БІГ ІЗ КОРИСТЮ ДЛЯ ЗДОРОВ'Я

Поділитися:
БІГ ІЗ КОРИСТЮ ДЛЯ ЗДОРОВ'Я

Чи існує альтернатива власному здоров’ю? Відповідь очевидна. А що найліпше сприяє зміцненню всього організму? Звичайно ж, заняття спортом. І перше місце в списку корисних видів спорту посідає біг. По-перше, біг впливає на очищення всього організму від набутих непотрібних, шкідливих речовин. Із потом виділяються вода, сечовина, солі, аміак, молочна кислота і т. ін. По-друге, серцево-судинна система постачається киснем, поліпшуючи при цьому кровообіг. По-третє, від бігу залежить міцність суглобів. Не менш благотворно біг впливає на імунну й нервову системи, будучи при цьому ще й гарним антидепресантом. Для того щоб заняття приносили користь, а не мали примусовий характер, слід мати величезне бажання й упевненість у своїх силах. Адже бігати доведеться цілорічно протягом усього життя. А заняття тривалістю тиждень, місяць і навіть півроку не принесуть ніякої користі, а тільки підготують організм до продуктивної подальшої роботи. Отже, що ж потрібно зробити перед початком тренування «довжиною в життя»?

1. Придбайте спортивну форму та якісне зручне взуття. Краще, із м’якою підошвою.

2. Виберіть місце і маршрут для майбутніх занять. Для цього обов’язково пройдіться довколишніми парковими зонами й огляньте їх. Основною перевагою парків є асфальтовані дороги, якими зручно бігати як влітку, так і взимку. А наявність спусків і підйомів допоможе у розмаїтті тренувань і збільшенні навантажень.

3. Складіть графік пробіжок. Можливо, ви зможете займатися і щодня. А ті, у кого робочий день далекий від ідеального, підшукайте у своєму трудовому календарі три-чотири дні на тиждень для пробіжки.

Непідготовленим бігунам ліпше починати тренування з простого бігу на місці, поступово збільшуючи час на кілька хвилин. Після двох тижнів слід перейти в парк, здійснюючи ранкові пробіжки в середньому темпі тривалістю від 5 до 20 хвилин.Щоб розігріти весь організм, перед тренуванням потрібно обов’язково виконати розминку. Достатньо зробити десять обертальних рухів тулубом, походити в максимально швидкому темпі і виконати махові рухи ногами і руками.

Існує кілька правил для початківців.

1. Біг слід починати в невисокому темпі, поступово збільшуючи його.

2. Уникати перевантажень організму. У цьому допоможе невеликий нахил усього корпусу вперед.

3. Дихати лише носом, щоб не постраждати від нестачі кисню.

4. Не робити різких ударів ногами, бо це може призвести до ушкодження суглобів.

5. Не зупинятися і не сідати після закінчення бігу. Слід деякий час походити, щоб привести пульс у нормальний ритм.

6. Одразу ж після пробіжки варто випити склянку-дві води, але не крижаної.

7. Не здаватися, навіть якщо втома в буквальному сенсі валить з ніг. Ломота та біль у суглобах минуть усього за кілька тижнів.

Підготувала Оксана ОСТРЯНКО.