ВЕСНЯНИЙ САЛАТ ДЛЯ ЗДОРОВ'Я І СТРУНКОСТІ

Поділитися:
ВЕСНЯНИЙ САЛАТ ДЛЯ ЗДОРОВ'Я І СТРУНКОСТІ

Після зими організм накопичив різні так звані речовини втоми, звідси сонливість і лінь. Малорухливе життя і нестача сонця спричиняють депресію, важкість у серці. Ці неприємні стани допоможе усунути простий і дуже корисний весняний салат із доступних овочів і трав.
Його склад залежить від наявності овочів, свіжої зелені й вашої фантазії. Практично цілий рік у салат можна додавати топінамбур — соковитий, хрусткий, він містить багато клітковини, очищає кишечник, поліпшує обмін речовин. Для салату очистіть і потріть на тертку з великими вічками одну бульбу. Додайте пучок чудесного цілющого бур'яну — мокрецю, чи зірочника. Без цієї дрібної і соковитої трави з білими квіточками не обходиться жодна дачна ділянка. Траву ретельно помити, дати стекти воді, порізати й додати до топінамбуру.
Для гостроти смаку і ще більшої користі треба покласти в салат зелене пір'я цибулі й часнику, які по праву називають джерелом вітамінів та активних біоречовин. Салат можна не солити, а просто присмачити олією та лимонним соком. Хто любить їжу ситнішу, можна додати круто зварене яйце, заправити сметаною.
Цим салатом можна харчуватися цілий день, він не тільки легко засвоюється, але й прибирає біль у серці, внутрішнє напруження, нормалізує артеріальний тиск. Крім того, такий салат сприяє схудненню, особливо, якщо ввечері ви прогуляєтеся на свіжому повітрі, — гарний настрій, легкість у тілі і глибокий сон вам забезпечені.
Наступного дня натщесерце добре випити два жовтки і знову поснідати салатом.

Володимир БОЛСУН,
лікар-невролог.