1 ст. л. кукурудзяного борошна залити склянкою гарячої води, настояти ніч, випити ранком натще. Курс лікування — 1 місяць.
Під час цвітіння моркви зрізати квітки-кошики, висушити їх у тіні. 1 ст. л. подрібненої сировини залити 1 склянкою окропу, довести до кипіння й прокип’ятити 2 хвилини на слабкому вогні. Зняти з плити, настояти 1—2 години, процідити, розмішати в настої 1 ч. л. цукру й випити на ніч. Курс лікування — 3 тижні. Після місячної перерви повторити. Такими курсами потрібно лікуватися протягом року.
2 ч. л. сухого листя м’яти залити 200 мл окропу, настояти 30 хвилин, процідити й приймати по 1 ст. л. двічі на день. Курс лікування — 2 тижні. За потреби після тижневої перерви його можна повторити.
Подрібнити і змішати 2 ч. л. сухого листя м’яти й 1 ст. л. кореня валеріани, залити суміш 250 мл окропу, накрити посуд з настоєм блюдцем так, щоб денце блюдця торкалося настою. Це потрібно для створення герметичності. За півгодини процідити й приймати по 1 дес. л. двічі на день протягом трьох тижнів. Після закінчення курсу зробити перерву на два тижні, а потім можна повторити лікування.
Подрібнити і змішати 30 г трави деревію, по 15 г квіток глоду, трави польового хвоща, кореня валеріани, листів барвінку й меліси. 1 ст. л. суміші залити склянкою окропу, настояти 2 години, процідити й пити по 50—70 мл 3—4 рази на день.
Подрібнити і змішати цибулину середньої величини, 4 зубки часнику та 1 ст. л. сухих плодів червоної горобини, залити суміш в емальованому посуді 5 склянками холодної перевареної води, довести до кипіння й під щільно закритою кришкою кип’ятити 15 хвилин на слабкому вогні. Після цього додати по 1 ст. л. подрібненої сухої трави сухоцвіту багнового, кропу й петрушки й прокип’ятити ще 15 хвилин. Зняти з вогню, настояти годину, процідити, відтиснути й пити по 1,5 ст. л. 4 рази на день за 30 хвилин до їди. Курс лікування — 10 днів. Через 3 тижні повторити.
Нарізати дрібними шматочками 2 середні червоні буряки, помістити їх у трилітрову банку й залити її по вінця теплою перевареною водою. Зав’язати горлечко банки марлею, складеною у два шари, і поставити на 6—7 днів для бродіння в тепле місце. Щодня вміст помішувати дерев’яною ложкою. Після припинення бродіння процідити й поставити приготовлений напій на зберігання в холодильник. Приймати його регулярно по 1 склянці тричі на день після їди.
Гіпертонія, спричинена клімаксом, усувається таким засобом. Змішати у скляній банці 100 г підсмаженої меленої кави з 1 кг меду й соком 2 лимонів, закрити кришкою й поставити в холодильник. Уживати по 1 ч. л. через 2 години після їди.
Змішати 1 ст. л. цейлонської кориці з 0,5 ст. л. меду або кисляку й приймати по 1 ст. л. ранком натще й увечері перед сном.
Змішати по 1 склянці соку білої ріпчастої цибулі й травневого меду, потім у суміш додати 50 г перемеленої на млинку для м’яса шкірки лимона й приймати по 1 ст. л. тричі на день за годину до їди або через 2—3 години опісля. Це лікування дає також поліпшення за склерозу судин головного мозку й серцево-судинних захворювань.
Подрібнити на тертці разом зі шкіркою, але без кісточок, лимон, додати по склянці перетертих ягід журавлини, плодів шипшини й меду, ретельно перемішати й приймати по 20—40 г до їди.
Узяти 3 л сироватки, додати в неї дрібно порізаний без кісточок, але зі шкіркою, лимон і настояти півтора дня в темному прохолодному місці. Пити по 1/2 склянки тричі на день за годину до їди. Перші 3 л настою роблять з одним лимоном, другі — з двома, треті — з трьома лимонами. Випити їх без перерви. Потім пити у зворотному порядку.
1 раз на рік робити клізму з гіпертонічного розчину. У 50—100 мл теплої води розчинити 5—10 г кухонної солі й увести цей розчин у пряму кишку. Почекати 20—30 хвилин, а потім сходити до туалету. Така клізма здатна вивести навіть застарілі калові камені. Після процедури в людини молодшає шкіра та з’являється відчуття бадьорості.
Перед застосуванням рецептів порадьтеся з лікарем.