АБИ НЕ СТАРІТИ - РОБІТЬ «БЕРІЗКУ»

Поділитися:
АБИ НЕ СТАРІТИ - РОБІТЬ «БЕРІЗКУ»

Це здається неймовірним, але з допомогою всього лише однієї простої вправи можна позбутися від зморщок і сивини та й омолодитися загалом. Її активно практикують йоги, а нам вона знайома під назвою «берізка». На чому ґрунтується омолоджувальний ефект цієї вправи?

ЧАКРА СОМА ВИДІЛЯЄ НЕКТАР МОЛОДОСТІ

У літературі з йоги можна дізнатися про чакру Сома, яка міститься у верхній частині чола – на лобі в ділянці «третього ока». Так ось ця чакра виділяє так званий місячний нектар – джерело молодості та здоров’я. Цей нектар повільно стікає по тілу у вигляді енергетичного потоку в ділянку сонячного сплетення, а саме в чакру Маніпуру. Оскільки ця чакра є вогняною, то спалює нектар, що й призводить до старіння.

ВПРАВИ, ЯКІ ДОПОМАГАЮТЬ НАКОПИЧИТИ НЕКТАР У ТІЛІ

 

Тож, щоб перешкодити спалюванню нектару безсмертя, треба просто прийняти перевернуте положення, тобто перевернути тіло вертикально, і нектар не потраплятиме в сонячне сплетення, а накопичуватиметься в голові, що сприятиме омолодженню та розвитку незвичайних здібностей. Для того щоб домогтися омолодження цим способом, йога рекомендує наступні асани: стійка на лопатках з піднятими догори ногами (або «берізка»), стійка на голові, стійка на руках. Найбільший ефект дає виконання всіх цих асан, але стійка на голові може призвести до небажаних побічних ефектів, якщо виконувати її неправильно. У принципі, достатньо виконувати найпростішу з цих асан – «берізку». Її можна виконувати двома способами: Сарвангасана та Випарита-карани.

Після виконання однієї з цих асан, слід перенести ноги за голову, а потім акуратно опуститися на спину, хребець за хребцем. Важливо, якщо ви виконуєте «берізку», обов’язково зробити протилежну позу – «змію». Для цього треба лягти на живіт і піднятися на широко розставлених руках, як під час віджиманні від підлоги, але прогнути верхню частину спини, таз при цьому повинен бути на підлозі. Щоб уникнути проблем зі здоров’ям, стежте, щоб час перебування в «берізці» обов’язково дорівнював часу перебування в позі «змії». Що ж до тривалості перебування в перевернутому положенні для досягнення бажаного ефекту, тут різні джерела розходяться. В одних трактатах стверджують, що потрібно залишатися в такій позі мінімум 30 хв, а в інших ідеться, що досить 8 хв на день. Але в одному сходяться всі джерела: починати слід з 1-2 хв, поступово збільшуючи тривалість виконання вправи (можна додавати по 30 секунд щодень).

ЩО КАЖУТЬ КЛАСИЧНІ ТА СУЧАСНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Ось що пишуть про цю асану в класичних трактатах: «Практика Випарита-карани-мудрі зберігає молодість тіла. Шкіра не в’яне й волосся не сивіє з плином часу. Зморшки сивина в волоссі зникають за півроку. Причому поступово волосся темніє навіть у тих, у кого воно вже практично повністю посивіло». Сучасна медицина теж виявила багато плюсів у цій вправі. За твердженням медиків, перевернене положення тіла знімає частину навантаження з системи кровообігу, створює потребу долати силу тяжіння під час проходження кров’ю нижньої частини тіла. Кров приливає до органів черевної порожнини і верхньої частини тіла, особливо до шиї й голови. Кровоносні судини ніг відпочивають, мозок отримує додаткове кровопостачання, щитоподібна залоза рясно омивається свіжою кров’ю. Крім того, ця вправа усуває запори, погане травлення, анемію, підвищує апетит і загальний життєвий тонус організму, сприяє нейтралізації і руйнуванню токсинів. Ну, й не зайво наголосити на поліпшенні стану м’язів верхньої частини тіла й гнучкості хребта, від стану якого залежить нормальне функціонування практично всіх органів тіла.

ПРАВИЛА ДЛЯ ВИКОНАННЯ ВПРАВИ

Виконувати вправу можна щодня зранку. Снідати перед цим не варто, але можна випити склянку соку. До того ж ця вправа несумісна з вживанням алкоголю - ефект від такої практики може бути тільки негативний. Тому, що й алкоголь, бажано вилучити з раціону всю шкідливу важку їжу, зокрема м’ясо. Жінкам не слід виконувати цю вправу під час вагітності або місячних. Також слід бути обережним тим, у кого буває підвищений тиск. Виконуючи вправу, розслабтеся й заплющте очі. Якщо ви не в змозі розслабитися в цій позі, то щось робите неправильно. Виконуйте вправу тільки до появи дискомфорту і через деякий час помітите, що можете перебувати в цій позі довше без неприємних відчуттів.

Підготувала Алла ГРІШИЛО.

передплата