Викладач університету з Чернівців Віктор Звенигородський розробив власну програму оздоровлення
Цього чоловіка не вирізниш у натовпі. На перший погляд, Віктор Звенигородський, старший викладач кафедри фізичного виховання для гуманітарних спеціальностей Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича, пересічний громадянин. Однак він заслуговує на увагу хоча б тим, що, незважаючи на паспортні 60 років, його біологічний вік становить лише 46 літ.
Секретами свого молодого і здорового життя Віктор Валентинович ділиться з читачами «ЗіД».
Програма Звенигородського об’єднала методики з усього світу
Програма оздоровлення Віктора Звенигородського являє собою календар на цілий рік, в основі якого лежать пори року та місячні цикли. По вертикалі розташовані місяці, по горизонталі – дні, а на їх перетині - завдання з оздоровлення. Кожна оздоровча методика чітко прив’язана до певної пори року. Бо, як відзначає автор програми, все має бути природно. Незалежно від сезону, на щодень у нього запланована ранкова гімнастика, дихальні вправи, контрастний душ, самомасаж, точковий масаж, роздільне харчування, споживання двох літрів структурованої води, а перед сном – теплий душ, обливання ніг холодною водою тощо. Так само цілорічно обов’язковими є щотижневе відвідування лазні та пракшалана – методика йогів з очищення організму. Серед сезонних завдань системи В. Звенигородського - зміцнення судин, рисова дієта, голодування, очищення від радіонуклідів, споживання меду та пилку, очищення лімфи, сокотерапія, сироїдіння, терапія кавуном і ще багато іншого. Найдивовижніше, що все це чоловік зумів поєднати в єдину систему. До програми Віктор Валентинович навіть вписав сплав по Дністру на байдарках. Оскільки це – одне з його хобі, то воно не так для тіла, як для душі.
Чистий організм – здоровий організм
- Оздоровлення організму, як і ремонт в домі, слід починати з прибирання. Насамперед, треба очистити кишківник, який є основною ланкою імунітету. Все, що людина з’їла, потрапляє в організм, у такий спосіб формуючи його захисні сили, - каже Віктор Валентинович. – Крім того, через мікроотвори у стінках товстого кишківника очищується лімфа, яка збирає всі нечистоти з організму і приносить їх сюди для виведення назовні. Якщо ці природні фільтри закупорені, всі шлаки і токсини продовжують циркулювати лімфатичною системою. Вони повертаються у кров, а разом із нею - до всіх органів, спричиняючи різноманітні захворювання.
Віктор Звенигородський очищує організм регулярними походами до лазні.
Шкіра є найбільшим органом виділення. Разом із потом через її пори виходять шлаки і токсини. Тому, якщо немає протипоказань, раджу лазню всім. Однак попередньо все-таки слід проконсультуватися з лікарем і адаптовуватися до лазні треба поступово, - радить і водночас застерігає він.
«Понад двадцять років не вживаю жодних ліків»
Я настільки призвичаївся до своєї програми оздоровлення, що цілком відмовився від різноманітних таблеток, мікстур, порошків. Тим паче, що практично не хворію. Хіба що інколи підкрадеться грип. Однак тут же його знешкоджую часниковою настоянкою, яку регулярно споживаю саме у період циркуляції різноманітних вірусів. Завдяки цьому природному антибіотику вірус не встигає розповзтися по всьому організму, - ділиться секретом Віктор Звенигородський.
Їжа переважно рослинна і… сира
Віктор Валентинович переконаний, що людина складається з того, що вона їсть.
У природі все закономірно. Лев ніколи не їстиме моркви, а заєць не ловитиме мишей. І тільки людина поміняла свою видову їжу. Вона їсть все, що й призводить до передчасного старіння, важких хвороб і короткого життя. Я ж майже не вживаю м’яса. Коли природа бавить нас овочами і фруктами, споживаю їх. Найбільше люблю різноманітні салати. Адже у сирому вигляді в їжі зберігаються всі вітаміни та мікроелементи. Взимку надаю перевагу кашам і кисломолочним продуктам.
Крім салатів, щодня з овочів і фруктів Віктор Звенигородський робить сік. Бере його з собою на роботу, а протягом дня випиває близько літра.
У зрілому й літньому віці найважливіше – розтяжка і гнучкість
Ще одна невід’ємна складова програми оздоровлення В. Звенигородського – це рух. Оскільки занять із студентами на парах фізкультури, йому, мабуть, замало, він виконує ранкову гімнастику за методикою японського вченого Кацудзо Ніші.
- М’язи людського тіла поділяються на «згиначі» й «розгиначі». Позаяк в утробі матері людина знаходиться в позі ембріона, «згиначі» у неї працюють добре. Це закладено ще від початку її формування. До певного часу тіло людини тримається рівно, а потім починає повертатися до тієї ж пози ембріона. Тому молодим людям до 25 років слід працювати над формуванням свого тіла. Опісля вже треба починати дбати про його гнучкість і працювати над м’язами-розгиначами. Особливо рух необхідний хребту, бо саме від нього залежить чимало функцій організму, зокрема й можливість рухатися, - пояснює чоловік.
Зважаючи на насичену щоденну програму оздоровлення, поцікавилася, скільки часу забирає вона у нашого героя. Віктор Звенигородський відповів, що це не має значення. Адже час у людини є до тих пір, поки є здоров’я.
Рецепти здоров’я Віктора Звенигородського
Оздоровчий сік, котрий він бере з собою на роботу
Вичавіть сік із моркви, яблук, селери, петрушки і кропу. Змішувати його слід у таких пропорціях: 40-50% від загального об’єму має скласти морквяний сік, 20% - яблучний, 10% - сік селери, решта - сік зелені. Пийте протягом дня замість води. Курс оздоровлення необмежений. Але зважайте, що цей сік корисний тільки тоді, коли його інгредієнти не в дефіциті.
Часникова настоянка проти вірусів
Почистіть і розтовчіть 300 грамів часнику. Помістіть його в півлітровий слоїк і доверху залийте 70% спиртом. Після двох тижнів настоянку можна вживати по одній чайній ложці на склянку теплої води. Пити натщесерце один раз на день. Курс прийому близько двох тижнів.
Фізичні вправи японського ученого Кацудзо Ніші
Вправи можна робити на підлозі, постеливши килимок. Кожну з них слід повторити 25-30 разів. Обов’язково дотримуйтесь послідовності виконання.
Вправа 1
Ляжте на спину, покладіть руки за голову, ноги випряміть. Почергово перекидайте одну ногу через іншу, при цьому скручуючи тулуб вслід за працюючою ногою.
Вправа 2
З позиції лежачи на спині, руки за головою, поставте одну ногу на іншу так, щоб п’ятка верхньої ступні впиралася в пальці нижньої. В такому положенні починайте крутити тазом таким чином, щоб складені ноги нагиналися вліво-вправо.
Вправа 3
Опираючись на правий бік, ноги при цьому лежать нерухомо одна на одній, підіймайте догори ліву руку. Опісля перемістіться на лівий бік і попрацюйте правою рукою.
Вправа 4
Ляжте на спину і знову покладіть руки за голову, ноги підніміть трохи вгору і почергово витягуйте ступні вперед. Спершу виставте вперед праву ногу і зафіксуйте таке положення на 8-10 секунд, потім присуньте до неї ліву і потримайте ще стільки ж часу.
Вправа 5
Вставши, уявіть себе змією чи рибкою і попрацюйте плечима і тулубом так, наче ви повторюєте рухи цих тварин – пливете, як рибка, чи повзете, як змія.
Вправа 6
З позиції лежачи на спині, підніміть ноги та руки вгору й енергійно починайте трусити ними протягом 10-15 секунд. Опісля зробіть 10-секундну перерву і повторіть вправу ще 2-3 рази.
P. S. Ефективність цієї гімнастики автор перевірила на собі. Коли від сидіння за комп’ютером заболіла спина, виконала вправи і, о, диво, біль минув як не було.
Юлія ТКАЧУК