудити до 45 градусів і додати 1 столову ложку звичайного йогурту (без барвників і фруктів). Ретельно перемішати, закрити кришкою, покласти зверху подушку. За 6—8 годин готовий йогурт поставте в холодильник, щоб зупинити ріст бактерій. У холодильнику йогурт може зберігатися 4—5 днів. Сировина для виготовлення йогуртів продається в аптеках і магазинах здорового харчування.

Правило трьох Правило трьох — містить у собі три компоненти: попітніти, відчути справжній голод, втомитися. Ці три стани потрібно відчувати щодня. Вони забезпечать рух енергії, яка звільнить тіло від застоїв і блоків.

 Часникове молоко Народна медицина має багато дієвих рецептів профілактики хвороб. Часникове молоко — один із них. 1 склянку молока або води довести до кипіння, кинути туди 2 подрібнені зубки часнику й відразу зняти з вогню. Витримати 10 хвилин і випити. Вживати 1 раз на тиждень. Це допоможе позбутися багатьох паразитів і хвороботворних бактерій.

 Злаки — це сила Вони дають міць і здоров’я людині. Недарма хліб є головним продуктом харчування багатьох народів. Погано те, що сучасна технологія приготування хліба змінилася не ліпшим чином, що негативно позначилося на його цілющих властивостях. Тому хліб також потрібно готувати в домашніх умовах. Головне — використовувати борошно другого сорту, а замість дріжджів закваску. Пропонуємо рецепт хліба-коржа, приготування якого не вимагає добавок для розпушування: замісити тісто з 1 кг борошна 2-го сорту, 100 мл олії, 100 г меду, 1 склянки води. Із цього тіста зробити корж, його потрібно не випікати, а підсушувати в духовці за температури 45—48°С. Вийде хліб на зразок вірменського лаваша. Усі клітини в такому хлібі живі. Після приготування його загортають у харчовий папір і зберігають у холодильнику.

Підготувала Оксана ОСТРЯНКО