МЕД І ГІРЧИЦЯ СОНЦЕМ ПРОМЕНИТЬСЯ. «ГАРЯЧИЙ» ЗАСІБ ВІД ЗАСТУДИ

Поділитися:
МЕД І ГІРЧИЦЯ СОНЦЕМ ПРОМЕНИТЬСЯ. «ГАРЯЧИЙ» ЗАСІБ ВІД ЗАСТУДИ

Зупинити хворобу на самому початку

Пізня осінь, часті в цей час року сльота й холод, велика кількість вологи в повітрі призводять до швидкого охолодження дихальних шляхів та всього організму. Згідно з китайською медициною, «ушкоджувальний» початок проникає крізь вологу шкіру й сухожилля, спричиняючи озноб.
Організм, втрачаючи тепло, втрачає внутрішній жар тіла й стає беззахисним перед вірусом грипу та інших інфекцій. Тому просто потрібні ліки теплі й сонячні, зокрема «гаряча» суміш із меду, гірчиці й лимона.
Мед містить максимальну кількість сонячної енергії у вигляді різних вуглеводів.
Гірчиця спричиняє жар у тілі, стимулює печінку (від слова «піч») і жовчний міхур, поліпшуючи процеси травлення.
Лимон використовуємо як потужне джерело вітаміну С й речовину, що зв’язує мед та гірчицю.

Приготування суміші

Для «гарячої» суміші краще приготувати гірчицю самому, магазинна «забиває» мед і ефект не той, який потрібен. Суху гірчицю (1 ст. л.) дуже ретельно змішуємо з водою до густоти домашнього сиру й викладаємо рівним шаром на дно півлітрової банки. Зверху акуратно тонким шаром наливаємо ? воду й залишаємо на ніч чи на 3-4 години, щоб вода забрала гіркоту й агресивність гірчиці. Потім її зливаємо.
До отриманої гірчиці додаємо 1 ч. л. густого меду та подрібнений лимон в кількості, щоб утворилася маса  густотою, як рідка сметана. Отриману суміш викладаємо в баночку з темного скла. Інгредієнти можна трохи змінювати до смаку.

Сон буде «теплим» і глибоким

Приймати перший раз уранці натщесерце по 1 ч. л. Потримати трохи в роті, посмакувати. Смак не повинен бути занадто пекучим, але таким, що приємно обпікає, кисло-солодким. У кого є проблеми зі шлунком, можна запити кількома ковтками перевареної води.
Після прийому суміші обов’язково облитися (хоча б до пояса) холодною водою й розтертися рушником до почервоніння.
Потім під музику зробити зарядку до відчуття жару в усьому тілі. Такій гарячій людині, і дорослій, і дитині, вже не страшна сира погода!
Другий прийом - 1 ч. л. перед сном. Після цього сон буде «теплим» і глибоким, а організм запасе багато енергії для наступного дня.
Цей засіб також дуже добре стимулює весь травний тракт і сприяє виробленню внутрішнього жару. Позитивно впливає на утворення й відтік жовчі, на соковиділення. За виразки шлунка приймати після їди.
У разі ознобу прийом цього засобу можна збільшити до 3-4 разів на день.

Володимир БОЛСУН,
лікар-невропатолог.