ЦЕНТР ТРАДИЦІЙНОЇ КИТАЙСЬКОЇ МЕДИЦИНИ. МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ

Поділитися:
 ЦЕНТР ТРАДИЦІЙНОЇ КИТАЙСЬКОЇ МЕДИЦИНИ. МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ

І це лише два методи з комплексної терапії, яку застосовують у столичному Центрі традиційної китайської медицини. Засновник Центру і його керівник - кандидат медичних наук, лікар-невролог, лікар-рефлексотерапевт, лікар народної медицини Микита Бабіченко. Поєднуючи надбання китайської медицини з новітніми науковими медичними розробками, Микита Анатолійович разом зі своїми колегами допомагає людям вийти з післяінсультних станів, усунути больові синдроми, різні невротичні розлади, хвороби судин і внутрішніх органів, позбутися міжхребцевих гриж і значно полегшити стан за хвороби Паркінсона. 

Справжні професіонали своєї справи

У невеликому й затишному приміщенні Центру традиційної китайської медицини, чи, як його з недавніх пір називають, - Біоклініці, стоїть аромат ефірних олій, трав’яних сигар, звучить мелодійна китайська лікувальна музика, панує атмосфера спокою та впевненості, яка передається відвідувачам. А вони нагадують про себе постійно: вхідні двері Центру практично не зачиняються.
Зустрічають людей Микита БАБІЧЕНКО чи лікар-невролог Ігор ЯНЧИНСЬКИЙ, виважений довірливий тон спілкування обох і фаховість утверджують у пацієнтів віру в одужання.
Так, молода жінка Ніна звернулася в Центр за порадою друзів, які переконали її у високій кваліфікації лікарів. Власне, історія Ніни цікава, це, як кажуть, чоботар без чобіт: батько в неї - сам відомий рефлексотерапевт, але в цей час перебував на семінарі в Женеві й не міг допомогти доньці. Хворобу, пташиний грип, за словами Ніни, вона «підхопила», відпочиваючи в Чорногорії. Одним із ускладнень був мікроінсульт. Допоміг їй китайський голкорефлексотерапевт, але долікуватися не встигла: він від’їхав на батьківщину.
Стан жінки погіршувався, періодично підвищувалася температура тіла. Наприклад, три дні трималася температура до 40 градусів, потім спадала, й жінка ставала зовсім безсилою, аж до втрати свідомості, до зупинення дихання. При цьому аналізи не показували якихось відхилень від норми. Лікарі їй не встановили точного діагнозу, проте хімічні ліки прописали. І тільки в Центрі в Микити Бабіченка молода жінка відчула справжнє полегшення, й уперше за останні місяці, з її слів, нарешті виспалася.
«Мені допомогли ці чудові лікарі, справжні професіонали своєї справи  –  Микита Анатолійович та Ігор Богданович, - говорить Ніна. – Відчуваю, що масажі, ін’єкції, трав’яні настої повертають здоров’я. А ще - голочки, які мені поставили у вушну раковину два тижні тому. Я їх періодично торкаюся пальцями й таким чином стимулюю певні точки організму».
Ніна припинила приймати хімічні ліки потужної дії, натомість для зменшення внутрічерепного тиску вона вживає рекомендований Микитою Анатолійовичем настій нетреби колючої (рос. - дурнишник): 1 ст. л. сировини залити 0,5 л окропу й настояти ніч. Уранці процідити, випити протягом дня й натще.
А від спазмів судин головного мозку Ніна приймає настій лаванди. Узяти лаванди на кінчику ножа, чи 0,5 ч. л., залити 1 склянкою окропу, поварити 5 хв, процідити  й пити чай протягом дня.  Пити хоча б два тижні. «Можна просто квіточку кидати в чай, - каже жінка, - особливо корисно із зеленим чаєм».

Український лікар з китайською філософією

Приклад Ніни – показовий для Центру, створеного Микитою Бабіченком, бо комплексний та індивідуальний підхід до оздоровчого процесу, причому із використанням природних методів – один з основних принципів його роботи.
Сам Микита Анатолійович за фахом – лікар-невролог, рефлексотерапевт і лікар народної медицини (одним із перших закінчив Інститут народної і нетрадиційної медицини, має диплом № 1).
Він змалечку хотів бути лікарем, а цікавили хлопця саме природні методи оздоровлення, зокрема рефлексотерапія, фітотерапія, апітерапія, мінерали тощо. Але, на жаль, книг, матеріалів на цю тему тоді було обмаль. Пізнання акупунктури Микита почав у підлітковому віці, коли виміняв у сусіда свій снігокат на японську книгу з точкового масажу англійською мовою. Згодом, після школи, вступив до медичного інституту ім. О.О. Богомольця (нині Національний медуніверситет), щоправда не з першого разу, тож пішов працювати санітаром в одну з київських лікарень.
Але й там не полишав свого захоплення природними методами оздоровлення та самотужки вивчав хірургію. Особливо після того, як випадково його, санітара, приїжджий лікар запросив асистувати на операції, прийнявши Микиту за студента-медика, зважаючи на неабиякий інтерес до хірургії та ерудицію.
Саме тут, у лікарні, працюючи санітаром і спостерігаючи, як виконували хірургічні втручання там, де можна було без цього обійтися, хлопець усе більше схилявся до терапевтичних методів лікування. Навчання в інституті перервала служба в армії, де був санінструктором. Та навіть тоді на полігоні збирав трави, якими допомагав оздоровитися солдатам і офіцерам, використовував також знання  точкового масажу, стимулюючи активні точки на голові й на вусі.
«Занурення у військово-польову хірургію збагатило мій досвід, - згадує лікар. – Зокрема, я навчився знімати точковим масажем і голками біль, спричинений пораненням, у тому числі вогнепальним, тощо».
Після закінчення медінституту були магістратура, аспірантура, науково-дослідницька робота з неврології і рефлексотерапії, клінічна робота в обласній лікарні, викладання китайської медицини лікарям. За словами Микити Анатолійовича, це були роки надбання досвіду та розчарувань у державній системі охорони здоров’я.
Давня зацікавленість китайською філософією, зокрема даосизмом, який передбачає внутрішню свободу, реалізацію внутрішніх можливостей і розвиток, підштовхнули до того, що лікар залишив державний медичний заклад і вирішив займатися приватною практикою. «І ось уже 12 років працюю як вільний художник», - жартує лікар.

Методи – різні, результат один – поліпшення здоров’я

Найбільше звертаються у Біоклініку, за свідченням Микити Бабіченка, - пацієнти з больовими синдромами. Одужання залежить від  самодисципліни людини, а також від задавненості хвороби. І звісно, - від оздоровчих методів.
«Кожна терапевтична методика, яку ми застосовуємо, - говорить Микита Анатолійович, – базується на тисячолітній практиці та доповнена інноваційними елементами. У клініці використовуємо різноманітні методи, наприклад, акупунктуру – голковколювання в біологічно активні точки на тілі людини; акупресуру – точковий масаж, зокрема, й масаж стоп; вакуум-терапію та гуа-ша – лікувальний метод впливу на біологічно активні точки та енергетичні канали за допомогою спеціальних вакуумних банок та скребків».
Також у Центрі застосовують гірудотерапію, термопунктуру (вплив на біологічно активні точки спеціальними джерелами тепла, наприклад, сигарою з трав). Як розповів Микита Анатолійович, традиційна китайська медицина – це лікування організму в цілому з мобілізацією внутрішніх ресурсів людини.
Багатовіковий досвід використання лікарських засобів природного походження в поєднанні з впливом руками, голками та теплом допомагає позбутися багатьох хвороб, зокрема опорно-рухового апарату, таких як остеохондроз хребта, грижі міжхребцевих дисків, артрози, артрити.
Зовсім неоптимістичним показником стану здоров’я сучасних українців є те, що із захворюваннями хребта, остеохондрозами і грижами, звертається багато молодих людей після 20 років. Наприклад, Дарина з подібною проблемою вже пройшла в Центрі кілька оздоровчих сеансів, їй робили масажі, стимуляцію активних точок певних меридіанів тощо.
А ще, враховуючи сольові відкладення вздовж відростків – остеофіти, які подразнюють нервові закінчення хребців, Микита Бабіченко призначає багатокомпонентні солегінні та болетамувальні збори трав. До речі, більшість рослин лікар заготовляє сам, перед використанням власноруч подрібнює на млинку, комбінуючи трави залежно від захворювання (готує індивідуальні збори).
Так, у разі відкладення солей, остеохондрозу, якщо людина не може приїхати на прийом, тощо, він рекомендує приготувати солегінні збори з доступних рослин. Це, зокрема, коріння соняшнику, буркун лікарський, вовче тіло  болотне, корінь живокосту, корінь пирію, хвощ польовий, корінь барбарису, бруньки тополі чорної. Вони чинять солегінну, заспокійливу дію, до речі, як зазначав лікар, зараз саме час копати коріння. Кожної рослини беруть так звану серцеву дозу (жменю, лівою рукою), ретельно подрібнюють.  Готовий збір зберігають у сухому місці в закритому стані.
Звечора 1 ст. л. збору заливають 0,5 л окропу. Уранці проціджують і вживають по 0,5 склянки за 15- 20 хв до їди чи через 1,5 години після. Також із цією метою Микита Анатолійович рекомендує концентровані ванни з цими зборами. До речі, оздоровчий місячний цикл слід починати на Новий Місяць.

Імунітет підтримає власна кров

Цікавий і ефективний метод підвищення захисних сил організму, імунокорекції, який застосовують у Біоклініці, - це автогемопунктура, чи гемотерапія, – ін’єкції власної крові пацієнта в точки акупунктури.
«Автогемопунктура,  ‑ розповідає Микита Бабиченко, – це давній забутий метод, який не пригнічує, а стимулює імунну систему організму. У людини шприцом беруть з вени кров, яка певним чином модифікується, зокрема, за допомогою гомеопатії, інформаційного впливу за авторським методом лікаря. Усе це робиться в присутності пацієнта.
Узагалі, гемотерапія бере початок понад століття тому. Уперше англійський хірург увів кров пацієнту між зламаними частинами кістки, які ніяк не зросталися, відбулася стимуляція й процес загоєння відразу налагодився. До повального застосування в лікувальному процесі антибіотиків гемотерапія була дуже популярною в разі запальних хвороб (пневмонії, захворювання шкіри, хребта, суглобів, очей, нервової системи та навіть у разі різних новоутворень) в Європі як один із природних стимуляторів імунітету.
«Кров - то універсальні ліки, - впевнений керівник Біоклініки. - На неї ніколи не буває алергії, а навпаки, гемопунктура - найліпший метод лікування цієї поширеної хвороби сучасності».
Микита Анатолійович зібрав і проаналізував усі методики гемопунктури, які застосовували раніше, та ті, що досі використовують у світі. Поєднав раціональні зерна минулого та розробив удосконалену власну методу.
Багато різноманітних методів оздоровлення застосовують у Біоклініці, полегшуючи стан своїм пацієнтам у разі захворювань нервової та серцево-судинної систем, таких як кардіалгії (біль у серці), вегетосудинна дистонія, гіпертензія, порушення мозкового кровообігу, наслідки інсультів та черепно-мозкових травм.
Також методи, які застосовують у Центрі традиційної китайської медицини, допомагають усунути больові синдроми (невралгії, радикуліти, мігрень тощо), неврози, зокрема порушення сну, нічний енурез, сексуальні розлади, синдром хронічної втоми тощо. Піддаються лікуванню природними методами й захворювання внутрішніх органів, такі як хронічний бронхіт, гастрит, коліт, гепатит, панкреатит, пієлонефрит, цистит, простатит тощо.
Навіть позбутися таких шкідливих звичок, як тютюнопаління, алкоголізм, можна за допомогою природних методів, переконаний і доводить більш як 20-річною практикою лікар.

Чорнобривці й часник – цілющі складові здоров’я

Важливу роль в оздоровчому процесі Микита Анатолійович відводить фітотерапії та харчовим рослинам. Наприклад, цілющі властивості мають незамінні в багатьох стравах червоні буряки. Сік із буряків чи квас помічні за підвищеного тиску, тож буряки показані людям із гіпертонічною хворобою.
Помічено профілактичну й терапевтичну дію червоних буряків на людський організм у разі новоутворень, тому вони мають бути неодмінно в меню таких хворих. Завдяки унікальному складу біологічно активних речовин, це потужний енергетичний плід, який значно збільшує працездатність.
Але при цьому потрібна певна система, не можна перебільшувати дозу препаратів буряків, аби не спричинити надмірного зниження тиску. Тому починають вживати з 1 ч. л., розведеної у половині  склянки води, тричі на день, а потім доводять дозу до 0,5 склянки (100 мл) соку на день. Тривалість курсу визначають з огляду на самопочуття людини, але зазвичай хронічні хвороби лікують системно, приблизно 30-40 днів.
Інша важлива харчова рослина – часник, який є коморою фітонцидів, з його допомогою можна усувати різні запальні стани. Добре, якщо в приміщенні під час епідемії лежатимуть 2-3 обчищені зубчики, наприклад, на радіаторі. Бажано щодня з’їдати по зубку часнику, розсмоктуючи його в ротовій порожнині, звідки, власне, починають розповсюджуватися різні бактерії.
Символічними національними рослинами України вважають калину, чорнобривці  тощо. Останні – чудовий жовчогінний засіб. Так, можна посушити й змолоти квіти чорнобривців і використовувати їх як спецію, а можна заварювати як чай, що чинить потужну жовчогінну дію. Це гарний засіб за хворої печінки та жовчного міхура: 2 квіточки на склянку окропу, витримати 5-10 хв. Вживати по 0,5 склянки 2-3 рази на день до їди впродовж 2-3 місяців. Доза може бути до 2 склянки..??
А відвар чи настій ягід калини  - чудовий протизапальний, відхаркувальний та пом’якшувальний засіб у разі застуди та бронхіту, ангіни та запалення легень. А завдяки багатому складу вітамінів і мінералів, застосовують калину  в разі  хронічної втоми, авітамінозу та для посилення імунітету. Сік чи відвар калини ліпше поєднувати з медом.
А для хворих на гіпертонію можна поєднувати калину та буряки в рівних частинах в одному квасі. Це посилює дію один одного. Хворі на гастрит зі зниженою кислотністю, поганим травленням та розладами випорожнення також знайдуть у калині вірного помічника.
Однак препарати  калини треба застосовувати з обережністю людям зі зниженим артеріальним тиском, схильністю до підвищеної згортуваності крові. А в разі схильності до утворення тромбів, підвищеної кислотності шлункового соку та подагри слід узагалі утриматися від вживання калини.

Насамкінець хочу зазначити таку деталь: на лікарському піджаку Микити Бабіченка є надпис китайською стародавнього тексту, який означає побажання мудрості, здоров’я та довголіття. Саме над цим і працюють фахівці Центру, повертаючи здоров’я й подовжуючи життя своїм пацієнтам.

Любов ПОЛЬОВА-САХАНДА.