ЗА ПЕРШИХ ОЗНАК ЗАСТУДИ НАКЛЕЙТЕ ПЕРЦЕВИЙ ПЛАСТИР

Поділитися:
ЗА ПЕРШИХ ОЗНАК ЗАСТУДИ  НАКЛЕЙТЕ ПЕРЦЕВИЙ ПЛАСТИР

Дайте, будь ласка,  відповідь на таке актуальне питання:  як правильно використовувати перцевий пластир у разі респіраторних захворювань.
З повагою Василь Довженко.
Київська обл..

 
Лист коментує заслужений лікар України, лікар-невропатолог вищої категорії Володимир БЕРСЕНЄВ.

Накладання перцевого пластиру – простий і дієвий засіб профілактики респіраторних захворювань. Як тільки відчули, що захворюєте, чи з’явилися познаки застуди – наклейте на рефлексогенні ділянки верхніх дихальних шляхів і легень смужки перцевого пластиру. Перша ділянка розташована по центру спини від 1-го до 4-го грудного хребця.  Друга ділянка – проекція цих хребців  на груднину. Ширина смужки – від 1 до 1,5 см.
Третя й четверта ділянки розташовані на проекціях соскоподібних  відростків скроневих кісток – відразу за вушними раковинами. Пластирі на ці ділянки вирізають у формі монетки. Профілактично пластирі носять постійно, кілька днів поспіль. Якщо відпадають, замінюють на нові.
Крім того, перцевий пластир застосовують у разі остеохондрозу хребта, артритів, подагри тощо.    Накладання   перцевого пластиру на відповідні ділянки шкіри сприяє зменшенню больових відчуттів.
У кожному окремому випадку  вирізають шматочок  пластиру потрібних розміру та форми й накладають на шкіру на термін до 2 днів. Якщо дуже пече – знімають раніше.