ВІДНОВЛЯТЬ ЗІР ГАРЯЧІ КОМПРЕСИ ТА ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ

Поділитися:
ВІДНОВЛЯТЬ ЗІР ГАРЯЧІ КОМПРЕСИ ТА ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ

Чи можна поліпшити зір і зупинити розвиток катаракти за допомогою рослинних препаратів?
З повагою Наталя Костенко.
Полтавська обл.

Лист коментує лікар, фітотерапевт В’ячеслав ВАРНАВСЬКИЙ.

Останніми роками погіршення зору спостерігається в людей досить молодого віку. Оздоровити очі, поліпшити зір можна шляхом посилення циркуляції крові в судинах, тканинах очей, виведення токсинів. Комплексний підхід лікування полягає в закапуванні очей, гарячих компресах та спеціальних вправах для очей.
Для закапування можна приготувати такий настій трав. Залити 0,5 л води суміш квітів бузини, пелюсток волошки, трави очанки й льонку жабрію (по 1 ст. л.). Поставити на вогонь, як тільки вода закипить, зняти й охолодити. Процідити й закапувати очі по 3-5 крапель 2-3 рази на день.
Для гарячих компресів змішати насіння фенхеля чи кропу, пелюстки волошки й траву очанки в рівних частинах. Засипати по 3 ст. л. суміші в полотняні мішечки. Опустити їх на 3 хв в окріп, трішки охолодити. Покласти на заплющені очі на 15-20 хв, накривши рушником. Першого тижня робити процедуру на ніч, другого – вранці й на ніч. Потім знову - як першого тижня. Курс лікування - 6 циклів. Суміш трав можна використовувати 3-4 рази.
Гарний ефект дають вправи для очей, зокрема така. Нахилити голову нижче рівня серця. Затримати дихання, нахиляючись ще нижче. Затриматися в такому положенні 10-12 сек. Кров, насичена киснем, надходить у судини очей. Після глибокого вдиху розслабляє м’язи шийних хребців видалення повітря (через стиснуті зуби) з наступною затримкою дихання.
Втома очей спричинена втомою війкового м’яза. Потрібно покласти на очі змочений у холодній воді рушник. Потім треба розслабитися, заплющити очі на одну хвилинку, натискати на точки в кутиках очей (за часовою стрілкою).