УНІКАЛЬНА СИСТЕМА ОЗДОРОВЛЕННЯ

Поділитися:
УНІКАЛЬНА СИСТЕМА ОЗДОРОВЛЕННЯ

Мешканець с. Рубіжного, що на Луганщині, Микола Косюк уже понад 20 років вивчає та практикує різні методи оздоровлення. Причиною такого захоплення стали не власні хвороби, а бажання залишатися здоровим духовно й фізично якомога довше, залучаючи до цього інших. Майстер на всі руки, чудовий будівельник, фахівець із декоративного ліплення, Микола Вікторович займався ще й професійно боротьбою, навчаючи молодь бойового мистецтва. Тоді він і звернув увагу, як багато хлопців і дівчат, людей працездатного віку страждають від різних хвороб, погіршуючи свій стан ще цигарками та алкоголем.
І Микола Косюк вирішив знайти таку унікальну систему оздоровлення, яку міг би застосувати для себе кожен без особливих тренажерів, пігулок тощо. Доля посилала Миколі Вікторовичу мудрих учителів, які навчали мистецтва здоров’я його, а він із радістю й відкритою душею ділиться своїми пізнаннями з іншими.

Масажуємо вухо – оздоровлюємо увесь організм

Аби оздоровити певний хворий орган, а й то й цілу систему організму, далеко ходити не треба, вважає Микола Косюк. Усе потрібне - під рукою, точніше, на власному вусі, яке є точною проекцією 12 меридіанів і всіх внутрішніх органів людини. Трішки уваги, практики - й кожен, як кажуть, сам собі лікар.
Так, аби постимулювати імунну систему, підвищити опірність організму різним гострим респіраторним хворобам, варто запам’ятати кілька простих вправ, які виконують вранці відразу після того, як прокинулися, й за 2 години до сну. Спочатку прикладаємо долоні з прямими пальцями до вух і робимо легкі рухи (немов погладжуючи) зверху донизу (10-20 разів), потім переводимо долоні в горизонтальне положення й знову розтираємо легенько, але активно, вуха в бік потилиці й назад.
Потім, натискаючи середнім і великим пальцями на край вушної раковини (так, аби вухо було між пальцями), промасажувати її зверху вниз (5-10 разів). Далі розминаємо мочки вух: це наші очі, ніс тощо, після цього разів 10-20 смикаємо їх донизу.
Згодом мізинцями масажуємо вушний отвір (середнє вухо) 10-20 разів. Потім натискаємо вказівним чи середнім пальцем обох рук на козелок (чути – не чути) 20 разів, а далі, взявши пальцями козелки, рухати ними вгору-вниз. Потім, приклавши долоні до вух, рухаємо ними вгору-вниз 15-20 разів. Завершує комплекс вправ натискання вказівним пальцем точки, розташованої в ямці, внизу, відразу за вушною раковиною.
Усунути головний біль, нормалізувати артеріальний тиск допоможе легенький масаж точки, розміщеної в невеликих заглибленнях позаду скронь, на рівні верхньої частини вуха. А також точок, про які вже згадували: під мочкою, за вушною раковиною.
Дуже важливою є біологічно активна точка хей гу, розміщена між великим і вказівним пальцями: її стимулювання усуває головний біль, поліпшує загальний стан, нормалізує артеріальний тиск. Натискати 20-30 разів.
Перед виходом на вулицю, особливо в період різних вірусних захворювань, рекомендують масажувати пальцями точки між очима, в ямках біля перенісся, поблизу внутрішнього кута ока. Потім треба промасажувати точки, розташовані внизу, біля закінчення крил носа. Після цього масажують точку поза вухом, внизу біля мочки (ми вже згадували її), а також мигдалики (по 10-20 разів). Завершує профілактичний комплекс масаж точки між великим і вказівним пальцями.
Людям, які хворіють на хронічний нежить, гайморит, корисно масажувати ділянки надбрівних дуг – там, де розмішуються частково гайморові пазухи. Кулачком правої руки 10 разів масажувати ділянку справа, а потім кулачком лівої рукою – зліва.
Позитивно впливає на стан імунної системи масаж долонею від маківки голови до тім’ячка (10-15 разів), а також масаж випуклої точки на потилиці. І дуже гарно для оздоровлення промасажувати всією долонею 7-й шийний хребець, це сприятиме не лише імунопрофілактиці, а й нормалізації тиску.

Точка, яка подовжує життя

На тілі людини є безліч точок, за допомогою яких ми можемо поліпшити свій стан, але є особлива, унікальна точка дзю сан лі, якій віддають належну увагу мешканці країн Сходу, називаючи її точкою довголіття. Так, китайці вважають, що в разі постійного впливу на неї можна подовжити вік людини на 10 років. Знайти її неважко: треба обхопити коліно рукою, пальці мають стати довкола колінної чашечки. Ділянка (невелика ямка) під безіменним пальцем і є тією точкою «від тисячі хвороб».
Також для жіночого й чоловічого здоров’я, сечостатевої системи корисно масажувати стопи, зокрема точку під п’яткою, де проходить меридіан нирок.
Тим, хто страждає від закрепів, допоможе комплекс вправ, серед яких така: вранці, не встаючи з ліжка, спираючись п’ятами на ліжко та на плечі, піднімати таз і тулуб, прокачуючи прес (10-30 разів). Потім роблять у ліжку такий масаж живота: починаючи знизу, від паху правого боку, по висхідній лінії, поступово піднімаються догори, до грудей, а потім спускаються вниз до паху по лівому боці. Таким чином запускається весь кишечник. Для більшого ефекту масаж виконують вологим рушником, який заздалегідь готують звечора. На кожен бік роблять по 15-30 разів.

Органам потрібне… трясіння

Чи замислювався хто, що військові, яким часто доводиться марширувати, ходити строєм, рідко хворіють, є такими витривалими, на відміну від цивільного населення? Як встановили вчені та дослідники в галузі здоров’я, пояснюється це тим, що солдати під час ходьби стають на повну стопу, відбувається ритмічне трясіння всього організму . Під час цього процесу посилюється кровообіг, вирівнюється артеріальний тиск, нормалізується робота внутрішніх органів тощо.
У щоденних умовах цивільним людям також можна досягти такого ефекту струшування, наприклад, виконуючи біг на місці, максимально прискорюючи й витримуючи такий темп мінімум 5-10 секунд.
Багато підказок щодо гарного здоров’я дає нам природа, зокрема, й брати наші менші – коти, собаки, в яких, наприклад, немає відкладення солей чи остеохондрозу. В асанах йоги є поза собаки, поза кішки, для тих, кому важко практикувати йогу чи інші складні вправи, цілком підходить поза собаки з висунутим язиком. Людина просто стає одночасно на руки та коліна, тобто навкарачки (спина має бути паралельною до підлоги) й активно дихає, висолопивши язика, як це роблять собаки. Таким чином усувається багато проблем хребта, зокрема, зникають солі між хребцями.
Микола Вікторович переконаний, що важливу роль для здорового довголіття відіграє дихання, наприклад, корисно дихати таким чином: вдих – видих, пауза, вдих –видих, пауза тощо.
А ще, радить Микола Косюк, робити переривчасті рухи по гомілках, руках, ляскати себе по кілька разів знизу догори, до серця. За його словами, таким чином нормалізується кровообіг, розсмоктуються, зникають усі холестеринові бляшки.
Ще більшого ефекту можна досягти, якщо під час оздоровчих вправ читати «Отче наш…», «Богородице Діво, радуйся…», інші молитви.
Головне в оздоровленні - не лінуватися, знайти для себе час. Викроїти 10-30 хв на вправи допоможе правильна організація дня, який планують ще звечора, обов’язково вписуючи в план оздоровчі пункти. Микола Вікторович радить скористатися відомим методом нагадування, розвішати по оселі невеличкі папірці зі щоденним планом дій і виконувати їх І хай вам щастить!

Підготувала
Любов ПОЛЬОВА-САХАНДА.