ЧИСТІ СУДИНИ - ГАРНИЙ ЗІР

Поділитися:
ЧИСТІ СУДИНИ - ГАРНИЙ ЗІР

(Продовження) Початок

ВПЛИВ АТЕРОСКЛЕРОЗУ НА ЗІР

Слово атеросклероз походить від двох грецьких слів «атеро», що означає «перешкода» або «каша», й «склерозіс» - «важкий». Ураження атеросклерозом починається з м’яких відкладень в артеріальних судинах, які тверднуть із часом. Ці відкладення або ушкодження називають бляшками. Вони ростуть поступово, потовщуючи стінки артерії й звужуючи прохід, яким тече кров. Бляшки складаються із суміші різних речовин: холестерину, ліпопротеїну, жирних кислот, кальцію, волокнистих рубцевих тканин і крові. Утворення цих бляшок призводить до втрати еластичності стінок кровоносних судин. І якщо згусток крові формується в цих кровоносних судинах і перекриває потік крові до серця, то стається серцевий напад. А удар (інсульт) — це результат закупорення судин, якими кров подається в мозок.

Атеросклероз — одне з найпоширеніших артеріальних захворювань у всіх розвинених країнах на сьогодні. Воно є загальним захворюванням артерій, яке рідко зустрічається без артеріосклерозу (цю хворобу ще називають «затвердіння артерій»). Атеросклероз найчастіше впливає на головні артерії зазвичай місцями або плямами. Якщо хвороба почалася в кінцівці, то вражає її всю. Причому, частіше вражуються нижні кінцівки, ніж верхні.

Розвиток атеросклерозу можуть спровокувати такі проблеми, як підвищений рівень холестерину й тригліцеридів, дієта, багата на жири, емоційний стрес, нестача вправ, а також діабет і підвищений кров’яний тиск. Серед людей віком понад 65 років атеросклероз є однією з найчастіших причин смерті. Більш як 50% людей віком 60-70 років помирають через прояви будь-яких видів атеросклерозу. Інфаркт міокарда (серцевий напад) або церебрально-судинний напад (удар) — найчастіші прояви цієї хвороби, зафіксовані в лікарнях. Також нерідко людей доймає біль у ногах під час ходьби.
 

ПЕРШОПРИЧИНА ВТРАТИ ЗОРУ — НАДМІРНИЙ ХОЛЕСТЕРИН


У разі атеросклерозу просвіт судини звужується через відкладення на його внутрішній стінці холестерину. Коли ж просвіт зменшується на 40%, серцю доводиться збільшувати силу серцевих скорочень. І якщо процес склерозування судин не зупинити, розвивається таке захворювання, як гіпертонія, котре ускладнюється інсультом або інфарктом.

Холестерин використовується для побудови оболонки клітин і вироблення певних гормонів. Існує два види холестерину. Перший виробляється печінкою, це плазмовий холестерин, якого ми потребуємо щодня. Другий — це харчовий холестерин, який отримуємо з їжею. Надмір холестерину звужує судини, перешкоджає кровообігу, зумовлює порушення обміну речовин, виникнення діабету, який своєю чергою призводить до втрати зору.

Джерелом холестерину є всі продукти тваринного походження. Найбільше холестерину містять жирні сорти м’яса, яєчний жовток і незбиране молоко. Рання стадія засмічення судин спостерігається вже в дітей від 10 до 15 років, у 20-річних жирові відкладення можна побачити на поперечному розрізі артерії. Таке захворювання, як катаракта, розвивається внаслідок порушення живлення кришталика ока, тому що судини не можуть виконувати в повному обсязі свою функцію.

Але процес склерозування судин оборотний. Наш організм має певний запас міцності й здатний самостійно нейтралізувати й вивести отрути, ліки, токсини бактерій і вірусів. Функція судин може бути відновлена, якщо обмежити потрапляння в організм холестерину, віддавати перевагу продуктам, багатим на вітаміни, мікроелементи. Наприклад, клітковина, яку містять усі продукти рослинного походження, здатна очистити кишечник і поліпшити якість живлення клітин організму. Сочевиця, соя, горох, боби містять вуглеводів, кальцію, калію, фосфору вдвічі більше, ніж найякісніше м’ясо. Найліпший і безпрограшний спосіб мати чисті судини - не засмічувати їх.
 

ПРОФІЛАКТИКА І ЛІКУВАННЯ АТЕРОСКЛЕРОЗУ


1. Фруктові, бобові та овочеві волокна зменшують вміст жирів у крові й сприяють активації виділення жовчних кислот.
2. Відомо, що баклажани є хорошим засобом для зниження рівня холестерину в крові. Потрапляючи в травну систему, його складові сполучаються з холестерином і виводить його з організму.
3. Корисна сувора овочева дієта. У багатьох вегетаріанців рівень холестерину нижчий, ніж у невегетаріанців і тих вегетаріанців, які вживають у їжу молоко та яйця.

4. Чимало людей починають вживати вершки, щоб знизити рівень холестерину, але дослідження, проведені в університеті «Вісконсин-Медісон», показали, що вершки, навпаки, сприяють зростанню цього показника.
5. Вживання хрому з їжею, багатою на холестерин, знизило його рівень у піддослідних кроликів на 50%, а кількість бляшок у їхніх артеріях зменшилася також на 50%. Пивні дріжджі та необроблені зернові є хорошим джерелом хрому.

6. Як заявив доктор Пол Раїн, типова ситна вечеря робить свій внесок у розвиток атеросклерозу. Доктор Раїн відзначає, що велика кількість тваринних жирів, спожитих під час вечері, перетравлюється, в основному, під час сну. У той час як загальний обмін речовин низький і циркуляція крові млява. Це сприяє накопиченню холестерину в артеріях, особливо тих, які звужені бляшками. Легка нежирна вечеря, з’їдена за кілька годин до сну, зменшить кількість жирів у крові під час нічного відпочинку. Ідеальна вечеря: трохи простих фруктів і хліба з борошна грубого помелу.

7. Пацієнтам із надмірною масою тіла слід розпочати програму зі зменшення маси тіла до ідеальної для них або навіть трохи нижчої ідеальної. Ожиріння, за якого зайва маса тіла становить 20% від ідеальної, - великий ризик захворювання на атеросклероз.
8. Куріння знижує кровообіг і впливає на кровоносні судини. Воно також сприяє збільшенню циркуляції ліпоїдів і вносить зміни в обмін цих речовин. У групи пацієнтів, які кинули курити, відбулося швидке й дивовижне збільшення рівня ЯВП (корисних кров’яних жирів). Діабетики, які курять, мають ризик розвитку атеросклерозу вдвічі більший, ніж некурці.

9. Приділяйте особливу увагу ногам, тому що заповільнений кровообіг у них може гальмувати процес одужання. Взуття й капці мають підходити за розміром. Мийте ноги в теплій воді, а потім ретельно й акуратно витирайте їх. Носіть бавовняні й з чистої вовни шкарпетки. Регулярні прогулянки допомагають почуватися ліпше, адже збільшується додаткова циркуляція крові в кінцівках.
10. Не носіть таких речей, як підв’язки, панчохи, ремінці й т. ін., які стискають і перешкоджають нормальному плину крові.

11. Одягайтеся так, щоб жодна частина вашого тіла не мерзла. Під час дослідження, коли щурам давали чисті продукти, але тримали в холодному приміщенні, рівень холестерину в їхній крові значно зріс. Цей феномен, найімовірніше, пояснюється стресом, принаймні, частково.
12. Високий кров’яний тиск справляє фізичний вплив на артерії й призводить до прискорення розвитку атеросклерозу. Він також збільшує сприйнятливість великих і малих артерій до захворювання. Тому, якщо є підвищений тиск, із ним потрібно боротися.
13. Стовідсотковий ризик захворювання на атеросклероз може спричинити несприйняття глюкози. Потрібно уважно контролювати рівень цукру в крові.

ЯК ПОЧИСТИТИ СУДИНИ

Щоб поліпшити транспортну функцію судин, потрібно зробити три кроки:

- обмежити вживання продуктів, які містять холестерин;
- застосовувати доступні антисклеротичні засоби;
- освоїти масаж обличчя та очей для поліпшення кровообігу.
Клітковина.
Клітковина, або, іншими словами, харчові волокна, є дуже важливим компонентом клітинних стінок рослин і міститься в листках, коренях, бульбах, стеблах, плодах. Ці волокна становлять основу рослин. Їх основною властивістю є те, що вони, проходячи травним трактом, як губка всотують воду, розбухають і просувають усі відходи нашого організму по травному тракту.

Яка ж роль клітковини у збереженні нашого здоров’я й поліпшенні зору?
Відомо, що процес травлення починається в роті під час пережовування їжі. Клітковина зумовлює потребу ретельного пережовування їжі, що стимулює слиновиділення, котре сприяє переварюванню вуглеводів (фермент слини бере участь у розщепленні крохмалю). Їжа, що містить велику кількість клітковини, низькокалорійна, але спричиняє відчуття насичення, тому що клітковина надає їй «грубості» та «об’єму». Після прийому їжі людина тривалий час почувається ситою. Це дуже цінна якість у контролі маси тіла.

Процес травлення триває в шлунку. У тонкому кишечнику клітковина, утримуючи глюкозу, перешкоджає всмоктуванню її, що оберігає організм за діабету від різких перепадів цукру в крові.
Крім того, сполучаючись у кишечнику із жовчними кислотами та холестерином, клітковина сприяє видаленню надміру жовчі й холестерину з організму. Це своєю чергою запобігає зворотному всмоктуванню холестерину в кров і утворенню холестеринових каменів у жовчному міхурі.

Клітковина також захищає внутрішню поверхню товстого кишечнику, абсорбуючи канцерогени та інші шкідливі хімічні агенти, що містяться в їжі. Це знижує інтоксикацію й ризик захворіти на рак товстого кишечнику.
Розбухла від води клітковина заповнює просвіт кишечнику, що стимулює його перистальтику. Якщо їжа з низьким вмістом клітковини подорожує травним трактом у вигляді щільних грудок протягом 3—5 діб, то губчаста харчова маса проходить цей шлях набагато швидше: за 24-36 годин.

Сьогодні відомо, що нестача клітковини в харчуванні в поєднанні з надміром жирів спричиняє розвиток захворювання коронарних судин серця, інсульту, інфаркту. Більшість насичених жирами продуктів харчування містять значну кількість холестерину, який відкладається у вигляді бляшок на внутрішніх стінках коронарних артерій. Коли ці бляшки стають такими великими, що закривають просвіт коронарних судин, стається інфаркт міокарда. Якщо ж це відбувається в артеріях, що постачають кров’ю мозок, настає інсульт, а також розвиваються очні хвороби.
 

Як можна знизити рівень холестерину в крові?
Є продукти, які містять велику кількість клітковини.
- Найвищий вміст клітковини у фруктах з насінням (наприклад, інжир), зрілих бобах, насінні, висівках зернових, горіхах і чорносливі.
- Високий вміст: необроблене зерно, коренеплоди, що містять крохмаль, капуста білоголовкова, броколі, цвітна та зелень.
Помірний: фрукти зі шкіркою та інші, не згадані вище овочі: огірки, помідори тощо.

Низький вміст клітковини: рафіновані зернові, біле борошно, макарони й соки.
Узагалі не містять клітковини жири, олії, алкоголь, цукор, мед і всі тваринні продукти (м’ясо, яйця, сир, молоко та риба).
До всього сказаного слід додати, що в їжі з високим вмістом клітковини вітамінів і мінеральних речовин міститься на 50-70% більше, ніж в іншій їжі, а це так важливо для живлення наших очей і збереження судин у хорошій формі.

ПРИРОДНИЙ АНТИСКЛЕРОТИЧНИЙ ЗАСІБ

Антисклеротичний засіб «олійний розчин прополісу» — допоможе в найкоротші терміни поліпшити кровообіг у ділянці очей, посприяє виведенню холестерину й поліпшить імунітет.

Шматочок прополісу величиною як волоський горіх покласти в металеву ємність, залити 250 мл олії, поставити на водяну баню й нагрівати помішуючи до повного розчинення. Щоб прополіс розчинився швидше, його можна заморозити в холодильнику, подрібнити на крупній тертці, а потім розчиняти в соняшниковій олії. Отриманий розчин охолодити, відфільтрувати через 8 шарів марлі, зберігати в холодильнику. Приймати по 15 крапель з 1 ч. л. меду: розсмоктуючи в ротовій порожнині за 10 хв до початку вправ, описаних у наступній статті.

Залежно від якості прополісу, олійний розчин може набути желеподібної консистенції, в такому разі його можна відміряти, прирівнюючи об’єм із 15 краплями олії.

Діабетикам стільки ж крапель можна приймати не з медом, а із замінником цукру. Прополіс дуже швидко проникає в кров, потрапляючи в ротову порожнину, яка містить багато кровоносних судин, і чинить антисклеротичну дію на судини очей. Всмоктування вуглеводів відбувається безпосередньо в порожнині рота.
Уривки з книги «Восстановление зрения». 

(Далі буде)

Сергій ГАВРЮК, фахівець Всеукраїнського благодійного фонду «Краще життя», ведучий програми «Диагноз здоровья» на телеканалі «Надія».