ЦІЛЮЩІ РЕЦЕПТИ З МОЛЬФАРСЬКОЇ СКАРБНИЦІ МИХАЙЛА НЕЧАЯ. Ч. 2

Поділитися:
ЦІЛЮЩІ РЕЦЕПТИ З МОЛЬФАРСЬКОЇ СКАРБНИЦІ МИХАЙЛА НЕЧАЯ. Ч. 2

(Початок)

Очі лікують уже згаданою очанкою. Суху траву перемолоти в млинку для кави, з’їдати по 1 ч. л. двічі на день. Це дуже добра трава, лікує судини голови, знімає головний біль. Я її дуже люблю. Її можна запарювати й пити, як чай, чи використовувати для компресів.

  Хвороби суглобів, артрити, артрози Нечай лікував корінням оману. З нього готують відвар: на 1 л води 3 ст. л. коріння оману, варити півгодини, процідити. Випити протягом дня, курс лікування - 7 днів.
Крім того, з оману готують мазь, якою треба натирати суглоби. Свіже коріння дрібно покришити (воно пахне, як троянда), залити внутрішнім салом свині чи борсучим салом (у давнину використовували навіть вовчий жир), варити цілу ніч. На 100 г коріння - 700 г жиру, потім додати 100 г живиці й тримати на слабкому вогні ще 2 години. Процідити. Маззю натирати хворі суглоби, хребет.

  Ниркові хвороби Михайло Нечай лікував плодами ялівцю. Ялівець, зібраний узимку, має синій колір, містить безліч корисних речовин, допомагає від набряків, пов’язаних з поганою роботою нирок, і від запальних захворювань цих органів. З’їдати ягоди слід за принципом піраміди: 1-го дня - 1 ягода, 2-го - 2, і так до 14 ягід на день. Потім число з’їдених ягід зменшується: на 15-й день - 13 штук і т.д. Наголошую: для лікування годяться тільки ягоди синього кольору, в зелених містяться алкалоїди, тому для ниркових хворих вони не придатні.
Ягоди можна перемолоти на однорідну масу на млинку для м’яса чи кави й з’їдати по 1 ч. л., запиваючи відваром хвоща польового. Курс лікування - 15 днів. Потім рецептуру змінюють. Ялівцеві плоди можна запарювати й пити замість чаю.
Мазь для лікування шкірних хвороб. Цей рецепт українського характерника нагадує мені рецепти європейської середньовічної цілительки св. Гільдегарди. Мозок теляти чи свині (50 г) дрібно порізати, витопити, додати 150 г сала, 200 г сухої чи свіжої трави підмареннику білого, потім - чистець болотяний, чи луговий????? (чистить шкіру), 50 г квітів нагідок, стільки ж чистотілу, 100 г смоли живиці. Усі складові поставити на 2 години в піч, бажано в глиняній посудині. Процідити, наносити на уражені ділянки шкіри не менш як на 3 години, а найліпше - на ніч. Потім мазь змити, шкіру сполоснути відваром підмареннику чи кислим молоком.

  Нечай - «глинюк». Такі цілителі, що використовували переважно глину, за старих часів часто зустрічалися в українських селах. Нечай ліпив з глини всілякі обереги, вважав, що вона добре накопичує та зберігає інформацію. Він начитував на обереги замовляння, давав їх своїм пацієнтам. А ще дід із глини робив маленькі кульки, сушив їх, призначав за півгодини до їди хоча б раз на день як профілактику онкозахворювань.

  Дід Нечай часто застосовував глину для лікування шкірних і багатьох інших захворювань. Особливо добре, на його думку, допомагала глина під час посту. Найбільше цінується біла глина - каолін, вона зустрічається в Карпатських горах. Для лікувальної мети годиться й зелена глина. Головне, щоб її викопали з глибини, а не взяли зверху, бо ж глина ― чудовий сорбент, вбирає всі елементи, що забруднюють довкілля.
Столову ложку глини розвести в склянці чистої води, відстояти 3 хв, акуратно злити, випити відціджену воду. Цей засіб допомагає тим, хто живе в районах радіаційного забруднення. Для виведення радіонуклідів та іншої «нечисті» з організму Нечай рекомендував випивати вранці натщесерце та ввечері перед сном по склянці такої води. Це чудовий природний сорбент. Каолін особливо помічний за шлункових хвороб, трофічних виразок, варикозного розширення вен.

  Грибок на нігтях лікується за допомогою сірого мила. Його треба натерти на тертці, залити окропом, приготувати кашку, занурити в неї ноги на 0,5 години. Це - лікування в лужному середовищі, а наступного дня створюється середовище кисле. Треба взяти 1 л оцту, розвести у 2 л води, в таку ванночку занурити ноги. І мильну кашку, й оцтову суміш використовують кілька разів, після попереднього кип’ятіння. Весь курс лікування - 8 днів. Грибкові хвороби не люблять такої концентрації, тому відступають.

Нечай також посипав уражені грибком місця висушеним і подрібненим бадиллям молодої редиски. Тому раджу не викидати бадилля, адже воно містить флавоноїди, алкалоїди, завдяки чому допомагає не тільки від грибкових, а й від гнійничкових захворювань шкіри.

Екземи та псоріаз лікуються дотриманням посту, голодуванням, щоденною молитвою та праведністю. Іншими словами, висловлюючись мовою сучасної медицини, приводиться в норму нервова система, налагоджується обмін речовин. При цьому застосовують також різні зовнішні засоби.
 
Але над усе мене вразили рецепти Нечая для зміцнення волосся. Він використовував 14 трав. Чому саме стільки? Він казав, що коси цікавлять переважно дівчат, а 14 - це число природи, сума цифр становить 5: це число Венери, це пентакль. І ось 14 трав, якщо їх правильно вживати як внутрішньо, так і зовнішньо, дають можливість впливати саме на жіночу природу, на корінь проблеми з волоссям.
Використовуються для зміцнення волосся аїр, верба біла (лоза), вероніка лікарська, дубова кора, кропива дводомна (вся рослина), кропива жалка (вся рослина), корінь лопуха, підбіл звичайний (тобто мати-й-мачуха), софора японська (плоди), бруньки чорної тополі, бруньки яблуні, хміль звичайний (шишки), череда, чебрець, корінь і трава любистку.
Усе змішати в рівних кількостях, 1 ст. л. суміші залити склянкою окропу, настояти 10 хв, пити 3 рази на день по склянці.
Увечері мити голову в цих травах: 500 г трави прокип’ятити у відрі води, настояти 2 години, процідити, помити голову.
Якщо такий збір у великій кількості приготувати складно, можна приготувати з невеликої кількості сировини спиртовий екстракт чи проварити трави в олії. Потім приготований засіб втирати в шкіру голови, якщо в дітей та підлітків є лупа, себорея, погано росте волосся й т.ін.
Олійний екстракт готувати так: на 0,5 л маслинової чи кукурудзяної олії - 5 ст. л. подрібненого збору, парити на водяній бані 2 години, процідити. Змочити в теплому екстракті клаптик полотна, покласти на голову. Якщо волосся випадає, компрес треба тримати цілу ніч. Потім змити таким складом: 3 жовтки, 1 ст. л. солі. За допомогою цього засобу вдається вивести псоріаз на голові.

(Продовження).

 Олена СВІТКО,
натуропат, народна цілителька.