ЯК ВОДА ТА АЛКОГОЛЬ ВПЛИВАЮТЬ НА НАШ ЗІР

Поділитися:
ЯК ВОДА ТА АЛКОГОЛЬ  ВПЛИВАЮТЬ НА НАШ ЗІР

(Початок)

ЧОМУ ВОДА ТАК ВАЖЛИВА

Відновлення судинної оболонки ока й загальне одужання неможливе без універсального розчинника, еліксиру життя, супер-рідини, а саме — води.
Поповнювати втрату рідини прийнято зазвичай усіма доступними способами. Це і чай, і прохолодні напої, й пиво. Але тільки меншість людей віддає перевагу чистій воді.

Діти до 1 року на 75% складаються з води. А мозок людини наповнений водою на 85%. Із віком кількість води в організмі зменшується. Літні люди вже на 60% складаються з води, і поява ранніх зморщок свідчить про регулярне зневоднення організму. Більшість випадків психічного розладу спричинені нестачею рідини, а поповнення її в організмі повертає людину до повноцінного життя.

Вода потрібна для дихання, тому що повітря, яке ми вдихаємо, зволожується, проходячи через ніс і носоглотку. Із води залози внутрішньої секреції продукують ферменти, кислоти, травні соки. У разі нестачі рідини в організмі слина стає в’язкою, і під час пережовування та ковтання не утворюється харчовий клубок нормальної консистенції.
Зневоднення призводить до зменшення роботи слізних залоз, і очі можуть легко інфікуватися. Рідина в організмі забезпечує рухливість сухожиль, м’язів і суглобів.

До джерел води можна віднести і питну воду, й їжу. Випиваючи прохолодні напої (які містять барвники та цукор) у перервах між прийомами їжі, ми обов’язково задіюємо процес травлення, що призводить до зайвого навантаження на шлунок. Фосфорна кислота в них має здатність виводити з організму кальцій, що своєю чергою призводить до виникнення захворювань опорно-рухового апарату. Тому перевагу ліпше віддати чистій воді.

Впливи зневоднення на організм людини:

• втрата 1% рідини — з’являється спрага;
• 2% — виникає відчуття занепокоєння, зменшується апетит, на 20% знижується працездатність;
• 4% — з’являється відчуття нудоти, запаморочення, емоційна нестабільність, втома;
• 6% — втрачається координація, зв’язність мовлення;
• 10% — крім усіх більш ранніх симптомів, порушується терморегуляція, починають гинути клітини;
• 11% — тепер уже недостатньо просто напиватися води. Хімічний баланс організму зазнав серйозних змін. Щоб відновити його, потрібна професійна медична допомога;
• 20% — може настати смерть.

Втрата рідини відбувається через невидиме й видиме потовиділення, дихання, із сечею, травними соками.

Симптоми зневоднення:

— відчуття спраги;
— колір сечі — темний, нагадує за кольором пиво;
— частий головний біль;
— запори;
— втома;
— сухість шкіри.

Скільки води потрібно пити?

• 5 склянок, щоб залишитися живим.
• 8 склянок, щоб відчувати себе чудово.
• 10 склянок, щоб омолоджуватися.
Рекомендують починати ранок із двох склянок води, потім випити від 1 до 3 склянок між сніданком та обідом і стільки ж — між обідом і вечерею. Виникає закономірне запитання: як бути з чаєм чи компотом, якими ми звикли запивати з’їдену їжу? Краще після прийому їжі разом із невеликою кількістю рідини з’їсти печиво, пиріжок, сухарик... Таким чином, вийде маса однорідної консистенції, яка не заважатиме травленню, як це було раніше, коли ми запивали їжу рідиною.

Яку воду пити?

Головна вимога до води — щоб вона була чистою. Якщо вода не подобається вам на смак, до неї можна додати кілька крапель лимонного соку.
Людям, які мають захворювання сечостатевої та серцево-судинної систем, потрібно бути обережними у вживанні рідини.

Чи може вода поліпшити зір?

Цікавий досвід застосування гарячої та холодної води для відновлення зору.
Гаряча вода сприяє розширенню судин, а холодна — судини звужує. Рекомендується вмивати обличчя із заплющеними очима гарячою водою протягом 15 секунд, а потім холодною протягом 3—5 секунд. Ця процедура дає змогу поліпшити кровообіг, живлення та постачання киснем у ділянці очей. Вода не має обпікати шкіру.
Без нормального кровопостачання очей, без формування правильних звичок відновити зір і поліпшити здоров’я буде дуже проблематично.

ЗІР І АЛКОГОЛЬ

Алкоголь будь-якої концентрації проникає в систему кровообігу, а з кров’ю — в кожну клітинку нашого організму. Алкоголь призводить до злипання еритроцитів у крові, а еритроцитарні згустки перешкоджають кровоплину на рівні найменших капілярів. У результаті вживання алкогольних напоїв порушується кровопостачання і судинної оболонки ока, й усього організму в цілому. Чи можливо відновити зір, якщо судини не виконують транспортної функції, а якість і кількість доставлених у клітини поживних речовин залишає бажати ліпшого?

Чи може алкоголь бути ліками?
Часто ставлять запитання: а як же бути з ліками, до складу яких входить спирт? Алкоголь у лікарських засобах є консервантом, який захищає ліки від псування, а також розчинником. Якщо настоянку, яка містить спирт, накапати на гарячу воду й дати можливість трішки постояти, більша частка алкоголю випарується, й ви отримаєте те, що потрібно вашому організмові, з мінімальною кількістю алкоголю.

Уривки з книги «Восстановление зрения».
(Продовження в наступних номерах газети.)

Сергій ГАВРЮК,

фахівець Всеукраїнського благодійного фонду «Краще життя»,

ведучий програми «Діагноз здоров'я» на телеканалі «Надія».