
Тривалий час хворію на псоріаз, зокрема, турбує шкіра голови. Порадьте помічні народні методи лікування.
З повагою Ірина.
м. Лубни.
Лист коментує лікар, фітотерапевт В’ячеслав ВАРНАВСЬКИЙ.
Псоріаз – це хронічна хвороба, а тому лікувати її потрібно (насамперед, засобами нетрадиційної медицини), забезпечивши швидке купірування рецидивів на початковій стадії точкових висипань.
Для зовнішнього застосування я раджу препарати з рослинної сировини - подофілін чи колхіцин. Одночасно із цим настійно рекомендую обробляти висипання маззю з березовим дьогтем, який можна придбати в аптеці. Для приготування мазі треба взяти 10 ст. л. дьогтю, по 5 ст. л. сірки, меду, бджолиного воску, мідного купоросу (розтертого на порошок), оцтової есенції та 0,5 склянки нерафінованої соняшникової олії. Усе ретельно змішати, потім нагріти протягом 30 хв на слабкому вогні, постійно помішуючи. Настояти не менш як 6 годин. За 2-3 години до сну мазь наносити тоненьким шаром на уражені псоріазом ділянки.
А вже перед сном додатково обробити уражені місця сумішшю яєчного білка (5 частин), квіткового меду (3 частини) та дитячого крему (1 частина). Після сну вранці шкіру потрібно ретельно вимити перевареною підкисленою оцтом водою й витерти насухо.
У разі висипань на волосистій частині голови за 2-3 години до миття втирати в шкіру голови чемеричну воду (20 мл на одну процедуру), яку можна придбати в аптеці. Курс лікування - 36-40 днів. За рік потрібно пройти щонайменше 2 курси. Між ними обов’язково має бути перерва не менше як два місяці.
Одначасно з описаним лікуванням дуже добрі результати дає застосування 10-15% прополісної мазі. Для її приготування 10-15 г прополісу кладуть у 100 г розігрітого вершкового масла, ретельно розмішують і додають у масляний розчин вітамін А. На уражену ділянку накладають серветку, просочену отриманою маззю, й забинтовують.
Дуже важливо за псоріазу очищати кров засобами фітотерапії. Насамперед, це відвар насіння льону: 0,5 склянки насіння залити 1,5 л окропу й варити не менш як 2 години на водяній бані. Випивати протягом дня 1 л відвару, розділивши його на частини. Курс лікування - 1 місяць.
Ще один рецепт. Змішати по 50 г медунки, деревію, череди, листя берези й чистотілу. 5 ст. л. суміші залити звечора в термосі 1 л окропу, ніч настояти, вранці процідити, розділити на 4 частини й випити протягом дня по частині за 1 годину до їди.
Полегшить стан хворих на псоріаз і застосування аптечної мазі на основі солідолу. Нерідко її використання зумовлює повне зникнення псоріатичних бляшок. Якщо користуєтеся солідоловою маззю для лікування волосистої частини голови, обов’язково для її миття використовуйте гліцеринове мило. У тих випадках, коли бляшки зникають повільно, потрібно такі місця вкутувати компресним папером. Змащувати маззю доти, доки замість бляшок не залишаться пігментні чи білі плями.
Додатково рекомендую лікуватися маззю чистотілу: порошок трави змішують порівну з жиром індички й витримують протягом години на водяній бані. Одночасно з цим раджу приймати вранці та ввечері після їди по 0,5 склянки трав’яного настою: змішати траву череди, звіробою (по 30 г), цвіт бузини, листя брусниці, траву хвоща польового (20 г), траву чистотілу (10 г), залити 3 л окропу й настояти до охолодження.