ЯК ПРАЦЮЄ ТРАВНА СИСТЕМА ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ

Поділитися:
ЯК ПРАЦЮЄ ТРАВНА СИСТЕМА ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ

- Відрижка у вагітної. Це не найприємніше явище зумовлене слабкістю м’язів між стравоходом і шлунком. Тобто жінка не може контролювати відходження газів зі шлунка. Почніть правильно харчуватися: 5—6 разів на день маленькими порціями.

- Печія. Хворобливе відчуття печіння в животі спричинене тією ж слабкістю, що й відрижка. Кислий вміст шлунка викидається у стравохід і подразнює його стінки. Самолікування — не вихід, ліпше звернутися до лікаря.

- Нудота й блювання. У період вагітності знижується відділення шлункового соку, а тому сповільнюється травлення їжі й просування її стравоходом. Унаслідок цього в шлунку накопичується занадто багато їжі, і для його звільнення організм використовує блювання. Як відрізнити нормальну нудоту від токсикозу? Якщо блювотні позиви не минають навіть під час прийому їжі маленькими порціями (5—6 разів на день), якщо це відбувається до 10 разів на день — це явна ознака токсикозу. Негайно зверніться до лікаря по допомогу.

- Запори. Ці проблеми у вагітних з’являються в другому й третьому триместрах унаслідок тиску матки на кишечник. Полегшення приносить вживання великої кількості овочів і молочних продуктів, а також активний спосіб життя.